Bayern Munchen castiga la limita in Rusia. Atletico revine de la 1-2 cu Salzburg

Detinatoarea Champions League n-a avut tocmai un meci usor in deplasare cu Lokomotiv Moscova, echipa de care a trecut in cele din urma, cu 2-1,

Bayern a deschis scorul in minutul 13 prin Goretzka, insa gazdele reuseau surprinzator egalarea in minutul 70 prin Miranchuk la capatul unui contraatac dezvoltat pe flancul drept din propria jumatate de teren.

Kimmich aducea victoria pentru Bayern dupa alte noua minute.

Unul dintre putinele meciuri ale bavarezilor in care nu marcheaza Robert Lewandowski.

Polonezul a jucat toate minutele confruntarii de la Moscova.

Atletico Madrid a trecut de Salzburg, cu 3-2, in cealalta partida din Grupa A.

Un meci in care Atletico a deschis scorul prin Llorente (29), pentru ca apoi Salzburg sa intoarca rezultatul prin Szoboszlai (40) si Berisha (47).

Joao Felix avea sa fie jucatorul decisiv pentru Atletico Madrid, acesta marcand in minutele 52 si 85 pentru o victorie meritata a trupei lui Diego Simeone.

Meciul de pe Wanda Metropolitano a fost arbitrat de o brigada din Romania, cu Ovidiu Hategan la centru.