Umilinta pentru Mircea Lucescu cu Barcelona. Juventus s-a chinuit cu Ferencvaros

In absenta lui Lionel Messi, lasat acasa pentru odihna, Barcelona a calcat-o in picioare pe Dynamo Kiev chiar in capitala Ucrainei.

Echipa catalana pregatita de Ronald Koeman s-a impus cu un categoric 4-0, obtinand matematic calificarea in optimile Champions League.

Dynamo Kiev a rezistat doar o repriza si sapte minute din mitanul secund in fata unei echipe a Barcelonei din care au mai lipsit mai multe piese de baza.

Dest a deschis scorul in minutul 52, Braithwaite si-a trecut in cont dubla in minutele 57 si 70, al doilea gol fiind reusit din penalty.

Griezmann a inchis tabela in al doilea minut suplimentar.

La Barcelona au inceput in primul 11 jucatori precum Mingueza, Dest, Firpo, Alena, Pedri sau Trincao.

Din echipa de baza au evoluat doar Ter Stegen, Lenglet si Coutinho.

Juventus, gol in prelungiri si calificare

Campioana Italiei s-a chinuit teribil pe teren propriu cu Ferencvaros Budapesta, echipa de care a trecut greu, cu 2-1.

Morata a marcat golul victoriei dupa minutul 90 din centrarea lui Cuadrado din flancul drept.

Mingea s-a strecurat in poarta printre picioarele portarului Dibusz.

Ferencvaros deschisese scorul prin Uzuni dupa 19 minute.

Cristiano Ronaldo a adus egalarea cu zece minute inaintea pauzei, dupa care Juventus a macinat in gol, cu pase spre propriul portar in minutul 89.