Zece goluri in primele meciuri de marti din Champions League

Bayern Munchen si Olympique Marseille au obtinut victorii categorice, marti, in etapa a 3-a din grupele UEFA Champions League.

Campioana Germaniei a depasit pe teren propriu Viktoria Plzen, cu 5-0, intr-o partida din Grupa C.

In minutul 21, Bayern isi asigurase deja victoria, dupa reusitele lui Leroy Sane (min. 7), Gnabry (min. 13) şi Sadio Mane (min. 21).

Sane si-a trecut in cont dubla la cinci minute dupa pauza, iar Choupo-Moting a inchis tabela in minutul 59.

Bayern ajunge astfel la 31 de meciuri consecutive fara infrangere in Champions League.

Intr-o partida din Grupa D, Olympique Marseille a trecut pe teren propriu de Sporting Lisabona, cu 4-1.

Un meci inceput cu o intarziere de 20 de minute din cauza intarzierii pe care delegatia lusitana a avut-o din cauza traficului din Marsilia.

Sporting a deschis scorul inca din primul minut prin Trincao.

A urmat un galop de sanatate din partea gazdelor, OM profitand de erorile in lant comise de portarul Adan.

Acesta a degajat in Alexis Sanchez, a gresit la golul lui Harit si a fost eliminat in minutul 26 pentru un fault.

Balerdi si Mbemba au conturat victoria fostei campioane a Europei.