Inter salveaza remiza cu Gladbach in minutul 90

Echipa Internazionale Milano a scapat in extremis de infrangere pe teren propriu cu Borussia Monchengladbach.

S-a incheiat in cele din urma 2-2, dupa ce Inter a deschis scorul prin Lukaku in minutul 49, iar apoi formatia germana a intors rezultatul.

Bensebaini a punctat pentru 1-1 din penalty in minutul 63, iar J. Hofmann a marcat cu sase minute inaintea finalului.

Lukaku, omul de serviciu cu golul la Inter, a egalat in minutul 90 si l-a salvat pe Antonio Conte de a doua infrangere consecutiva.

Belgianul si-a trecut in cont numele pe lista marcatorilor pentru al noualea meci european consecutiv.

Ginter, unul dintre fundasii lui Gladbach, a vorbit dupa meci despre forta lui Lukaku.

“A avut trei ocazii si a dat doua goluri cu suturi din apropiere. Nu ai cum sa-l scoti complet in afara jocului”, a spus acesta.

La Gladbach au jucat in meciul de miercuri seara nu mai putin de cinci debutanti in UEFA Champions League.

Anterior, in aceeasi Grupa B, Sahtior Donetk a furnizat marea surpriza invingand in deplasare pe Real Madrid, cu 3-2, dupa ce la pauza campioana Ucrainei avusese 3-0 pe tabela.

Ce grupa va fi aceasta in continuare, toate echipele luptand deschis pentru primele doua locuri.