Chelsea castiga in stilul Mourinho in fieful “leilor” de la Sporting

Misiune indeplinita pentru Chelsea in deplasarea de la Lisabona cu Sporting, londonezii impunandu-se la limita in stilul de acum caracteristic managerului Jose Mourinho.

Echipa lui The Special One a castigat cu 1-0 prin golul marcat de Matic cu capul in minutul 34.

Fabregas a centrat pe coltul lung dintr-o lovitura libera, iar Matic a reluat ciudat cu capul, mai mult pe spate, surprinzandu-l pe portarul advers Rui Patricio.

Pentru Chelsea sunt trei puncte vitale dupa remiza din prima etapa cu Schalke, una care l-a scos nemultumit total pe Mourinho.

In ceea ce o priveste pe Schalke, aceasta nu a reusit decat un egal pe teren propriu cu Maribor, scor 1-1.

Slovenii au deschis scorul prin Bohar la o faza de contraatac in finalul primei reprize. Centrare din stanga si finalizare in forta cu latul din centrul careului.

Schalke a revenit dupa pauza prin golgeterul Huntelaar. Totul a pornit de la un balon pierdut de cei de la Maribor in propria jumatate, mingea a ajuns la atacantul olandez, iar acesta a sutat pe jos in dreapta lui Handanovic nu inainte de a fi driblat doi adversari.