Klopp castiga duelul cu Wenger. Galata scoate in extremis un egal

Grupa D a inceput cu duelul de foc dintre favoritele Borussia Dortmund si Arsenal Londra, un meci practic pentru primul loc in clasament.

Borussia Dortmund s-a impus, cu 2-0, la capatul unui joc decis practic in doar patru minute.

Italianul Ciro Immobile a deschis scorul in ultimul minut al primei reprize, iar Aubameyang a majorat pentru BVB la trei minute dupa pauza.

Astfel, exista viata la Dortmund si in absenta golgeterului Robert Lewandowski, plecat in vara la rivala Bayern Munchen.

Galatasaray Istanbul si Anderlecht Bruxelles s-au intalnit in cealalta partida a grupei, iar belgienii trebuie sa se considere chiar ghinionisti dupa ce au condus pana in minutul 90.

Praet a deschis scorul imediat dupa pauza si doar reusita lui Burak Yilmaz din primul minut suplimentar a salvat-o pe Galata de la infrangere.