Cristiano Ronaldo marcheaza primul gol al sezonului in grupele Champions League. S-a terminat rau pentru Manchester United

Titular la Manchester United, atacantul portughez Cristiano Ronaldo a deschis scorul in deplasare cu Young Boys Berna.

De 13 minute a avut nevoie vicecampioana Angliei pentru a marca pe sinteticul din capitala Elvetiei.

Bruno Fernandes a centrat din stanga si Cristiano Ronaldo l-a pacalit pe portarul advers cu un sut din prima la coltul scurt.

Ronaldo l-a egalat cu ocazia meciului de la Berna pe Iker Casillas la numarul de prezente in Champions League (177).

CR7 este cel mai bun marcator al competitiei, cu 135 de reusite.

Pentru Manchester United partida de la Berna s-a transformat in cele din urma intr-un cosmar.

Ramasa in zece jucatori dupa eliminarea lui Wan-Bissaka in minutul 35, echipa engleza a fost invinsa, cu 2-1.

Nicolas Ngamaleu a egalat, in minutul 66, cu o reluare din fata portii la centrarea lui Silvan Hefti.

In al cincilea minut de prelungire gazdele au dat lovitura prin Jordan Siebatcheu.

Acesta a primit o minge de la Jesse Lingard si a inscris golul victoriei pentru Young Boys.

Lingaard intrase la United chiar in locul lui Ronaldo, in minutul 72.

Villarreal si Atalanta au remizat, scor 2-2, in cealalta partida a grupei.

Un meci cu un total de 27 de suturi la poarta (14-13 in favoarea gazdelor).

Submarinul Galben a incheiat meciul in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Coquelin, in minutul 84.