Slavia Praga produce surpriza in deplasare cu Inter Milano

Echipa Slavia Praga, formatia care a eliminat-o pe CFR Cluj in playoff, a obtinut o remiza cat o victorie pe terenul celor de la Inter Milano, marti seara, in prima etapa din Liga Campionilor.

Campioana Cehiei a deschis scorul prin Olayinka in minutul 63 si Slavia Praga se apropia de un rezultat urias pe Giuseppe Meazza.

Inter Milano a egalat in al doilea minut al prelungirilor prin Nicolo Barella, jucator intrat in partea secunda in locul croatului Brozovic.

Internationalul roman Nicolae Stanciu a fost titular si a evoluat toate minutele, in timp ce Alexandru Baluta nu s-a aflat in lotul Slaviei.

In celalta partida a Grupei E, Borussia Dortmund si FC Barcelona au remizat, scor 0-0, intr-un meci arbitrat de Ovidiu Hategan.

Borussia Dortmund a ratat o lovitura de la 11 metri prin Marco Reus in repriza secunda la un fault provocat de Nelson Semedo.

La Barcelona a revenit pe teren si Lionel Messi, jucator care a intrat in locul lui Ansu Fati din minutul 59.