View Poll Results: U Craiova - FC Vaslui?

Voters
52. You may not vote on this poll
  • 1

    23 44.23%
  • X

    9 17.31%
  • 2

    20 38.46%
Page 9 of 11 FirstFirst ... 7891011 LastLast
Results 169 to 189 of 216

Thread: Etapa 34: U Craiova - FC Vaslui 0-1

  1. #169
    dog repellent barbarella's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    TIMISOARA
    Posts
    1,015
    Reputatie
    1
    Ce mai e de spus? Cele 2 echipe pe care as fi vrut intr-adevar sa le vad jucand in Europa (Rapid si Craiova) au clacat in seara asta. Combinand situatia clasamentului cu esecul lui Poli la Brasov, n-a fost o seara vesela. Doar scorul de la Arges si tratamentul de care a avut parte torje mi-au mai descretit fruntea. In rest, multa tristete. Dar trebuie sa ramanem suporteri si sa ne sustinem echipele atat la bine, cat si la rau. Cu siguranta ca ne vor mai aduce multe momente de bucurie in viitor.
    [COLOR="Indigo"][B][SIZE="4"]POLI ÜBER ALLES!![/SIZE][/B][/COLOR]
    [COLOR="DarkRed"][B][SIZE="3"]GALATA[/SIZE][/B][/COLOR] [B][SIZE="3"][COLOR="DarkOrange"]RULES!!![/COLOR][/SIZE][/B]
    [B][SIZE="1"]F.C. DINAMO: UN HIBRID INTRE CIOCANUL BUCURESTI SI UNIREA TRICOLOR[/SIZE][/B]

  2. #170
    Doctor Honoris J.Bond's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    5,918
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Stefan_Cel_Mare View Post
    cei ce insinuati ca U Craiova a pierdut in aceasta seara pt a plati licenta sunteti prosti !!! atat a putut ,atat a jucat (poate alta data ar juca mai bine ,poate!)
    dinamo de ce a luat 3 batai la rand??? ei ce au mai platit ????

    sunteti penibili !!!
    Vere, eu stiam de ceva timp ca Vasluiul va castiga fara probleme in ultima etapa. Craiova neavand licenta pentru cupele europene.

  3. #171
    galben-verde Lauryca's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Galati/Vaslui
    Posts
    1,278
    Reputatie
    1
    Frumoasa victorie, fecitari echipei!!! Dupa infrangerea de la Buzau nu mai aveam nici o speranta ca vom reusi, insa dupa victoria cu Rapid am reintrat in carti. Sper sa reusim sa ne calificam in grupe. Pacat de Craiova, dar poate la anul vor reusi mai mult.
    "Pus astfel în lumina, ancorat in sinergia faptelor, recursul la mentalitate nu eludeaza meandrele concretului." - [I]ION ILIESCU - Strategie si Reforma[/I]

  4. #172
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    ce facura ma doljenii mei
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  5. #173
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightwish View Post
    Ca afacerile cu diversi ciobani sunt paguboase pentru Craiova
    Subscriu. Iimi pare rau de echipa, dar ma bucur nespus pentru Mititelu.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  6. #174
    galben-verde
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    899
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marker View Post
    Vere, eu stiam de ceva timp ca Vasluiul va castiga fara probleme in ultima etapa. Craiova neavand licenta pentru cupele europene.
    cred ca tu nu ai vazut meciu !!!

    ti-am zis :esti penibil cu chestii din astea !!!!
    si a castigat fara probleme ,a ? 3-0 ??? craiovenii nu au avut nici o sansa ,nici o ocazie,a ???
    T A C I !!!
    respecta ca sa fii respectat !!

    de ce inainte de meci nu a zis nimeni nimic ???nimeni !!!
    Last edited by Stefan_Cel_Mare; 11th June 2009 at 09:03.

  7. #175
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,906
    Reputatie
    0
    Ptiu, daca stiati ca dati meciul, de ce dracu ne-ati mai batut pe noi.
    If I was half as good as I was, I’m still twice as good as you’ll ever be!

  8. #176
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    1,594
    Reputatie
    1
    Nu cred ca e vorba de pretul licentei,este vorba de lipsa de valoare,o echipa umflata de presa si mediocra,trebuie facuta curatenie in vara,sa plece dorel,baird,rose si toate no-nameurile astea.

  9. #177
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by stiintacv View Post
    Nu cred ca e vorba de pretul licentei,este vorba de lipsa de valoare,o echipa umflata de presa si mediocra,trebuie facuta curatenie in vara,sa plece dorel,baird,rose si toate no-nameurile astea.
    echipa mediocra ?
    castigam la urziceni 2-1
    castigam la rapid 3-0
    castigam acasa cu cfr 4-1
    castigam acasa cu dinamo 2-0
    asta e echipa mediocra ?
    conditia fizica , aici stam foarte prost ... s-a vazut asta in ultimele 5 meciuri ale echipei .... jucatorii nu au putut sa mai alerge cum o faceau inainte ...

  10. #178
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Ce prost a fost Mititelu ca l-a demis pe Napoli

  11. #179
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Minunati-va de ce spune Mititelu : "Putem transforma această înfrângere într-o victorie!" :|

  12. #180
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    1,594
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cipri View Post
    echipa mediocra ?
    castigam la urziceni 2-1
    castigam la rapid 3-0
    castigam acasa cu cfr 4-1
    castigam acasa cu dinamo 2-0
    asta e echipa mediocra ?
    conditia fizica , aici stam foarte prost ... s-a vazut asta in ultimele 5 meciuri ale echipei .... jucatorii nu au putut sa mai alerge cum o faceau inainte ...
    Si ce mare lucru ca am batut pe dinamo,si iasiu a batut pe dinamo.si brasovu,la urziceni a batut si iasiu a batut si gaz metan,conteaza locul pe care termini si locul 7 e un loc de mijlocul clasamentului cu care suntem obisnuiti de cativa ani,deci raman la parerea ca suntem o echipa mediocra,cu jucatori ca dorel stoica,baird,rose,soava,dina si alti ratati ce pretentii sa avem?

  13. #181
    fanatic marcel's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    627
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Stefan_Cel_Mare View Post
    cei ce insinuati ca U Craiova a pierdut in aceasta seara pt a plati licenta sunteti prosti !!! atat a putut ,atat a jucat (poate alta data ar juca mai bine ,poate!)
    dinamo de ce a luat 3 batai la rand??? ei ce au mai platit ????

    sunteti penibili !!!
    inseamna ca nu cunosti cam cum merg treburile in fotbalul romanesc!
    anti buCUResti

  14. #182
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Foarte ciudat cum a jucat U Craiova dupa acordarea licentei!! Dupa ce pana atunci au zburdat pe teren, deodata baietii s-au taiat cu steaua si Vaslui...
    Ce ti-e si cu conditia asta fizica..(era sa zic conditia licentierii.....ptiu..ce prostie era sa scap

  15. #183
    galben-verde
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    899
    Reputatie
    1
    cred ca si egalul cu buzaul acasa al craiovei a fost vreun pret platit pt ceva ... pt a-l lua pe costea la nationala ,daca mai si pierdea il baga si titular

    de fapt ,totul este un scenariu ,facut de Corneliu Porumboiu ,pt ca Vasluiul sa ajunga in Europa .

    V-as ruga sa fiti un pic mai seriosi !!!

  16. #184
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Nici mie nu imi plac scenariile dar cand vezi fotbal de ceva ani, iti dai seama cand se intampla mascari... Legat de Craiova...nu mai zic nimic...desi imi pare rau ca nu au mers in UEFA....ar fi meritat

  17. #185
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Nici mie nu imi plac scenariile dar cand vezi fotbal de ceva ani, iti dai seama cand se intampla mascari... Legat de Craiova...nu mai zic nimic...desi imi pare rau ca nu au mers in UEFA....ar fi meritat
    Te contrazic...nu am meritat.... nu am vrut ....E ceva normal aici..cu un patron care mai mult vorbeste decit face si cu infatuati ca si Costea ...nu putem ptretinde jocuri europene ...
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  18. #186
    sport legend Sezione's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    UltraCitta
    Posts
    3,759
    Reputatie
    1
    Din pacate pentru sutele de mii de suporteri ai Craiovei nu am ajuns acolo unde ar fi fost asa de usor sa o facem. Nus e vrea asta....un conducator de club care isi da antrenorul afara cu 3 etape inainte de final si il inlocuieste cu un zero barat, si care in lok sa isi puna la punct vedetele (cu multe calitati de altfel ) le da apa la moara ...sa nu mai vb ca intr-un meci cu o contracandidata directa el prefera blatul..fotbalul romanesc e bolnav...si o sa se vada asta in cupele europene...din nou.
    [COLOR="Blue"][I][/I][/COLOR]FORZA STIINTA !!!

  19. #187
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Sezione, sincer: tu esti convins ca Mititelu chiar a vrut sa mearga in EL? Sau daca a vrut, nu ai senzatia ca ceva l-a impiedicat? Nu ti se pare ciudata schimbarea lui brusca din urma cu 3 saptamani? Da antrenorul afara pe motiv de "lipsa pregatirii fizice", cand echipa mergea bine, deodata o lasa moale cu Europa League, iar de meciurile cu steaua si vaslui ce sa mai zic...
    Lipsa pregatirii fizice era alibiul perfect...pentru un astfel de final. Eu cred ca ceva foarte puternic extra-fotbal l-a determinat pe Mititielu sa o lase moale pe final....nu stiu daca neaparat faza cu licenta, dar ceva a fost.
    Ce dracu, ne mintim singuri?

  20. #188
    galben-verde
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    899
    Reputatie
    1
    dragi prieteni ,vad ca o tineti in continuare pe-a vostra !!!
    tin sa va aduc aminte ca si porumboiu a dat afara antrenorul(pe moldovan) inainte cu 2 etape de final si l-a pus pe dulca (secundul),acest guardiola de Romania .
    ar trebui ,in cel mai rau caz ,sa dati vina pe noroc,dar nici asa nu ar fi fair-play .

    eu in schimb am voie sa spun ca Vasluiul a fost un pic norocos.

    Aurele ,la dinamo care e scenariul ???

  21. #189
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Intra pe suporter Dinamo si Fc Arges- Dinamo si vezi..
    Repet, sunt simple supozitii, dupa cum am vazut ultimele evenimente din fotbalul nostru....atunci cand stii cum joaca de obicei o echipa e cam greu sa digeri anumite lucruri....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •