Page 9 of 11 FirstFirst ... 7891011 LastLast
Results 169 to 189 of 225

Thread: BRD Nastase Tiriac Trophy 2014

  1. #169
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    A fost un punct genial la Hanescu vs Simon la prima minge de meci. Razboi de vole-uri la fileu, ca la dublu, castigat de Hanescu

    La Vesely vs Dimitrov, nici nu mai zic. Cateva passing-uri, niste winnere extraordinare de ambele parti, scurte bine puse, dar si unele intoarse. A fost un game al lui Vesely cand a trantit cehul 3 asi unul dupa altul

  2. #170
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Daaa...in game-ul 7 care, teoretic, e mai greu.

  3. #171
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Deci femeia aia pe care am vazut-o langa Istomin e mama si antrenorul lui?

    Azi a fost interesant.

    Rosol d. Nieminen 62 64
    Primul set a bubuit Rosol tot ce a prins si i-a mai si intrat. In al doilea Jarkko a mai echilibrat putin si a revenit de la 0-1 la 2-1 si 30-0 pe serva lui Rosol. E drept ca si cehul a gresit mai mult. Serva a doua foarte slaba la Jarkko, forehand-ul mult sub potential astazi, multe greseli pe rever. Victorie meritata pentru ceh.

    Polonezii d. Gonzalez / Lipsky 61 76
    Se vede de la o posta care sunt jucatorii de top 10 si care niste jucatori oarecum decenti de dublu. Gonzalez foarte slab, asa cum il stiam. Polonezii solizi, cred ca au sansa si la trofeu.

    Simon d. Hanescu 26 63 63
    Aici am vazut primul set si pana la 4-2 Simon in al doilea, moment in care m-am mutat la Berlocq. Victor a jucat bine atat cat Simon a gresit si i-a permis. Cand am vazut ca s-a schimbat treaba, am plecat, pentru ca era clar ca se impune francezul, iar soarele era al naibii de puternic.

    Stakhovsky d. Berlocq 46 76 62
    Meciul asta a fost foarte interesant. Berlocq a inceput bine, a luat repede doua break-uri, dar a cedat unul si s-a chinuit putin sa inchida setul. Prima mansa a fost slaba la serviciu pentru ucrainean, dar din moment ce a reglat tirul i-a mai lasat lui Berlocq cred 2 sanse de break in urmatoarele seturi. Setul doi a fost echilibrat, amandoi servind bine.Berlocq a luat primul minibreak in tiebreak, dar Stakhovsky a fost superior. Ciudat cumva, ucraineanul a fost mai proaspat in decisiv pe care l-a castigat fara drept de apel. Au fost si multe faze haioase aici: 2 avertismente pentru Berlocq pentru tragere de timp, vreo 5-6 greseli de picior, o discutie cu Stakhovsky, dar cea mai tare faza a fost cand ucraineanul a lovit un smash, iar mingea a trecut dincolo de gard si s-a oprit in portiere unei masini de epoca a lui Tiriac

    Dimitrov d. Vesely 76 62
    Aici imi doream foarte mult sa castige Vesely. Cehul a inceput bine, 3 game-uri la 0 in primele 4 si un game intors de la 0-40. In tiebreak a avut 4-1 cu doua break-uri, a servit pentru set la 5-4. Mi-a placut ca a incercat sa atace si nu a asteptat greseala lui Dimitrov. Primul rever s-a dus putin afara, iar la al doilea a dat Grigor un passing superb.
    Cred ca Vesely e departe de a fi comparat cu Janowicz. Mi se pare mai mobil, nu imprastie punctele. La scurte se aseamana.
    Eu l-am vazut ca era cu 2 femei. Una blonda, cam malaca si batraioara si una de varsta lui.
    Cea blonda era maica-sa care a stat si il urmarea in teren, in timp ce nevasta-sa sau gagica-sa, naiba stie ce e defapt, ii facea poze .
    Cand l-am vazut langa gard, m-am dus la el si dupa ce l-am intrebat daca face o poza, ambele femei: "Yes, yes, of course, just a second" .

    Sincer, nu mi se pare cel mai mobil om din univers Jiri, dar la fel de bine cred ca se deplaseaza si Jano. Nu mai spun ca Jerzy are lovituri putin mai puternice, dar e si mai solid fizic, deci se explica. Ce are in plus cehul e unghiul de stangaci la serviciu, comparativ cu kick-ul polonezului.
    Pregatirea pe backhand si intrarea pe minge mi se par foarte asemanatoare cu ale unui DelPo stangaci.

    Da, polonezii foarte solizi azi. In schimb, veriga slaba a adversarilor mi se pare Lipsky, nicidecum mexicanul.
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  4. #172
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Gonzalez / Lipsky sunt 2 chifle in egala masura.
    Am zis!!!
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  5. #173
    Delpo-tard Eddy DoubleD's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Potsdam, NY
    Posts
    29,412
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sannicola View Post
    Gonzalez / Lipsky sunt 2 chifle in egala masura.
    Am zis!!!
    De la Houston 2013 ii urasc total Au avut noroc ca nu i-am recunoscut in prima zi cand au trecut pe langa mine

  6. #174
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,072
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Eddy DoubleD View Post
    Dar la ce joc face el pe zgura, trebuie sa se descurce si pe rapide lejer. Are tendinta sa vina de multe ori la fileu, are serviciu bun. Deci, chiar daca are rezultate bune pe zgura, nu cred ca putem sa-l numim "zgurist".
    Mie modul lui de exprimare pe teren imi sugereaza c-ar fi zgurist si mai ales cum l-a demolat mental pe Chardy.
    Dar si faptul ca anul trecut a avut meci pe hard cu un chiar no name din India parca si-a fost condus cu 4-1 primul set, nici acu nu-mi mai aduc aminte cu cine, ala practic nu exista, avea cota 1.1 Vesely si... a batut 7-5 primu set si 2-0 final dar tot e nasol sa te conduca ceva pantofar cu 4-1 in sezonul in care ai explodat dar... pe zgura.

    Quote Originally Posted by adrian_str View Post
    L-a nenorocit azi la antrenament Istomin. L-a bubuit din toate partile.
    Se stie ca Ungur precum si Mihai Costea sunt jucatori de antrenament deja demult, doar prostii ii baga-n teren pe premisa c-o sa-ti faca-n meciul pe bune ceea ce-ti fac la antrenamente. Asta a si fost problema mea cu Pavel la penultimul meci de Cupa Davis.
    Last edited by Johnny D; 24th April 2014 at 07:24.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #175
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,072
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Cred ca Vesely e departe de a fi comparat cu Janowicz. Mi se pare mai mobil, nu imprastie punctele. La scurte se aseamana.
    Da, altfel spus cum n-ar zice Eddy, e mai zgurist!
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Daaa...in game-ul 7 care, teoretic, e mai greu.
    E tare mental, una din caracteristicile clasice ale unui zgurist. Dar moaca aia de cal ma distruge, nu-mi place deloc cum isi tine dintii aia parca vrea sa roada un topor, sau sa respinga atacurile turcesti la Dunare. Nu-mi place deloc aparenta lui fizica cand il vad din fata, il prefer cand nu-l dau in prim plan si-l vad doar miscandu-se in teren, atunci imi place.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #176
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Am ajuns la terenuri pe la 14:05-14:10 aprox . La ora aia deja erau pe final meciurile Rosol - Nieminen si Fyrstenberg / Matkowski - Gonzalez / Lipsky . Am fost oarecum surprins ca Rosol l-a batut asa clar pe Nieminen . Mi-as fi dorit sa ii vad pe polonezi stiind ca sunt foarte buni la dublu . Pe Rosol si Nieminen i-am vazut anul trecut in proba de dublu . Ajuns la arena a trebuit sa astept la coada 15 min . Ciudat , nu ?! Nu era multa lume doar ca mergea foarte greu . L-am vazut pe Crivoi care iesise si astepta pe cineva . Nu mi s-a parut slabut asa cum pare la tv . E destul de bine construit . Era deja echipat . Urma sa se antreneze pentru meciul de dublu .


    Prima partida la care am asistat a fost normal Hanescu - Simon . Inainte m-am uitat un game la Fleming / Hutchins vs. Emmrich / Kas . Am fost curios sa il vad pe Hutchins . A aratat bine avand in vedere problemele mari de sanatate pe care le-a avut ( cancer ) . Vazand primul set mi-am zis ca ar fi prea frumos ca Hanescu sa inchida meciul in 2 , un prim set in care Simon a gresit mult. M-am gandit prea departe . Mai mult decat atat Victor nici n-a reusit sa castige , fiind invins de un Simon care dupa primul act a inceput sa isi arate clasa . Nu l-a mai lasat pe Hanescu sa dicteze punctele si l-a ademenit in raliuri facand foarte putine erori nefortate . In plus de asta a dat si cateva winners-uri la retur .Tactica asta a fost decisiva in adjudecarea meciului de catre francez . Dupa primul set Victor nici nu a mai avut minge de break . Asta spune totul despre usurinta cu care si-a castigat serviciul francezul . Cu cat partida avansa era vizibil lui Hanescu energia ii scade . Practic Simon il ,, macina " . Chiar Victor a declarat la conferinta de presa ca stilul lui Simon nu ii convine . Mi s-a parut ca nici serviciul nu l-a ajutat indeajuns ( in momentele importante ) . Per-total inca un turneu la Bucuresti pentru Hane la care nu reuseste sa faca un rezultat notabil .


    Berlocq - Stakhovsky
    Un meci care pentru mine a avut un final total neasteptat mai ales ca am ajuns la set si 5-6 Berlocq , argentinianul fiind si favorit inaintea meciului . Nu ma asteptam ca Stakhovsky sa stea atat de bine in raliuri cu un jucator precum Berlocq care se simte atat de bine pe suprafata asta . De la scorul la care am ajuns , l-a dominat categoric. A intrat foarte bine in mingile inalte pe care obisnuieste sa le trimita Berlocq . Ucraineanul loveste foarte curat si are un stil de joc frumos . La fel ca anul trecut la GGL - Stak si aici cred ca multi dintre spectatori mizasera inainte de meci pe Berlocq pentru ca acesta a fost sustinut frenetic din tribune atunci cand reusea sa castige puncte , cel putin pana la inceputul decisivului scor de la care ucraineanul a inceput sa ia avans . In decisiv antrenorul lui Berlocq a lipsit cateva minute ( de la 2-3 cu break ) timp in care Stak a avut grija sa mai faca un break si sa isi ia un avantaj decisiv .

    Tecau/Rojer - Mahut/Mannarino
    Am prins cateva game-uri aici si nu prea mi-am dat seama de nivelul lui Rojer .

    Crivoi/Ungur - Bracciali/Seppi
    S-a vazut ca Bracciali e un jucator foarte bun de dublu . A facut cateva puncte spectaculoase . Crivoi numai jucator de dublu nu e . Ungur a incercat dar n-a reusit mare lucru .

    Monfils s-a antrenat cu un prieten ( tot inchis la culoare ) si cu ... Luncanu ( cred ca am vazut bine ) ! A vorbit 15-20 min la telefon si la final am reusit sa fac o poza cu el . A parut foarte de treaba . Mi se pare ca n-a facut trecerea catre maturitate . Probabil de aia nici n-a realizat mai multe in tenis pana la varsta asta . 2 finale de MS pentru el e putin la ce talent are . Titlurile la 250 nu le pun la socoteala .

    Pe terenul pe care s-a jucat Berlocq - Stak s-a antrenat apoi Vasek . Imi place cum loveste mingea canadianul . Nu degeaba a ajuns pe 29 in lume . E clar ca mai are foarte mult de munca sa ajunga la un nivel ridicat in conformitate cu potentialul pe care il are pe suprafetele rapide. Perioada asta prin care trece acum e una dificila . Din ce am vazut nu parea sa mai aiba probleme de sanatate . Cel cu care s-a antrenat am crezut in prima faza ca a fost Gojowczyk ( ma si miram pentru ca neamtul nici nu venise la Bucuresti ) , dar pana la urma mi-am dat seama ca nu e el . Probabil a fost antrenorul .


    Dimitrov - Vesely
    De departe asta a fost cel mai interesant meci al zilei . Foarte multe puncte de un nivel foarte ridicat ( sa zicem minim sfert de MS ) . Daca Dimitrov e o confirmare dovada si locul in clasament , Vesely vine tare din urma . Cehul are cam tot ce ii trebuie sa ajunga in top : un serviciu bun si lovituri solide de pe ambele parti ( de pe forehand cred ca e mai bun ) . Dincolo de toate acestea cehul sta foarte bine in schimburile lungi din spatele terenului . Asta conteaza mult in tenisul din ziua de azi . Vesely a avut sansa lui in tie-break dar se vede ca e lipsit de experienta la nivel de ATP . Mai are multe de invatat . Eram convins ca in setul 2 o sa scada turatia nefiind obisnuit cu nivelul din ATP , adica sa joace constant bine pe o durata mai mare de timp . Daca o sa fie serios in continuare si va merge pe aceeasi linie ascendenta , Vesely poate fi in viitorul apropiat un jucator care sa conteze .
    De Dimitrov numai de bine . E o placere sa il urmareste jucand . Modul cum loveste mingea il diferentiaza de ceilalti jucatori ( nu si de Federer ) . Dupa meci a fost asaltat de fani . Trebuie sa vina si momentul lui in care sa ,, explodeze " cu adevarat !

    La final am plecat multumit ca am vazut jucatori de top si meciuri spectaculoase !
    Last edited by Cipri; 24th April 2014 at 15:25.

  9. #177
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,072
    Reputatie
    0
    Ungur joaca superb si se apropie de primul set, am zis eu ca are sanse!
    Chiar daca nu credeam ca bate, si inca e f greu!


    Multumim inca o data lu Cipri ca n-a mers la stadion azi!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #178
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,072
    Reputatie
    0
    Ce lovitura, Adi! A la Federer! Nu degeaba a laudat Federer reveru lu Ungur dupa meciu de pe zgura de la RG dintre cei doi, a reusit acum Ungur o lovitura similara cu cea reusita de Federer cu Aggasi pe hard, doar ca acolo fu lob, aici fu o minge buna in lung de linie cu ajutorul careia a salvat un punct foarte important, s-ar fi facut 5-4 0-30, asa cu acel punct a luat si setul, indraznesc sa zic ca s-ar fi facut 5-5 daca n-ar fi reusit acel punct si partida s-ar fi complicat intocmai ca si cea cu Vacek Pospisil! Fabulos punctul reusit de Adi Ungur!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #179
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Mie mi-a placut cum a jucat Ungur cu Pospisil.. Sper sa ramana constant si sa castige si azi
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  12. #180
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Nu stiu ce o fi patit ca eu nu vad, dar vad un mare 5-0 pe live score pt Istomin.
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  13. #181
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,072
    Reputatie
    0
    A inceput si Istomin sa joace excelent, dublat de lipsa de inspiratie a lu Ungur pe final de game-uri! 7g la rand pt uzbec!
    De aia zicem ca inca nu cred ca bate! O fi fugit Cipri inspre stadion intre timp!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #182
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    A inceput si Istomin sa joace excelent, dublat de lipsa de inspiratie a lu Ungur pe final de game-uri! 7g la rand pt uzbec!
    De aia zicem ca inca nu cred ca bate! O fi fugit Cipri inspre stadion intre timp!
    ) Eu cred ca joaca strategic. L-a lasat pe Istomin sa castige setul 2 si el s-a odihnit:d
    "There is no passion to be found playing small - in settling for a life that is less than the one you are capable of living." Nelson Mandela

  15. #183
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    a inceput meciul lui Marius, cam putini spectatori, s-a lasat frigul

  16. #184
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    joaca super Mathieu, ataca bine, greșeste putin, f.greu de depășit

  17. #185
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cipri View Post
    Pe terenul pe care s-a jucat Berlocq - Stak s-a antrenat apoi Vasek . Imi place cum loveste mingea canadianul . Nu degeaba a ajuns pe 29 in lume . E clar ca mai are foarte mult de munca sa ajunga la un nivel ridicat in conformitate cu potentialul pe care il are pe suprafetele rapide. Perioada asta prin care trece acum e una dificila . Din ce am vazut nu parea sa mai aiba probleme de sanatate . Cel cu care s-a antrenat am crezut in prima faza ca a fost Gojowczyk ( ma si miram pentru ca neamtul nici nu venise la Bucuresti ) , dar pana la urma mi-am dat seama ca nu e el . Probabil a fost antrenorul .
    Ala de care vorbesti tu e varul lui Gael. Azi s-au antrenat in aceeasi formula. Evident, varul lui Gael a fost subiect de glume pentru mine si adrian astazi

    Apropo, ieri cand ai venit, erai cumva cu inca o fata si un baiat? Cred ca am vazut un baiat care semana cu tine.

  18. #186
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Zi ploioasa, dar au fost ceva meciuri interesante.
    Unguras s-a descurcat de minune in primul set, dar cred ca nici uzbekul nu se incalzise corespunzator. S-a intamplat ceva cu el, cel putin in primele game-uri cand parea neconectat la taria loviturilor si il lasa pe Adi sa dirijeze jocul. Setul 2 a fost alta mancare de peste. Una a naibii de acra pt Ungur.
    Decisivul nu l-am vazut, dar cam banuiesc cum a aratat...

    Copil a inceput si el cu mult avant, dar Mathieu si-a dovedit inca o data clasa net superioara multor jucatori din top 50. Solid pe ambele parti, serviciu bine plasat, iar defensiva pare ca in vremurile bune. Cred ca are o sansa buna cu Monfils daca nu face erori.
    Gael nu a avut azi prea multe batai de cap cu Berankis, marsand in momentele cheie. Rycka nu are cine stie ce arme pe zgura, infrangerea fiind asadar una normala.

    Istomin si Rosol aveau un set avans contra lui Butorac si Klaasen, moment in care Gerry Armstrong a decis suspendarea partidei pe motiv ca "the sun is going down pretty fast", cu toata opozitia lui Rosol, dar mai ales a calmului Istomin care a fost si lasat balta pe teren de ceh care o zbughise cam nervos .

    Quote Originally Posted by Cipri View Post

    Monfils s-a antrenat cu un prieten ( tot inchis la culoare ) si cu ... Luncanu ( cred ca am vazut bine ) ! A vorbit 15-20 min la telefon si la final am reusit sa fac o poza cu el . A parut foarte de treaba . Mi se pare ca n-a facut trecerea catre maturitate . Probabil de aia nici n-a realizat mai multe in tenis pana la varsta asta . 2 finale de MS pentru el e putin la ce talent are . Titlurile la 250 nu le pun la socoteala .
    Monfils nu s-a antrenat cu un "prieten inchis la culoare" ci il punea pe bietul om sa-i care bagajele, sa-i aduca mingile si sa-i tina telefoanele .
    Saracu' Luncanu a fost in rolul de sparring partner pentru a treia zi la rand. S-a descurcat binisor la retur, dar se uita ca la masini straine cand se hotara frantuzu' sa intre rapid la minge.
    O faza amuzanta a fost ca dupa incalzire, Gael s-a dus catre loja unde era "prietenul inchis la culoare" si i-a dat bluza de trening in primire . Probabil ii era omului frig in tribuna...
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  19. #187
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,072
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by adrian_str View Post
    Monfils nu s-a antrenat cu un "prieten inchis la culoare"
    Ce s-a intamplat cu "negru de-al lui", imi placea mai mult!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #188
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Ce s-a intamplat cu "negru de-al lui", imi placea mai mult!
    Eu am luat fraza mot a mot de la Cipri, nemodificand esentialul...
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  21. #189
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,072
    Reputatie
    0
    Romanii nostrii au trecut in masa de primul tur si s-au oprit in pat in turul 2!
    Copil e recordman la pat, el mereu trece de primul tur dar nu ajunge niciodata in turul 3, se culca frumos la mijloc!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •