Bundesliga

Rezultate din Bundesliga. Victorie mare pentru Werder Bremen

Etapa a 29-a din Bundesliga a continuat, sambata, cu alte patru meciuri.

Werder Bremen, echipa aflata in lupta pentru evitarea retrogradarii, a castigat la limita in deplasarea de la Gelsenkirchen cu Schalke, scor 1-0. Unicul gol al meciului a fost marcat de Bittencourt in minutul 32 cu o super executie din afara careului.

Cu acelasi scor s-a incheiat si disputa dintre Mainz si Hoffenheim, victoria oaspetilor fiind adusa de Bebou cu doua minute inaintea pauzei.

Eintracht Frankfurt a castigat in inferioritate numerica pe terenul lui Wolfsburg, cu 2-1. Au marcat Andre Silva din penalty in minutul 27 si Daichi Kamada cu cinci minute inaintea finalului. Egalarea a fost adusa in minutul 58 de Kevin Mbabu.

Hertha s-a impus cu 2-0 in disputa de acasa cu Augsburg. Dilrosun (23) si Piatek (93) au semnat reusitele berlinezilor.