Bayern Munchen, victorie nemteasca cu Steaua Rosie Belgrad

Rezultatul final inregistrat intre Bayern si Steaua Rosie e unul care pacaleste.

Campioana Germaniei a transat disputa, cu 3-0, dar ultimele doua goluri au fost marcate dupa minutul 80.

Coman a deschis tabela dupa 34 de minute din centrarea excelenta a croatului Perisic, jucator imprumutat de Bayern de la Inter Milano.

Pana atunci bavarezii dominasera partida, insa reduta belgradea se incapatana sa ramana in picioare.

Abia in minutul 80 Bayern si-a dublat avantajul prin acelasi fabulos Lewandowski, jucator ajuns la 9 goluri in ultimele sase meciuri in toate competitiile.

In cele din urma, in minutul 90+1, Muller avea sa inchida tabela dupa o lovitura libera executata de Thiago cu minge peste zidul advers pentru voleul internationalului german.

La Bayern a evoluat pana in minutul 83 si brazilianul Coutinho, jucator adus sub forma de imprumut de la Barcelona.

Bayern: Neuer (c) – Kimmich, Pavard, Süle, Hernandez – Tolisso (Martinez 65'), Thiago – Perisic (Gnabry 66'), Coutinho (Müller 83'), Coman – Lewandowski.

Steaua Rosie: Borjan – Gobeljic, Milunovic, Degenek, Jander – Canas, Jovancic (Vulic 62') – Garcia (Vukanovic 83'), Marin (c), Van la Parra – Pavkov (Boakye 70').

Olympiakos Pireu si Tottenham au remizat, scor 2-2, in cealalta partida a Grupei B, dupa ce londonezii au avut 2-0.