Galatasaray pierde acasa cu Real Madrid. Evolutie modesta pentru Florin Andone

Internationalul roman Florin Andone a bifat toate minutele partidei Galatasaray - Real Madrid, meci castigat de fosta campioana a Europei cu 1-0.

Unicul gol al meciului de la Istanbul a fost marcat de germanul Kroos in minutul 18 din pasa lui Hazard cu un sut aproape de vinclu.

Ocazie de egalare irosita de Galatasaray prin Belhanda in minutul 38 dupa o centrare a lui Babel din flancul stang.

Benzema a trimis apoi peste poarta in minutul 40 din afara careului. Din trei pase mingea a ajuns in pozitie de finalizare pentru Real, apararea celor de la Galata fiind extrem de rarefiata.

Sansa de 2-0 ratata de Benzema in minutul 54 la o faza unu contra unu cu portarul Muslera. Uruguayanul a scos peste bara.

Andone ia o faza pe cont propriu la faza imediat urmatoare si a sutat in blocajul lui Varane.

Muslera s-a remarcat din nou in minutul 58 la sutul lui Hazard dupa o faza de contraatac pornita de la o minge pierduta in atac de Belhanda.

Ocazie uriasa ratata de Hazard cu poarta goala in minutul 64 la pasa lui Benzema. Belgianul adus in vara de la Chelsea l-a depasit pe Muslera si doar transversala a salvat-o pe Galatasaray.

Inca o minge blocata de Muslera in minutul 75 la sutul din prima trimis de Benzema.

Cu acest succes, Real Madrid ajunge la patru puncte in Grupa A si urca pe locul doi.

PSG a obtinut a treia victorie consecutiva, impunandu-se cu 5-0 pe terenul lui Cercle Brugge.

Au marcat Icardi (7, 63) si Mbappe (61, 79, 83). Di Maria a oferit trei pase decisive in acest meci.