Cristiano Ronaldo, din nou decisiv pentru Manchester United

Condusa de Atalanta pe teren propriu, cu 2-1, Manchester United a intors spectaculos rezultatul si a castigat prin golul marcat de Cristiano Ronaldo.

Atalanta a avut 2-0 pe Old Trafford in urma golurilor marcate in prima repriza de Pasalic (min.15) si Demiral (min.28).

Dupa o prima repriza slaba, Manchester United a reusit pentru a doua etapa la rand in Champions League sa intoarca rezultatul.

Rashford a dat semnalul revenirii cu o finalizare la coltul lung din interiorul careului dupa pasa in diagoanala oferita de Bruno Fernandes.

Manchester United a egalat, in minutul 75, prin fundasul Maguire. Aflat nemarcat in interiorul careului la o centrare din dreapta, cel mai scump fundas din fotbalul englez a trimis mingea in poarta fara preluare.

Cu noua minute inaintea finalului Cristiano Ronaldo a iesit la rampa, marcand cu capul din centrarea lui Shaw de pe partea stanga a terenului.

Ronaldo i-a luat fata lui Palomino si a inscris in dreapta portarului.

Villarreal a invins in deplasare pe Young Boys Berna, cu 4-1, in cealalta partida a Grupei F.

Manchester United ocupa primul loc in clasament, cu 6 puncte, urmata de Atalanta si Villarreal, fiecare cu cate patru puncte. Young Boys e ultima, cu 3 puncte.