Bundesliga

Nebunie de meci in Bundesliga cu sapte goluri intre Leverkusen si Dortmund

Condusa de trei ori la Leverkusen, echipa Borussia Dortmund a plecat in cele din urma cu toate punctele dupa un 4-3 de poveste.

Bayer Leverkusen a condus cu 1-0, 2-1 si 3-2, fiind egalata de fiecare data de o echipa care a marcat golul victoriei prin norvegianul Erling Haaland dintr-o lovitura de la 11 metri, in minutul 77.

Haaland si-a trecut in cont dubla, dupa ce tot el marcase primul gol in prima repriza, minutul 37, din pasa lui Thomas Meunier, fundasul dreapta belgian.

La cinci goluri a ajuns Haaland in patru meciuri de Bundesliga in actualul sezon. Doar in meciul pierdut de Dortmund la Freiburg acesta nu a marcat.

Are doua reusite cu Frankfurt, unul cu Hoffenheim si acum alte doua cu Leverkusen.

Brandt si Guerreiro au fost ceilalti marcatori ai Borussiei Dortmund.

Pentru Leverkusen au punctat Wirtz, Schick si Diaby.