Roma, imperiala. Bayern smulge victoria in prelungiri

AS Roma revine en fanfare in Liga Campionilor cu un succes categoric pe teren propriu contra rusilor de la CSKA Moscova.

Gazdele de pe Stadio Olimpico au marcat la foc automat in prima repriza si la pauza tabela arata deja un categoric 4-0 pentru echipa lui Rudi Garcia.

Iturbe a deschis scorul in minutul 7 din pasa lui Gervinho si peste alte trei minute cei doi au facut schimb de locuri la finalizare.

Gervinho s-a aflat la primire in centrul careului pentru a relua decisiv centrarea lui Iturbe din stanga.

Fundasul dreapta Maicon a majorat avantajul gazdelor dupa o patrundere solitara in minutul 20. Sut imparabil sub bara si suporterii rusilor erau deja cu mainile in cap, nestiind ce-i mai asteapta in Cetatea Eterna.

Gervinho si-a trecut in cont dubla in minutul 31 la capatul unui contraatac prin care a ridiculizat intreaga aparare moscovita.

Si pentru ca dezastrul oaspetilor sa fie complet, Ignasevici si-a marcat in propria poarta dupa pauza.

Musa avea sa marcheze golul de onoare al oaspetilor in minutul 82.

Bayern Munchen si Manchester City au oferit un meci putin spectaculos in cealalta partida a Grupei A.

Un joc in care favoritele grupei s-au menajat sa nu comita vreo eroare, dar pana la urma primii au cedat campionii Angliei si au facut-o intr-un moment in care nu se mai putea face nimic.

Jerome Boateng a marcat golul victoriei bavareze in minutul 90+2 cu un sut spectaculos din marginea careului.