View Poll Results: Care este echipa cea mai valoroasa dupa draft?

Voters
17. You may not vote on this poll
  • Real Madrid Bobcats

    3 17.65%
  • Wild Horsez

    0 0%
  • Outsiderii

    1 5.88%
  • Magicienii

    2 11.76%
  • nothin'butnet

    0 0%
  • Donillaz

    0 0%
  • Project X Ballers

    1 5.88%
  • PartTimeBasketballer

    1 5.88%
  • KwH Lakers

    0 0%
  • Plugarii

    0 0%
  • LA Lakers

    2 11.76%
  • Falcons7

    0 0%
  • Delfinii

    1 5.88%
  • Sharkie's winners

    4 23.53%
  • Chi-Town Ballers

    3 17.65%
  • HoopTroop

    2 11.76%
  • Jucatorii

    1 5.88%
  • Zeke is the best GM

    3 17.65%
  • TorontoRaptorsWins

    2 11.76%
  • Souls Eaters

    1 5.88%
Multiple Choice Poll.
Page 18 of 20 FirstFirst ... 81617181920 LastLast
Results 358 to 378 of 409

Thread: Bulls on parade - forumul ligii

  1. #358
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    eu zic sa facem o liga,rotiserie, de 12-maxim 14 echipe.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  2. #359
    Soldat cu H2SO4 misterjinx's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    354
    Reputatie
    1
    mie mi-ar conveni propunerea lui cgrecu
    [B]Niciodată n-o să am onoarea pătată, înconjurat de țărani care mă sapă [/B]

    [I]O singură forță, cum să-i faci față??
    Percepe-mi sunetul, nici o, nici o speranță...[/I]

    [B]Am praf în ochi pentru artiști, praf în nas pentru rockiști, [COLOR="Red"]PRAF DE PUȘCĂ PENTRU MANELIȘTI[/COLOR][/B]

  3. #360
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Eu imi amintesc ca anul trecut sharkie nu prea s-a ocupat de echipa ...

    misterjinx, avem experienta neplacuta a anului trecut cand la fel, parca robbie il chema pe tipul care a tot facut valuri sa fie acceptat si apoi a abandonat treaba dupa 2 saptamani. Chestia e ca jucatori precum Lebron raman "imobilizati" intr-o astfel de echipa ... Cum garantezi ca te tii te treaba tot sezonu ? ... ... ...

    Eu vreau sa ma concentrez pe o singura liga ... sa am o singura echipa ... altfel, ideea jocului este degradata ....

  4. #361
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    sharkie o sa se ocupe anul asta.mi-a promis, si il cred.daca nu, la anul nu-l mai primim nici pe el.eu tot sper ca o sa joace si mertin ca lumea...
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  5. #362
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    parca anu asta as prefera head2head ....
    Now this, my friend, is gonna be fun

  6. #363
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    eu nu.rotiseria e singurul loc in care castiga cel care chiar a meritat(ma rog, care are si putin noroc sa drafteze bine si sa evite accidentarile).la head2head depinde muuuuult prea mult de noroc.ex..ai o super echipa, bati pe toti sapt de sapt dar in ultima luna , jucatorii tai sunt odihniti de echipe care fie sunt deja in playoff fie tank the season si pierzi in semifinala in fata unuia mult mai slab.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  7. #364
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,927
    Reputatie
    1
    O sa ma ocup clar anul asta, doar ca anul trecut jumatatea cea mai buna din echipa era accidentata pt zeci de meciuri si nu mai aveam ce sa fac...Iar in aia head2head am luat locul 3, nu poti sa zici ca nu m-am tinut..

    O idee ar fi sa facem o liga mare rotiserie si una mai mica head2head, ca anul trecut.

  8. #365
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    eu zic sa incepem cu o liga ca lumea rotiserie...iar pe parcurs mai putem face una h2h(gen anul trecut, adica fara trade-uri)
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  9. #366
    20/20 AO's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    64
    Reputatie
    1
    Salut! N-am mai scris aici de multa vreme... As vrea sa joc si eu daca mai sunt locuri. Anul trecut eram initial cu voi in liga, apoi s-a facut o liga pe NB si am ramas acolo. Mi-am luat o mare tzeapa ca acolo nu juca mai nimeni. Oricum a fost primul meu sezon, si m-am tinut de echipa.

  10. #367
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    as prefera sa joc cu cei care au fost fideli.parerea mea
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  11. #368
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Eu zic sa bagam maxim 14 echipe ...

    Cand facem draftul ?

  12. #369
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheOtherAI View Post
    eu nu.rotiseria e singurul loc in care castiga cel care chiar a meritat(ma rog, care are si putin noroc sa drafteze bine si sa evite accidentarile).la head2head depinde muuuuult prea mult de noroc.ex..ai o super echipa, bati pe toti sapt de sapt dar in ultima luna , jucatorii tai sunt odihniti de echipe care fie sunt deja in playoff fie tank the season si pierzi in semifinala in fata unuia mult mai slab.
    /
    adica la head2head nu a cistigat cine merita ?!?!?!
    hmmmmmmm

    BTW: am stat si m-am gindit .... apreciez faptul ca ma vreti comisar, dar nu cred ca voi mai avea timpul necesar.
    vedem peste inca fo citeva saptamini cind s-o face liga ... dar in principiu nu ma mai bag comisar.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  13. #370
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    /
    adica la head2head nu a cistigat cine merita ?!?!?!
    hmmmmmmm
    in cazul asta chiar a castigat cine merita, pt ca aveai cea mai buna echipa insa rar se intampla ca cel mai bun sa castige la h2h.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  14. #371
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheOtherAI View Post
    in cazul asta chiar a castigat cine merita, pt ca aveai cea mai buna echipa insa rar se intampla ca cel mai bun sa castige la h2h.
    n-am de unde sa stiu. a fost prima oara cind am jucat h2h.

    de echipa ... nu stiu daca era cea mai buna, poate am avut si un pic de noroc (in compensatie pt suita de accidentari de care a avut parte echipa mea, incepind cu wade, primul meu pick in draft)
    oricum echipele erau echilibrate - asta si pt ca cei care am jucat stiam despre ce e vorba si ne ocupam de echipe.
    asta mi-a si placut: practic putea sa cistige oricine.

    chestia cu jucatorii "odihniti" de echipe care tank the season ... well ... asta e un "twist" in plus. nu cred ca e neaparat rau, pt ca aceiasi jucatori de obicei in timpul sezonului sunt "good player on a bad team" si au stats umflate cu pompa.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  15. #372
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Parca pe 9 octombrie e primul meci ... deci mai sunt 3 saptamani ... probabil cu o saptamana inainte se da drumul jocului si putem drafta.

    Trebuie sa gasim un inlocuitor pentru caseta in pozitia de comisar. Eu sper ca el sa accepte pana la urma sa gestioneze liga, dar daca n-o sa poata, trebe sa gasim pe altcineva ...

    Exista posibilitatea sa fie 2 comisari ? Sau decizia unui comisar sa fie votata cumva pentru asigurarea obiectivitatii ?

  16. #373
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    acum ca ai zsi de primu meci ... as prefera sa facem draftu spre finalu lui oct. sezonul incepe pe 20-si-ceva oct sau 1 nov. in oct e presezonu, care nu conteaza la fantasy (si nici in realitate).

    altfel se trezeste vreunu ca i se rupe un jucator in presezon fara ca macar sa fi jucat 1 min in sezon si renunta de la inceput. in plus presezonul ne mai poate oferi oaresce informatii folositoare pt draft.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  17. #374
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    nu vb prostii.nba-ul incepe pe 30 octombrie iar comisar TREBUIE sa fie caseta chiar daca da drept de comisar si altuia in caz ca e prea ocupat.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  18. #375
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    nu cred ca se poate chestia asta - mai putzin cazul in care ii da user/parola cuiva - plus ca nu vad care ar fi rostul. E important ca in pozitia de comissioner sa fie cineva care are timp sa intre macar o data la 2-3 zile pe tot parcursul sezonului, pentru a aproba trades si din astea.

    cred ca ar trebui creata si o liga extinsa pentru ceilaltzi jucatori - altfel noii venitzi pe forum nu vor avea sansa sa participe la competitzie. Atita timp cit liga e rotiserie, nu conteaza asha mult ca multzi se vor retrage, le blocam conturile si ramin cei interesatzi - practic dupa 1-2 luni liga extinsa va fi cam echivalenta cu cea restrinsa ...

  19. #376
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    din cate stiu se poate da drept de comisar si altuia.daca lumea e de acord eu pot sa fiu, intru cat intru zilnic, iar cand e vorba de un trade de-al meu eu nu am dreptul sa mi-l accept pana cand nu isi dau si ceilalti cu parerea.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  20. #377
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    eu nu am preferintze cine e, si nici nu cred ca trebuie sa intre zilnic, acum fiecare mai are si alte probleme pe cap, dar ideea e sa nu plece in concediu 3 saptamini etc ... cit despre trades, ar trebui facut ceva drastic, pentru ca anul trecut 90% din discutzii au fost pe tema trade-urilor unfair. Ori sa limitam perioada de transferuri, ori limitat numarul permis pe echipa (ceva de genul 5 trades pe sezon etc).

  21. #378
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheOtherAI View Post
    nu vb prostii.nba-ul incepe pe 30 octombrie
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    sezonul incepe pe 20-si-ceva oct sau 1 nov. in oct e presezonu, care nu conteaza la fantasy (si nici in realitate).
    Asta e diferenta intre un "fotbalist" si un comisar ....

    Irimuse, noi avem nevoie de obiectivitate, nu disponibilitate. Eu nu sunt sigur de obiectivitatea ta ... fara suparare !

    5 transferuri pe sezon e foarte putin si poate duce la abandonarea jocului de catre cei care ating limita. 40 erau OK.

    Repet, ne trebe un om obiectiv !!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •