Manchester City a rezistat in zece cu Atalanta. Sahtior, doua goluri dupa minutul 90 la Zagreb

Campioana Angliei a remizat in deplasare, la Milano, cu Atalanta, scor 1-1, intr-un meci incheiat de echipa lui Pep Guardiola cu un jucator mai putin pe teren si un portar de conjunctura.

Manchester City a deschis scorul prin Sterling in 7 minute, iar in minutul 43 "cetatenii" ratau o lovitura de la 11 metri prin Jesus.

La patru minute dupa pauza Atalanta a egalat prin Pasalic si meciul a luat o noua turnura.

Finalul a fost extrem de tensionat, dupa ce portarul oaspetilor Bravo a fost eliminat. Guardiola a fost nevoit sa scoata un jucator de camp, pe Mahrez, pentru a introduce a-l introduce in poarta pe Walker, un fundas de meserie.

Sapte minute a durat pana cand cei de la City au facut schimbarea spre amuzamentul lui Gian-Piero Gasperini, antrenorul gazdelor de conjunctura de pe San Siro.

City n-a acuzat omul in minus si a tinut inteligent, chiar cinic in multe momente, de rezultat pana la ultimul fluier.

Dinamo Zagreb si Sahtior Donetk au remizat, scor 3-3, dupa ce campioana Croatiei avea 3-1 in minutul 90. Sahtior a marcat de doua ori dupa minutul 90, prin Moraes (90+3) si Tete (90+8).