Lazio a stiut sa castige impotriva lui Haaland

Erling Haaland, cosmarul nationalei Romaniei in recenta intalnire cu Norvegia din Liga Natiunilor, a plecat invins de pe Olimpico din Roma.

Lazio Roma a invins-o pe Borussia Dortmund, cu 3-1, intr-un meci din Grupa F a Champions League.

Immobile a marcat devreme pentru 1-0, in minutul 6, pentru ca la jumatatea reprizei formatia italiana sa-si dubleze avantajul gratie autogolului semnat de Hitz.

Haaland avea sa reduca din diferenta in minutul 71 readucand-o pe Borussia Dortmund in meci cu al 11-lea gol in noua meciuri de Champions League.

Dupa doar cinci minute elanul formatiei germane era taiat de reusita lui Akpa Akpro din pasa lui Immobile.

De retinut ca la 17 ani si 113 zile jucatorul Jude Bellingham a devenit cel mai tanar englez care a debutat in Champions League.

Acesta a doborat recordul lui Phil Foden de la Manchester City.

Italia ramane o adevarata piatra de incercare pentru Borussia Dortmund, echipa care a inregistrat patru victorii in “Cizma” si a suferit nu mai putin de 17 infrangeri.

Club Brugge a castigat pe terenul lui Zenit Sankt Petersburg, cu 2-1, in cealalta partida a grupei.