PSG – Manchester United, socul primei runde in Champions League

Parc des Princes din Paris gazduieste, marti seara, unul dintre cele mai tari dueluri ale serii in prima etapa a Champions League, meciul PSG – Manchester United.

Un duel aflat la abia al treilea episod. Pana acum PSG si Manchester United s-au mai intalnit doar in sezonul 2019/2020.

Atunci, in optimile de finala, Manchester United a reusit eliminarea celor de la PSG, cu 3-3 la general.

PSG castigase cu 2-0 pe Old Trafford, insa “diavolii” au reusit rasturnarea scorului in retur, impunand-use cu un spectaculos 3-1 dupa un gol marcat de Rashford in minutul 90+4.

BETANO ofera o cota de 1.56 pentru victoria echipei PSG

O infrangere greu digerabila pentru parizieni la momentul respectiv si cu siguranta oamenii lui Thomas Tuchel vor cauta revansa in meciul de marti seara.

PSG traverseaza o forma excelenta, cu cinci victorii in ultimele cinci meciuri oficiale.

Manchester United nu a inceput prea bine sezonul din Premier League, avand trei infrangeri in primele cinci etape.

Echipa pregatita de Ole Gunnar Solskjaer a invins-o pe Newcastle United in deplasare, cu 4-1, in ultima etapa din Premier League. O victorie conturata dupa minutul 85!

“Evident ca acea victorie din martie 2019 este istorie pentru noi si nu are un impact pentru meciul de marti. Suntem diferiti, ei sunt diferiti, meciul se disputa intr-o alta faza a competitiei”, a spus Solskjaer.

“Sezonul trecut am fost o super echipa si trebuie sa demonstram ca putem produce rezultate si in actualul sezon. In Champions League suntem o echipa foarte periculoasa. La acest nivel este foarte greu sa-ti creezi sanse de gol si sa marchezi”, a spus si Tuchel.

Tehnicianul german nu va putea miza pe Icardi, Verratti, Paredes, Kehrer si Bernat.

Chiar si asa, PSG este capabila sa alinieze un 11 de temut din care nu va lipsi tripleta de soc: Neymar, Di Maria, Mbappe.

Echipele probabile

PSG: Navas; Florenzi, Marquinhos, Kimpembe, Bakker; Herrera, Danilo, Gueye; Di María, Mbappé, Neymar.

Man. United: De Gea; Wan-Bissaka, Lindelöf, Tuanzebe, Shaw; Matić, Pogba, Mata, Bruno Fernandes, Rashford; Martial.