Parisul rezista in lupta pentru optimi

Campioana Frantei a tinut cu dintii de un 1-0 in fata lui Leipzig care o mentine pe PSG in cursa pentru calificarea in faza urmatoare a Champions League.

Brazilianul Neymar a adus victoria formatiei sale cu un gol din lovitura de la 11 metri in minutul 11.

Un meci dominat pana la final de Leipzig, echipa care s-a lovit ca de un zid de portarul gazdelor Keylor Navas.

Acesta a intervenit decisiv la sutul puternic trimis de Haidara si a blocat in extremis lovitura de cap a lui Upamecano.

Au evoluat echipele:

PSG: Navas - Florenzi, Danilo, Diallo, Bakker - Paredes, Marquinhos (c), Herrera (Verratti 83') - Di Maria (Rafinha 64'), Mbappe (Kean 90'), Neymar (Sarabia 90').

Leipzig: Gulacsi - Mukiele (Orban 64'), Konate, Upamecano, Angelino - Haidara, Sabitzer (c) - Nkunku, Olmo (Kluivert 64'), Forsberg (Sorloth 74') - Poulsen.

Manchester United, victorie la scor

In cealalta partida a Grupei H, Manchester United a facut scor cu Istanbul Basaksehir, formatie de care a trecut cu un categoric, 4-1.

Echipa de pe Old Trafford s-a revansat pentru infrangerea din tur.

Bruno Fernandes a reusit o dubla in primele 20 de minute ale meciului.

Marcus Rashford majora pentru United din penalty in minutul 35, pentru ca James sa inchida tabela in al doilea minut aditional.

Turuc redusese din diferenta cu un sfert de ora inaintea finalului.

Lupta pentru calificare ramane in continuare deschisa in aceasta grupa, toate echipele avand sanse de a ajunge in optimi.