Paulo Dybala, decisiv pentru Juventus intr-o seara complicata cu Lokomotiv Moscova

Argentinianul Paulo Dybala a iesit la rampa, marti seara, cu o dubla reusita pentru Juventus in meciul cu Lokomotiv de la Torino.

Campioana Italiei s-a impus in final, cu 2-1, dar numai dupa ce formatia rusa a deschis scorul si a condus pana aproape de final.

Lokomotiv a deschis scorul prin Miranchuk in minutul 30 dupa o faza de contraatac la care a mai colaborat si Joao Mario. Sutul acestuia a fost respins in fata de portar si Miranchuk, pe faza, a trimis in forta pentru 0-1.

Juventus s-a chinuit apoi pentru a desface aparare adversa si solutia a venit in urma suturilor de la distanta.

Dybala a prins o astfel de executie spectaculoasa in minutul 77, pentru ca tot el sa inscrie golul victoriei doua minute mai tarziu. Alex Sandro sutase de asemenea din afara careului si portarul Guilherme a respins cu o mana in fata.

Juventus ajunge la 7 puncte dupa trei meciuri si ocupa primul loc in Grupa D la egalitate cu Atletico Madrid.

Formatia spaniola a trecut de Bayer Leverkusen intr-un meci disputat pe teren propriu, cu 1-0.

”Aspirinele” ocupa ultimul loc fara niciun punct la jumatatea fazei grupelor si cu un golaveraj de 1-6.