Fabulos! Patru penalty-uri acordate intr-o singura repriza

S-a intamplat la partida dintre Sevilla si Salzburg din Grupa G a UEFA Champions League.

Responsabil pentru cele patru lovituri de la 11 metri acordate in prima repriza a partidei de pe arena Sanchez Ramon Pizjuan a fost arbitrul bielorus Aleksei Kulbakov.

Acesta a aratat de trei ori punctul cu var pentru echipa austriaca Salzburg si o data pentru gazdele de la Sevilla.

Doar doua dintre cele patru penalty-uri au fost transformate, cate unul de fiecare parte.

Luka Sucic a deschis scorul pentru Salzburg, in minutul 21, iar Ivan Rakitic a restabilit egalitatea cu trei minute inaintea pauzei.

Karim Adeyemi nu a nimerit poarta la primul penalty acordat celor de la Salzburg, in minutul 13, pentru ca in minutul 37 Susic sa trimita in bara.

Sevilla a ramas in inferioritate numerica din minutul 50, cand Youssef En-Nesyri a primit al doilea galben pentru o simulare.

Cele doua echipe n-au mai marcat pana la final si s-a incheiat 1-1.

Lille si Wolfsburg au incheiat de asemenea la egalitatea in cealalta partida a grupei, scor 0-0.

Campioana Frantei a beneficiat de un penalty in minutul 90+6 intors in cele din urma de VAR pentru un fault in afara careului.

Wolfsburg n-a avut nici macar un sut pe poarta si din minutul 63 echipa germana a evoluat in inferioritate numerica. Brooks a fost eliminat pentru doua galbene.