Low cost Barcelona calcata in picioare de Bayern

Campioana Germaniei a facut legea, marti seara, pe Nou Camp din Barcelona la debutul noului sezon de UEFA Champions League si s-a impus cu un categoric 3-0 in fata unei echipe a Barcelonei la care au evoluat mai multi jucatori sub 18 ani.

Prima ocazie a venit in minutul 19 la sutul lui Sane blocat cu o mana de Ter Stegen.

Barcelona a replicat in minutul 27 prin Araujo. Uruguayanul a trimis insa departe de poarta cu capul dupa o centrare din dreapta.

Deschiderea scorului s-a produs in minutul 33 la sutul lui Muller din afara careului. Mingea a fost deviata de Eric Garcia. Al 49-lea gol marcat de Muller in UCL.

Barcelona a inceput amenintator partea secunda cu un sut trimis de Busquets de la distanta. Mingea n-a prins poarta.

La cealalta poarta Ter Stegen a avut o super interventie cu piciorup la sutul lui Sane.

Bayern a facut in cele din urma 2-0 prin Lewandowski, in minutul 55. Acesta a pus latul la mingea revenita din bara dupa sutul lui Musiala.

Atacantul polonez ajunge la 18 meciuri consecutive cu gol marcat pentru Bayern.

Koeman i-a introdus la 0-2 pe Gavi (17 ani) si Demir (18 ani), semn ca la Barcelona politica acestui sezon e una asumata.

Lewandowski si-a trecut in cont dubla in minutul 85 cu un sut din interiorul careului.

Acesta ajunge la 22 goluri in ultimele 17 de meciuri in Champions League, de fiecare data Bayern reusind victoria.

Barcelona pierde al treilea meci consecutiv pe teren propriu la o diferenta de trei goluri in aceasta competitie, golaverajul fiind de 1-10!

Un record negativ care vine dupa ce Barcelona avusese o serie de 38 de meciuri fara infrangere pe teren propriu.

Mircea Lucescu obtine remiza cu Benfica

In cealalta partida a Grupei E, Dynamo Kiev a terminat la egalitate pe teren propriu cu Benfica Lisabona, scor 0-0.

Un meci extrem de tacticizat intre cei mai varstnici antrenori din actuala campanie de Champions League.