Atletico, dezlantuita dupa pauza cu Malmo. Juventus, invinsa la Pireu

Campioana Spaniei Atletico Madrid s-a chinuit mai bine de o repriza pentru a desface apararea lui Malmo, dar odata sparta gheata jucatorii lui Diego “Cholo” Simeone au fost de neoprit.

Koke a deschis scorul la trei minute dupa pauza cu un sut din sase metri la o faza in care balonul a circulat pe metrul patrat.

Tot Koke s-a aflat si la originea golului de 2-0, numai ca de aceasta data a pasat decisiv pentru finalizarea lui Mandzukic din minutul 61. Acesta a reluat cu latul centrarea venita din dreapta finalizand in stil de mare atacant.

Dupa alte doua minute a venit randul lui Griezmann sa-si treaca numele pe lista marcatorilor cu un sut in forta din interiorul suprafetei de pedeapsa.

Godin si Cerci au inchis tabela cu goluri in finalul meciului, Atletico terminand partida in ofensiva totala.

In cealalta partida a Grupei A, Olympiakos Pireu a invins-o pe Juventus Torino prin unica reusita a lui Kasami din pasa lui Mitroglu, dar si datorita interventiilor salvatoare ale portarului Roberto.

Juventus avea sa rateze in partea secunda cea mai mare ocazie prin Morata, al carui sut din careu a fost respins in bara de portarul lui Olympiakos.

Atletico si Olympiakos au fiecare cate sase puncte, in timp ce Juventus coboara pe trei in clasamentul Grupei A.