Mircea Lucescu pierde doua puncte pe mana lui Tudor Baluta

Eroare majora de strategie comisa de Mircea Lucescu in finalul meciului de la Budapesta cu Ferencvaros, in etapa a 2-a din Champions League.

Dynamo Kiev a avut 2-0 si a ratat in cele din urma fiind egalata in minutul 89 dupa o faza fixa.

Anterior loviturii libere de care au beneficiat cei de la Ferencvaros, Lucescu l-a introdus in teren pe Tudor Baluta.

Prin plasamentul acestuia la lovitura libera nu mai putin de trei jucatori ai gazdelor au fost tinuti in joc si Boli a marcat golul de 2-2.

Dynamo Kiev a evoluat in inferioritate numerica din minutul 86, cand Sydorchuk a primit al doilea galben.

La momentul eliminarii tabela arata 2-1 pentru echipa lui Mircea Lucescu.

“E pacat ca am pierdut puncte in aceasta seara, deoarece am jucat mai bine si am meritat sa castigam.

“Ratiunea pentru care am ratat victoria tine de greselile pe care le-am facut, atat in aparare cat si in atac. Am luat insa un punct si trebuie sa mergem mai departe”, a spus Mircea Lucescu.