Bundesliga

Macel in derby-ul Berlinului din Bundesliga

A doua runda de la reluarea sezonului din Bundesliga a debutat, vineri, cu derby-ul orasului Berlin, Hertha – Union.

Hertha s-a impus cu un categoric 4-0, dupa ce la pauza cele doua echipe plecasera la egalitate spre vestiare.

Ibisevic a deschis scorul la sase minute dupa pauza cu o lovitura de cap din sase metri in urma centrarii lui Plattenhardt din flancul stang.

Un minut mai tarziu gazdele si-au dublat avantajul prin Lukebakio cu o reluare din interiorul careului.

Faza incredibila creata in minutul 61 de Cunha in interiorul careului, tot el finalizand dupa o combinatie scurta cu Ibisevic.

Cu 13 minute inaintea finalului Boyata s-a inaltat in sase metri si a marcat pentru 4-0 cu o lovitura de cap dupa o centrare din corner.