Cristiano Ronaldo pleaca victorios de pe Old Trafford. Mourinho le-a aratat trei degete fanilor italieni

Sursă foto: twitter.com/juventusfc

Juventus Torino a obtinut victoria in fata lui Manchester United, cu 1-0, marti seara, intr-un meci din etapa a 3-a a Ligii Campionilor, Grupa H.

Unicul gol al meciului de pe Old Trafford a fost marcat de argentinianul Dybala in minutul 17, acesta profitand cu sansa de o minge deviata in fata portii la o centrare a lui Cristiano Ronaldo.

Revenit pe Old Trafford, terenul unde a imbracat tricoul lui Manchester United intre in 196 de partide intre 2003 si 2009, Ronaldo a avut la randul sau doua ocazii mari de a marca, la fiecare dintre actiuni portarul De Gea fiind decisiv.

Juventus a dominat-o autoritar pe Manchester United, cu un raport de 10-1 la suturi pe poarta si o posesie de 70 la suta.

Cea mai mare ocazie a gazdelor a fost ratata de Pogba cu un sfert de ora inaintea finalului, cand internationalul francez a sutat din afara careului si mingea a lovit bara.

Pentru Manchester United aceasta este doar a doua infrangere europeana pe teren propriu din martie 2013, cand Real Madrid se impunea printr-un gol marcat chiar de Ronaldo.

Juventus are punctaj maxim dupa trei meciuri, in timp ce United ramane pe doi, cu 4 puncte, profitand de remiza dintre Young Boys Berna si Valencia, scor 1-1.

Injurat de fanii lui Juventus pe finalul meciului, Mourinho le-a raspuns acestora cu trei degete, reamintindu-le numarul trofeelor castigate in Italia cu Inter Milano.