Page 11 of 71 FirstFirst ... 9101112132161 ... LastLast
Results 211 to 231 of 1480

Thread: Play-off 2022-2023

  1. #211
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,164
    Reputatie
    0
    Problema fotbalului romanesc este politicul, am inteles asta destul de tarziu pana m-am prins de unde vin banii pentru a plati jucatorii straini.

    Echipe de partid Voluntari, U Cluj, Fc Arges, Chindia, Mioveni etc Licentele echipelor nu sunt pe bune avem jucatori neplatiti, aici intervine politicul si pluseaza cand se poate depinde in fiecare judet cine este la timona.

    In cazul ca se schimba legea sportului o sa avem sigur inca cateva echipe capusa ministeriale, departamentale pe langa cele ale primariilor.

    Cred ca doar privatul poate aduce performanta in fotbal, toti politrucii vor masa de selectie ca alta data, vor statul sa se implice
    si eventual copii fostilor fotbalisti sa evoluieze la echipa nationala.

    Hagi o sa se linisteasca cu Ianis, nu scoate nimeni bani multi ca te chema Ianis Hagi, anii trec si vin alti jucatori din spate.
    Last edited by iulian_1976; 14th April 2023 at 23:23.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  2. #212
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,690
    Reputatie
    0
    Si castiga Farul campionatul?

  3. #213
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,066
    Reputatie
    0
    Daca bate pe ZeceSB.


    Eu sincer prefer egalul, daca bate CFR azi.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  4. #214
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,164
    Reputatie
    0
    Eu mi-as dori Farul sa castige campionatul asa ar fi ok.

    S-au vazut multe in fotbal, CFR-ul este o echipa cu experienta sper sa nu conteze lucrul asta, nici ca Dan Petrescu este antrenor,
    nu cred ca FCSB si Craiova pot emite pretentii prin ce joaca.

    Sper sa creasca si sa vina in Liga 1 echipe gen Ripensia chiar si gen Otelul care nu pot fi manip.u.l.ate politic prin forma lor de organizare.

    In cazul ca se va modifica Legea sportului legal se pot infiinta echipe Rapid a CFR-ului, CSA o avem, Dinamo a MAI-ului pot promova in Liga1, o greseala
    din punctul meu de vedere.

    Conteaza ce vor vota senatorii si deputatii nu ceea ce cred eu...
    Last edited by iulian_1976; 15th April 2023 at 15:23.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  5. #215
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ce e interesant la geniile astea din psd -grupul della Cluuuji, votate cu patos de alte genii de teapa patronului de bordel si jocuri mecanice, Timache 🤣 e rezolvarea geniala a problemei. Nu modifică legea pt a interzice primăriilor concurenta neloiala cu societati private, ci o extind in celalalt sens, al permisivitatii 🤣 In loc sa interzici furtul, il legalizezi. Ba, m-a furat. Pai, fura si tu! Asta e solutia Dincu. Sper ca e multumit Timache si ceilalti idioti pe care ii reprezinta aceste genii din pcr, fsn, psd, plm 👍

    PS. Singurul lucru bun aici, meciul csa - fcbs, care va fi unul grotesc si ridicol, muult peste duelul clonelor Craiovei. Sa vezi spurcatii injurandu-se unii pe altii, delicios 👍 Astia din Fierbinti nu stiu prea multe. Stadionul ăla din start va atrage multi fecebesisti satui de transhumanța. Pana la urma, e public romanesc, poti sa te piși pe el. Ăsta nu are onoare, viziune, pasiune, nu inspira incredere.

    Totusi, proiectul e ridicol, nu cred ca va avea suportul coalitiei. Probabil cretinii aatia din pnl au cativa neuroni in plus fata de dînci si nu vor sustine manțocaria asta.

  6. #216
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iulian_1976 View Post

    Conteaza ce vor vota senatorii si deputatii nu ceea ce cred eu...
    Sa stii ca, in parte, iti dau dreptate. Daca se putea schimba ceva prin vot, probabil l-ar fi interzis. Totusi, romanul este asa naiv, ca sa nu spun cretin, incat nu e nevoie sa joci sah cu cine stie ce filozofii. Sa se spe pe cap cu legile lui dincu, ciolacu si budăi, mi se rupe pulla. In mod normal, sanctiunea se da la vot, dar nu e cazul in țara asta. Aceasta distractie numita sport departamental si de primarie, ca sa il citez pe cretinul de Samuilă, acelasi lingau fecaliot dintotdeauna, se va deconta la alegeri.

    Ala la Rapid ce facea daca nu era iq din sectorul 1 mult peste celelalte sectoare? Facea un tska feroviar, cum a si fost de fapt pana au promovat. Razi si cu flocii din cur 🤣

  7. #217
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,244
    Reputatie
    1
    Poate nepotii nostri sa apuce echipe romanesti care sa nu depinda de politic. Ripensia, Otelul, la un moment dat vor avea nevoie de stadioane, ce privat isi permite sa faca stadion din banii lui? Da, trebuie schimbata legea sportului, dar nu cum viseaza comunistii astia, in favoarea departamentalelor, ci trebuie creata legislatie care sa incurajeze privatii sa investeasca in sport. Din pacate nu cred ca statul nostru corupt si fomist isi permite asa ceva la ora asta.
    Legat de campionat, nu vreau sa bata Hagi etapa asta, vreau sa mai fie putin suspans, sa nu stim campioana cu 5 etape inainte de final.

  8. #218
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,405
    Reputatie
    0
    Cota CFR-ului a crescut azi brusc de la 1,5 la 2. Sa vină ungurii cu intenții serioase la Cluj? Ar fi prea de tot sa nu bată pe nimeni plangaciosul în play-off.

  9. #219
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,244
    Reputatie
    1
    Sunt bani aruncati pe jos.

  10. #220
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Ce faza a facut Șepșereda, sah mat la bursucul isteric, obez, antifotbal.

  11. #221
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,244
    Reputatie
    1
    Si mai multi bani pe jos.

  12. #222
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Daca nu era Maignan in poarta la Sepsi, probabil se termina un 6-1 la pauza. Prindeam si eu overul in prima. Slab arbitru. Nu dai galben pt simulare, inseamna ca ai jucat under cartonase. Tipic liga 1.

  13. #223
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,164
    Reputatie
    0
    Urmaresc fotbalul pentru genul de faza de la golul lui Sepsi bravo
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  14. #224
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Ala la Rapid ce facea daca nu era iq din sectorul 1 mult peste celelalte sectoare? Facea un tska feroviar, cum a si fost de fapt pana au promovat. Razi si cu flocii din cur 🤣
    Problema e ca daca se da liber la echipe departamentale atunci investitiile private se vor reduce si mai tare. Cine e fraier sa-si bage bani si nervi intr-o competitie in care concureaza cu banii si forta de convingere a ministerelor? Cheltui o poala de bani ca sa te lupti pentru o clasare de la locul 4 in jos. Daca va fi votat asa ceva fotbalul romanesc va deveni si mai prost decat este.
    Pentru mine nu e ok nici ca primariiile au liber la finantat echipe profesioniste si asta din aceleasi motive. Inteleg sa aiba si primaria dreptul sa dea o cota minoritara de ex de cel mult 10% sau sa contribuie in natura cu baza sportiva, dar atat. Altfel avem pofte satisfacute de primari iar sportul de masa si localitatile raman la nivel de ev mediu.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #225
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,066
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Daca bate pe ZeceSB.


    Eu sincer prefer egalul, daca bate CFR azi.
    Hai cu egalul.

    Insa e periculos, ca pot sa bata scarbele alea in orice moment. Asta nu prea-mi doresc.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #226
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,479
    Reputatie
    0

    crapid din julesti la stelisti sa o belesti!

  17. #227
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,244
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Hai cu egalul.

    Insa e periculos, ca pot sa bata scarbele alea in orice moment. Asta nu prea-mi doresc.
    Bobita, daca se confirma accidentarea lui Deac, puteti sa puneti cruce acestui campionat.

  18. #228
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,066
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ciorbicafaristu View Post
    Bobita, daca se confirma accidentarea lui Deac, puteti sa puneti cruce acestui campionat.
    Nu se stie. CFR poate castiga.

    Important e sa nu pierdeti voi cu carpele alea.

    Dar nici sa nu castigati.

    Quote Originally Posted by delaoltenia View Post

    crapid din julesti la stelisti sa o belesti!
    Cui? Alora din Liga a 2-a sau alora de-au luat 10 de la echipa cu buget inferior?


    Fara sa dea nici unu ca n-a fost 10-2 ca Bayern - Arsenal.


    Nu ca Bayern ar fi avut buget inferior.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #229
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,066
    Reputatie
    0
    Demisia!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #230
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,244
    Reputatie
    1
    De curiozitate, pe cine ai vrea antrenor?

  21. #231
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,405
    Reputatie
    0
    Deja 6 meciuri fără victorie. Cum ziceam, Rapid mai are șanse să câștige doar cu Sepsi acasă. Mutu ne-am lămurit că e slab antrenor.
    Eu zic că și Maldarasanu e mai bun ca Mutu.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •