BATE detoneaza bomba serii in Liga Campionilor

Bielorusii de la BATE Borisov continua parcursul de exceptie din Liga Campionilor. Marti seara, BATE a învins cu 3-1 pe Bayern Munchen.

Fosta adversara a Stelei din preliminariile Ligii Campionilor are maximum de puncte dupa primele doua partide, iar Bayern este cea mai recenta victima a ei.

Pavlov în minutul 24, Rodionov în minutul 78 si Bressan în minutul 90 au marcat pentru gazde. Ribery a redus din diferenta în prelungiri.

În celalalt meci din grupa, Valencia s-a impus pe teren propriu, scor 2-0, cu Lille.

Golurile spaniolilor au fost marcate de Jonas, în minutele 37 si 74. Lille a jucat în zece din minutul 86, când Debouchy a fost eliminat.

Dupa rezultatele înregistrate marti seara, BATE este lider în grupa F, cu 6 puncte, urmata de Bayern Munchen si Valencia (ambele cu 3 puncte) si Lille (0 puncte).

Etapa urmatoare, pe 23 octombrie, Lille va întâlni Bayern, iar Valencia pe BATE.