Barcelona, victorie scurta cu APOEL Nicosia

FC Barcelona a debutat cu o victorie la limita in noul sezon al Ligii Campionilor, golul catalanilor fiind marcat de un fundas.

Formatia blaugrana s-a impus in fata cipriotilor de la APOEL prin reusita lui Gerard Pique din minutul 27.

Internationalul spaniol s-a aflat la locul potrivit demarcat in careul advers pentru a plasa decisiv cu capul centrarea perfecta trimisa de Lionel Messi dintr-o lovitura libera de pe partea dreapta.

Barcelona a mai inscris o data prin tanarul si promitatorul Munir in minutul 67, insa reusita acestuia a fost anulata pe motiv de offside.

In cealalta partida a Grupei F, Ajax Amsterdam si Paris Saint Germain au remizat pe ArenA, scor 1-1.

Edison Cavani a deschis scorul in minutul 27 cu un sut din interiorul careului, dupa ce gazdele au deviat gresit balonul.

Schone a adus egalarea pentru lancieri in minutul 67 cu un sut direct din lovitura libera si astfel cele doua echipe au impartit punctele la final.