Results 1 to 21 of 225

Thread: BRD Nastase Tiriac Trophy 2014

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #11
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    relatari din ce am vazut azi:
    Istomin - Bellucci
    Brazilianul a inceput f. bine meciul, domina clar, 5-2 avea si deodată, pe șestache, incepe sa revina Istomin fara sa faca ceva deosebit, nu are o anumita lovitura buna pe care sa se bazeze. Tipul e f. inteligent, a invatat jocul adversarului si l-a determinat sa greseasca, sa lase parti neacoperite. Bellucci sub presiune greseste. De la 2-5, Istomin a castigat 7-6. In timpul meciului Bellucci a dat un forehand f puternic, a fost pe linie si interior(nici macar nu a atins terenul in afara), Istomin s-a dus si a incercuit o urma care era de la alta minge out si arbitrul a dat out.

    Berlocq - Seppi
    Meciul zilei. In decisiv Berlocq era condus si pe tabela dar si ca joc, nimic nu-i iesea, era f. nervos, a aruncat racheta in gard, avea 2 avertismente.. si a venit ploaia. Nu stiu cu cine a vorbit sau poate s-a automotivat ca dupa ploaie a jucat cu totul altceva, mult mai ingrijit, mai calm, cu f puține greseli nefortate. A luat meciul in tie-break, daca nu venea ploaia cred ca pierdea.
    Seppi e meseriaș la scurte si amortizari, a luat f. multe puncte astfel. Berlocq este genul de jucator muncitor, joaca numai din spate, nu e bun la pus scurte dar i-au iesit vreo 2 pe final in momente importante.

    Mannarino - Copil
    F bine a jucat Marius, servici puternic, veniri la fileu dar meciul acesta l-a castigat si pt ca Mannarino a jucat f slab, mi s-a parut ca nici nu prea avea chef francezul. La Mannarino am remarcat reverul lui, care nu e puternic dar are un plasament f. bun.

    Basilashvili - Berankis
    F tare s-a jucat aici, amandoi dadeau numai maciuci, cat de tare puteau, punctele erau scurte maxim 4 schimburi. Sunt asemanatori ca joc. In game-urile din final, Basilashvili a pierdut vreo 3 puncte pt ca mingea a sarit prost din teren, calitatea zgurii cred ca e mai slaba pe primul teren. Berankis e mic si indesat, musculos, arțăgos.

    As fi vrut sa vad si Mathieu - Mahut dar era full tribuna, nu stiu de ce erau oamenii atat de interasați de acest meci mai ales ca se juca in acelasi timp cu meciul lui Hane iar la Berankis era goala tribuna.

    La antrenamente
    Youzhny a jucat cu Stakhovsky de dimineata. Ucraineanul era f. nervos, la fiecare greseala tipa, injura, a aruncat de vreo 3 ori racheta in gard, nu ma asteptam ca un jucator pro sa se comporte asa. Au jucat frumos, mai ales pe rever, se aseamana loviturile lor de rever, cu multe sliceuri, au jucat un schimb numai pe slice pana cand mingea d-abia mai sarea si trecea razant cu fileul.
    Nieminen a jucat cu un baiat blonduț(cred ca Ciorcila, nu stiu sigur, dar toata ziua a fost la antrenamente).
    Spre seara a venit si Monfils cu un negru de-al lui.
    Last edited by Taquito; 22nd April 2014 at 23:41.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •