Welbeck dezlantuit cu Galatasaray

Danny Welbeck, atacantul cedat cu atata usurinta de Luis van Gaal la Arsenal, a facut spectacol, miercuri seara, in partida pe care tunarii au sustinut-o pe teren propriu cu Galatasaray Istanbul.

Internationalul englez aflat intr-o mare pofta de gol a marcat nu o data ci de trei ori in poarta nefericitului Muslera.

La pauza Arsenal avea deja 3-0 si rezolvase in mare masura ecuatia meciului. Welbeck a punctat in minutele 22 si 30, ambele reusite in urma unor actiuni fulgeratoare, pentru ca scorul pauzei sa fie stabilit de Alexis Sanchez in minutul 41 cu sut la coltul lung din interiorul careului.

Welbeck si-a definitivat hattrick-ul in repriza secunda, iar pentru Galata a redus din diferenta Burak Yilmaz din lovitura de la 11 metri.

Borussia Dortmund a plecat cu toate punctele de pe terenul lui Anderlecht dupa un succes categoric, scor 3-0.

Italianul Ciro Immobile a marcat primul gol al serii de miercuri in minutul 3 din pasa lui Kagawa.

Ramos a facut 2-0 in minutul 69 cu o reluare din prima in forta dupa o pasa la intalnire venita de pe dreapta.

Acelasi Ramos si-a trecut in cont dubla in finalul meciului din pasa inapoi a lui Aubameyang si Borussia s-a instalat la conducerea grupei cu sase puncte.