CFR Cluj s-a calificat in turul 3 preliminar din Champions League

Campioana Romaniei a castigat returul cu Lincoln, cu 2-0, si a obtinut calificarea in turul 3 preliminar Champions League, cu scorul general de 4-1.

Cestor a deschis scorul, in minutul 18, din centrarea lui Sigurjonsson.

Islandezul a securizat victoria pentru CFR Cluj in repriza a doua, minutul 58, cu un sut direct din lovitura libera.

CFR Cluj o va intalni in turul 3 preliminar din Champions League pe invingatoarea dublei dintre Young Boys Berna si Slovan Bratislava (0-0 in tur).

Young Boys a castigat, cu 3-2, dupa ce in debutul partii secunde formatia elvetiana avea 3-0 pe tabela.

Prin calificarea in turul 3 preliminar din Champions League echipa CFR Cluj si-a asigurat parcursul european cel putin in grupele Conference League.

CFR Cluj: Arlauskis - Susici, Graovac, Cestor, Camora - Hoban (Rodriguez '46), Sigurjonsson (Fofana '74) - Chipciu (Costache '62), Deac (Tahiri '46), Păun - Debeljuh (Omrani '62). Antrenor Marius Şumudică;

Lincoln: Soler - Wiseman, Chipolina (Segeant '90+3), Bernardo Lopes, Toscano - Yahaya, Rosa (Brian Gomez '68), Carralero (Ocran '68) - Walker, Kike Gomez (Casciaro '79), Britto (Torilla '46). Antrenor: Raul Castillo.

Cartonaşe galbene: Britto '10, Toscano '87.

Arbitri: Yigal Frid - Nati Dotan şi Omer Barbiro - Eitan Shmuelevitz (toţi din Israel).