View Poll Results: pronostic

Voters
110. You may not vote on this poll
  • 1

    53 48.18%
  • x

    25 22.73%
  • 2

    32 29.09%
Page 37 of 39 FirstFirst ... 273536373839 LastLast
Results 757 to 777 of 805

Thread: Etapa 5: Steaua – Dinamo 0-1

  1. #757
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Ulysses View Post
    Se vor dezumfla repede baietii, in cateva etape iar incepe scandalul:infrangeri, baruri, betii, manele, rereretragere turcu etc
    Peste cateva saptamani??? ti-a suflat tie o pasarica, sau te-ai prins asa de unul singur, fara sa te ajute nimeni?

    Pana sa vedem ce va fi peste cateva saptamani, sa traim momentul, dupa inca o jalnica prestatie pe teren propriu, in "templul fotbalului" scandalul este in ghencea...bibi si polonezu' vor sa plece, jiji face spume (ca si restul stelistilor) iar "Beethoven" al fotbalului, nu stiu de ce, dar cred ca nu-l prinde paltonul in ghencea

    Deci voi, care in lipsa de altceva, visati la ce sperati ca o sa fie la Dinamo mai bine "bucurati-va" de haosul din propria ograda iar noi....cu victoria asta mica de 3 puncte:

    steaua-DINAMO 0-1

  2. #758
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Posturile astea ale lui Lexus sunt un fel de picturi naive.....
    o sã fie mereu bani ºi curve ºi beþivi,
    pânã-n ultima clipã,
    pân-o sã cadã ºi ultima bombã

  3. #759
    الوحدة samar's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    4,206
    Reputatie
    1
    Bai dar meciul asta (de fotbal desigur ) nu s-a terminat sau se reia...?!!!
    [B][COLOR="DarkRed"]Rapid e numele.
    Avem traditie. Avem istorie plina de glorie.
    De-ar fi maine sa mor, de-un lucru mi-ar fi dor,
    sa flutur acel steag, ce-n viata m-a ghidat !
    [/COLOR][/B]

  4. #760
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Hai mã gata, nu am terminat cu subiectul ãsta ?
    0-1 ... istorie
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  5. #761
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bumbescu View Post
    Posturile astea ale lui Lexus sunt un fel de picturi naive.....
    In istoria artei ar figura ca un da Vinci al picturilor rupestre chiar daca a chiulit la romana vezi ca la desen a fost? cum aranjeaza el posturile de frumos , ce combinatii de rosu-albastru! zau ar fi facut furori in paleoliticul tarziu
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  6. #762
    Banned
    Join Date
    May 2009
    Location
    w/o cocalaro-manelisti.
    Posts
    4,274
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Ulysses View Post
    In istoria artei ar figura ca un da Vinci al picturilor rupestre chiar daca a chiulit la romana vezi ca la desen a fost? cum aranjeaza el posturile de frumos , ce combinatii de rosu-albastru! zau ar fi facut furori in paleoliticul tarziu
    Doua randuri 3 prostii, tipic "inteligentei/culturii" rurale ghenciste

    Da Vinci!?!?!...in paleoliticul tarziu!?!?!?!...ca si mentorul tau jiji ai auzit si tu niste nume si niste termeni pe care nu-i pricepi si-i reproduci ca papagalul

    Hai sa nu ne mai certam cu ungia in gat (aia cu ungia se referea la voi adica) si sa analizam cum echipa de 2 lei steaua se face de kkt meci de meci in ghencea ultima si cea mai frumoasa surpriza pe care v-au facut-o "carlanii" schiopi ai lui jiji fiind infrangerea in fata lui DINAMO

    Voi ce credeti, "dragi experti stelisti", de ce a anulat arbitrul golul lui Andrei Cristea?

    1. Ca era chior?

    2. Ca a gresit, l-au indus in eroare liniile perfecte ale de pe gazonul excelent din ghencea?

    3. A primit o "rugaminte" (in valiza) sa nu lase echipa steaua sa fie umilita prea tare?...si daca era 0-2 in min. 44 se profila o mare umilinta pentru stelisti.

    Si un ultim lucru:

    steaua-DINAMO 0-1

    ...fara comentarii

  7. #763
    sport legend Ulysses's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    10,413
    Reputatie
    1
    si cand te gandesti ca grupurile de litere che chi, ghe ghi se invata printr-a doua
    [QUOTE=Marius;3682151]
    Acum sa nu va sfiiti sa ziceti de toti si toate. Cu un limbaj decent, desi ei[COLOR="Red"][SIZE="6"] nul [/SIZE][/COLOR]merita.[/QUOTE]

  8. #764
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,683
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lexus. View Post
    Doua randuri 3 prostii, tipic "inteligentei/culturii" rurale ghenciste

    Da Vinci!?!?!...in paleoliticul tarziu!?!?!?!...ca si mentorul tau jiji ai auzit si tu niste nume si niste termeni pe care nu-i pricepi si-i reproduci ca papagalul

    Hai sa nu ne mai certam cu ungia in gat (aia cu ungia se referea la voi adica) si sa analizam cum echipa de 2 lei steaua se face de kkt meci de meci in ghencea ultima si cea mai frumoasa surpriza pe care v-au facut-o "carlanii" schiopi ai lui jiji fiind infrangerea in fata lui DINAMO

    Voi ce credeti, "dragi experti stelisti", de ce a anulat arbitrul golul lui Andrei Cristea?

    1. Ca era chior?

    2. Ca a gresit, l-au indus in eroare liniile perfecte ale de pe gazonul excelent din ghencea?

    3. A primit o "rugaminte" (in valiza) sa nu lase echipa steaua sa fie umilita prea tare?...si daca era 0-2 in min. 44 se profila o mare umilinta pentru stelisti.

    Si un ultim lucru:

    steaua-DINAMO 0-1

    ...fara comentarii


    Toate trei la un loc. Cat priveste hitul.............e beton.

  9. #765
    sport legend Urmuz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,178
    Reputatie
    1
    Meciul s-a incheiat duminica, asa ca nu stiu de ce naiba mai comentati o partida in care lucrurile au fost evidente:
    1. Dinamo are jucatori mai experimentati&valorosi in acest moment.
    2. Steaua are un lot subtire si lipsit de experienta.
    3. Gazonul este mizerabil.
    4. Arbitrajul a fost bun, in ciuda erorilor(Bonetti: Greselile de arbitraj fac parte din joc.)
    Noi, suporterii de pe ols, incepem sa ne comportam ca patronii mizerabili ai celor doua echipe, traim sub "vraja" lor, iar faptul asta ar trebui sa ne ingrijoreze.

  10. 3rd September 2009, 09:57
    Reason
    reclama

  11. #766
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,479
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Urmuz View Post
    ....Noi, suporterii de pe ols, incepem sa ne comportam ca patronii mizerabili ai celor doua echipe, traim sub "vraja" lor, iar faptul asta ar trebui sa ne ingrijoreze.
    esti primul care spune lucrul asta...si Dumnezeule,cata dreptate ai.
    mult mai grav este faptul ca ne delimitam de respectivii,dar ne comportam asemeni lor,chiar mai rau.
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  12. #767
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Urmuz View Post
    Meciul s-a incheiat duminica, asa ca nu stiu de ce naiba mai comentati o partida in care lucrurile au fost evidente:
    1. Dinamo are jucatori mai experimentati&valorosi in acest moment.
    2. Steaua are un lot subtire si lipsit de experienta.
    3. Gazonul este mizerabil.
    4. Arbitrajul a fost bun, in ciuda erorilor(Bonetti: Greselile de arbitraj fac parte din joc.)
    Noi, suporterii de pe ols, incepem sa ne comportam ca patronii mizerabili ai celor doua echipe, traim sub "vraja" lor, iar faptul asta ar trebui sa ne ingrijoreze.
    "Noi, suporterii de pe ols",e o chestie f vaga....
    Dinamovistii de exemplu, sunt de toate felurile.....de la tine, care esti ok si echilibrat(sau Celso) pana la cei majoritari, carora le-a facut borcea injectia aia letala si i-a transformat in "caini pana la moarte si mai ales dincolo de ea", care "traiesc si simt ca niste caini", sau care declara "am venit pe ols pt a sustine dinamo si a urma indemnurile capitanului"....
    o sã fie mereu bani ºi curve ºi beþivi,
    pânã-n ultima clipã,
    pân-o sã cadã ºi ultima bombã

  13. #768
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Urmuz View Post
    Meciul s-a incheiat duminica, asa ca nu stiu de ce naiba mai comentati o partida in care lucrurile au fost evidente:
    1. Dinamo are jucatori mai experimentati&valorosi in acest moment.
    2. Steaua are un lot subtire si lipsit de experienta.
    3. Gazonul este mizerabil.
    4. Arbitrajul a fost bun, in ciuda erorilor(Bonetti: Greselile de arbitraj fac parte din joc.)
    Corect la punctul 3. IN rest ... no comment.

  14. #769
    sport legend red-bull's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    4,053
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    esti primul care spune lucrul asta...si Dumnezeule,cata dreptate ai.
    mult mai grav este faptul ca ne delimitam de respectivii,dar ne comportam asemeni lor,chiar mai rau.
    si tu ce crzi?e benefic pentru proprietarii orumului si pt forum sa fie asa?Scandalul vinde...chiar si intre noi....Sa te uiti pe alte sectiuni mai pacifiste si sa imi spui daca comenteaza lumea asa de des ca pe aici.asta e si ideea.In tara asta de kkt numai scandalul, circul si violenta mai prinde la oameni

  15. #770
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Umor involuntar sau..."am un neuron, hai sa scriu un articol cu el....."

    "Final, 11 metrii. Nu mai pot sa ma uit. Am mai plecat de cateva ori pe strazi, la alte meciuri, dar m-am intors de fiecare data. Acum insa stiu ca o sa plec si ca o sa stau pana o sa se termine, nu-mi pasa c-am sa ratez finalul in direct. Ciudat, ma gandesc mai ales ca n-as putea sa-i vad pe cehi bucurandu-se.
    Iau mobilul si o rog pe nevasta-mea: cand se termina imi dai te rog telefon si-mi spui scurt « ati pierdut » sau « ati castigat ».


    Plec si incep sa dau tururi. Timpul trece si nu suna. Imi zic ca am pierdut si ca nu are curaj sa ma sune. Dupa aia imi zic ca doar mi se pare c-a trecut mult timp. Nu, totusi nu, a trecut suficient. Ma gandesc ca n-am retea si ca trebuie sa inchid si sa deschid mobilul, dar pe ecran sunt cinci liniute. Mai fac zece metrii, suna. Zice: ati pierdut. Zic: asta e. Ma simt linistit si golit. Stiu ca durerea o sa vina imediat. Zice: stai ma nebunule, ati castigat, a aparat Mat... N-apuca sa termine.


    Racnesc fara urme de compasiune in glas: in pz… *******, in pz.. ******* (am repetat de 3 ori), nu te-am rugat sa spui scurt si fara glume? A inceput sa planga, a inchis. Era ziua ei de nastere."
    o sã fie mereu bani ºi curve ºi beþivi,
    pânã-n ultima clipã,
    pân-o sã cadã ºi ultima bombã

  16. #771
    sharpshooter Ted's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    in the penalty box
    Posts
    3,463
    Reputatie
    1
    hai frate
    If you get in trouble, just go back in time!

  17. #772
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1

    Din ciclul "Zambiti, maine poate fi mai rau!"

    Steaua este cea mai iubitã echipã de fotbal din România. Asta e clar. Resorturile acestei iubiri care, în mod absolut nefiresc, se revarsã pestilenþial din cele mai ascunse colþuri ale Moldovei, Olteniei, Dobrogei ºi Ardealului spre superbul cartier Ghencea din Bucureºti, rãmîn inexplicabile. Autenticitatea ei este ºi ea îndoielnicã. Nici nu nu mi-am propus, însã, sã explic fenomenul care, dupã o jumãtate de orã petrecutã pe orice site de sport care permite comentariile, devine incontestabil chiar ºi pentru novici: steliºtii sînt mulþi. O sã remarc doar una din consecinþele nefericite ale acestei majoritãþi.

    M-am dus la ultimul Steaua – Dinamo în calitate de spectator neutru care vrea sã ia bãtaie Steaua.

    Niciodatã o adunãturã de oameni mai reprezentativã pentru patria noastrã decît tribuna a doua de pe stadionul Ghencea. Dacã vrei sã pleci din România ºi nu gãseºti suficiente motive pentru care sã o faci, du-te la un meci de acasã al Stelei. Mergi la sigur. Atît de la sigur încît îþi poþi cumpãra biletul de avion înainte de biletul la meci.

    Moldoveni simpli la minte cu cãmãºi înflorate de plastic, olteni negri la ten cu pantofi cu toc lãcuiþi, ardeleni care abia acum au descoperit încãlþãmintea cu ºiret, cocalari bucureºteni cu treninguri în culori þipãtoare ºi freze oxigenate, doamne cu fulare roº-albastre la gît cãrora pe orice alt stadion le-ai cere doi pumni de seminþe. Pînã ºi un congolez cu piercing în scrot care ºi-a trãit întreaga viaþã în pãdurea ecuatorialã ar fi uimit de fauna incredibil de diversificatã concentratã pe o moviliþã de zece metri înãlþime ºi o sutã lungime pe care niºte comuniºti au pus scaune.

    Manifestãrile spectatorilor steliºti nu sînt la fel de eterogene. Uniformizarea echipei rezultatã din dispariþia aproape totalã a fotbaliºtilor a atras cu sine uniformizarea reacþiilor publicului. Steaua e o echipã tristã, iar suporterii ei sînt mai mereu încrîncenaþi. În general, microbistul trece drept un personaj hîtru. Cunosc oameni care se duc la meciuri doar ca sã mai audã glume. Nu ºi la ale Stelei, însã. În cele 90 de minute de fotbal mediocru veþi auzi numai înjurãturi urîte ºi plate, rostite printre dinþi, încurajãri exasperate ºi huiduieli nemiloase adresate, de obicei, adversarilor sau arbitrilor. Foarte rar propriei echipe, cãci suporterul Stelei a început sã semene nu numai cu echipa, ci ºi cu patronul. Echipa lor e cea mai bunã, deci nu poate fi învinsã decît prin nedreptãþi strigãtoare la cer sau pur ºi simplu prin ghinioane nemaivãzute.

    Lipsa de umor a suporterului stelist a fost evidentã prin minutul 80 al derby-ului de duminicã, cînd galeria Stelei a afiºat un banner. Ce credeþi cã s-a chinuit un om (sau poate mai mulþi) sã scrie cu litere de-o ºchioapã pe o pînzã uriaºã, cam de doi metri lãþime ºi vreo ºapte lungime? Nu vã speriaþi. Nu vã pun sã ghiciþi. Scria, simplu ºi la obiect: “Sã vã luãm nevestele în ****”. O dorinþã sincerã venitã din partea unor bãieþi care la fotbal au renunþat de mult.

    Post edit: în urma unei decizii de ultimã orã, terenul Stelei a fost suspendat pentru douã etape dupã meciul cu Dinamo. Cum incidente prea grave nu au existat, presupun cã Liga a început sã sancþioneze prostul gust.(Catavencu)

  18. #773
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Ghicitoare: cati tigani sunt in poza de mai jos?
    Raspunsuri posibile: "3 bucati negru taciune, restul spalaciti", "nenumarati", "fugi ma de-aici, spartanii-s arieni"

    http://www.newz.ro/cache/images/8225...2655783df6.jpg
    o sã fie mereu bani ºi curve ºi beþivi,
    pânã-n ultima clipã,
    pân-o sã cadã ºi ultima bombã

  19. #774
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1

  20. #775
    sport legend Urmuz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,178
    Reputatie
    1
    Recunoaste, Bumbescule: ai Stelei sunt mai urati!

  21. #776
    sport legend Bumbescu's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Bucharest
    Posts
    14,686
    Reputatie
    0
    Nu-mi plac compilatiile, prefer live-urile....si ultimul "concert" va apartine.....
    o sã fie mereu bani ºi curve ºi beþivi,
    pânã-n ultima clipã,
    pân-o sã cadã ºi ultima bombã

  22. #777
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Hai, ca ati dat-o pe "diverse"...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •