View Poll Results: Unde se va opri Simona Halep?

Voters
18. You may not vote on this poll
  • Turul patru

    1 5.56%
  • Sferturi

    4 22.22%
  • Semifinale

    6 33.33%
  • Finala

    3 16.67%
  • Castiga primul ei GS

    4 22.22%
Page 11 of 88 FirstFirst ... 9101112132161 ... LastLast
Results 211 to 231 of 1847

Thread: WTA GS: Roland Garros

  1. #211
    sport legend cataa.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    3,440
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mblue View Post
    Meci tipic de femei,o tona de break-uri, multe rastunari de situatie.
    tipic de slabe..
    Noi murim, "U" niciodata!

  2. #212
    trops mblue's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,651
    Reputatie
    1
    Oare se supara cineva daca zic ca nu imi place de nici o culoare stilul Niculescu. Are o lovitura tipica de care abuzeza, un fel de slice(sper sa nu gresesc..).

  3. #213
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,394
    Reputatie
    0
    Cui ii place stilul lui Niculescu? Totusi ar fi frumos un meci cu Sharapova.

  4. #214
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    mie imi place
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  5. #215
    sport legend cataa.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    3,440
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by El Pistolero View Post
    Cui ii place stilul lui Niculescu? Totusi ar fi frumos un meci cu Sharapova.
    asa scurt un 6-1 6-3 optimist
    Noi murim, "U" niciodata!

  6. #216
    trops mblue's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,651
    Reputatie
    1
    Cam asta o fost tot? S-a batut singura din pacate. Scorul zilei de azi a fost 7-3, 6-2.
    Last edited by mblue; 29th May 2014 at 15:37.

  7. #217
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Vai de mine.. Safarova a avut 5-3 in setul doi, servind pt meci si acum e decisiv.. 5-7 terminandu-se setul 2..

    Monica...
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  8. #218
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    a avut 5-2 30-0 servind pt meci
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  9. #219
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Incepe Sorana cu break... Sper sa bata si ea, ii sta in putere. Si cum probabil am contactat varicela azi de la serviciu, macar un lucru bun e ca e Roland Garros-ul acum Sa avem prezente romanesti in turul 3!!
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  10. #220
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,035
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ormaechea face 3-2 de la 0-2 si eu ieri la 0-1 am pus live 26 de lei pe cota de 2.55 ca ia setu 2, ah ce ciuda-mi e ca n-am mai asteptat pana la 0-2 cand cota era de 5! Mama ma-sii!
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    De acord! In decisiv e mare favorita Ormaechea daca se ajunge si va avea o cota de peste 2.5, ar fi de pus in aceasta situatie!
    Daca puneam ca bate, avea cota de 7!
    Quote Originally Posted by Hopshio View Post
    A citit cum sa ne culce pe mine si pe Shadow ieri la 4-5 dupa ce Corneata a revenit de la 1-5 0-40!
    Dar a fost proasta rau de tot Corneata, la 30= a avut retur pe 2nd usor si l-a dat la dracu... acolo s-a jucat meciu.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #221
    trops mblue's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,651
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Daca puneam ca bate, avea cota de 7!
    Daca isi fructifica Niculescu printr-un miracol mingea de meci....

  12. #222
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,035
    Reputatie
    0
    Atunci macar nu-mi era ciuda c-am ratat cotele alea misto!
    Eu insa sunt usor superstitios, daca as fi pus suma mai mare sau as fi prins cota mai mare, probabil Niculeasa ar fi inchis meciul, deci mai bine asa! Adevarata melodia aia a lu Grassu XXL si Corina "Daca pariezi totul pe o carte, mai degraba pierzi!"
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #223
    trops mblue's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,651
    Reputatie
    1
    Ce diferenta de stil intre Cirstea si Niculescu, ca de la locul 30 la locul 70 Superb break-ul asta.

  14. #224
    trops mblue's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,651
    Reputatie
    1
    Frumos meci facut de Sorana. Bravo ei!

  15. #225
    incepator
    Join Date
    May 2014
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Hai Halep

  16. #226
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,054
    Reputatie
    1
    Bravo Halep
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #227
    sport legend GreenApple's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sinaia, Romania
    Posts
    1,528
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hopshio View Post
    "She likes to read from a notebook during changeovers: “Basically they’re just notes from practice,” she told reporters Wednesday. “I use them in every match, I use them in practice, as well. They get me back into a state of mind where [I'm] keeping things simple. I have been doing it for so long it’s kind of a habit now, so if I don’t read it, it’s weird. It’s more of a habit"
    Serena Williams - Tomas Berdych - Monica Niculescu - Milos Raonic

  18. #228
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    comentatorii englezi eurosport despre halep "do we see the champion of RG?" Mats wilander " I don't know this year, but in the next years, yes "+ "Romanians must be very proud of simona". E o presiune enorma pe Simona....mass media, romanii, strainii, toti au asteptari de la ea.
    Daca Simona face finala, eurosport va avea cea mai mare audienta de pe teritoriul romaniei, ever

  19. #229
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    La cum incepuse meciul imi era teama ca Watson sa nu ii puna probleme mari Simonei asa cum a facut-o anul trecut la USO . N-a fost asa . Simona nu a lasat-o pe britanica sa vina peste ea si a stiut foarte bine sa o contracareze . Din meciurile astea 2 s-a vazut ca a noastra e in forma si asta e tot ce conteaza . Torro Flor are o dreapta foarte puternica si Simona trebuie sa fie atenta ! Haideeeeeeee !!!

  20. #230
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,035
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mblue View Post
    Ce diferenta de stil intre Cirstea si Niculescu, ca de la locul 30 la locul 70 Superb break-ul asta.
    Apropo de meciul lui Niculeasa de ieri, eu n-as fi pus asa de nebun doar dupa cota, ci exista un adevar foarte simplu in ceea ce-o priveste pe Monica: ea isi streseaza adversarele pana ele cedeaza mental, insa Ormaechea desi mai jos in clasament decat ea, nu e genul de jucatoare care greseste, e genul de jucatoare de procentaj; o jucatoare de procentaj oricand si la orice ora o poate bate pe Moni, trebuie doar sa-si intre in ritmul ei maxim de-a nu gresi si-a lovi putin agresiv si punctele vin de la sine pana la urma.
    Si exista un adevar universal in tenis, e mult mai usor pentru un jucator de procentaj sa-si intre in ritmul sau uzual aproape de maxim decat pentru unul de talent, si mai ales sa se si mentina acolo!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #231
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,035
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Hopshio View Post
    mie imi place
    Si mie imi place, e stilul ala de om mic(nu balena ucigasha a la Williams, Kerber, Sharapova s.a.m.d.), amarat, fara talent dar care reuseste doar prin munca si seriozitate sa-si depaseasca cu mult conditia si sa apara chiar unul din favoritii domeniului in care activeaza. Lucrurile de acest gen mi se par mereu exceptionale si chiar emotionante, bravo ei si sa continue tot asa!
    Cat timp sunt jucatoare debile mintal, chiar proaste care-si bat joc de talentul propriu prin lipsa de seriozitate si superficialitate lucie, jucatoare ca Monica sunt o necesitate deoarece proastele nu trebuie lasate asa, ci TREBUIE pedepsite!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •