Page 124 of 125 FirstFirst ... 2474114122123124125 LastLast
Results 2,584 to 2,604 of 2617

Thread: sezon 2008-2009

  1. #2584
    sport legend MileHigh's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Denver, CO
    Posts
    697
    Reputatie
    1
    Go Mavs, daca bat Mavs, Nuggets nu cred ca mai joaca starterii
    Macar avem avantajul ca jucam ultimii
    "I take my hat off to myself for dealing with all this stuff that's going on out there, and still be able to go out there and play at the highest level. I don't really think the average person can walk in my shoes."

  2. #2585
    sport legend MileHigh's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Denver, CO
    Posts
    697
    Reputatie
    1
    @BAK ce faceti man va separati? Sa stim sa ne luam vize de Texas daca joaca Nugs-Mavs.
    "I take my hat off to myself for dealing with all this stuff that's going on out there, and still be able to go out there and play at the highest level. I don't really think the average person can walk in my shoes."

  3. #2586
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    lmfao @ Bulls 49-61 Raptors at halftime
    daca Phila isi vede de treaba si bate rezervele lui Cavs, isi iau locul 6 inapoi!
    .
    nothing to see here. move along!

  4. #2587
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    ok, Celtics sa fie atunci
    .
    nothing to see here. move along!

  5. #2588
    sport legend MileHigh's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Denver, CO
    Posts
    697
    Reputatie
    1
    Rockets lost, Denver are 2nd seed, acum sint curios daca o sa joace bench-ul lui Nuggets.
    OT in san antonio si in cleveland se pare (.6 sec left)
    "I take my hat off to myself for dealing with all this stuff that's going on out there, and still be able to go out there and play at the highest level. I don't really think the average person can walk in my shoes."

  6. #2589
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Melo View Post
    @BAK ce faceti man va separati? Sa stim sa ne luam vize de Texas daca joaca Nugs-Mavs.
    what do you mean? ( cu separarea)?
    pay mavs-nuggets for juca in semifinalele conferintei...si apoi mavs vor juca cu lakers in finala.....as easy as that
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  7. #2590
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    playoffs baieti,in sfarsit

    http://www.youtube.com/watch?v=H3s63sGoP_c

  8. #2591
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    sheed cu block of the night la tyrus
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  9. #2592
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Portland For The Win ...
    Outlaw - Rudy - Rodriguez (rezervele arata ca pot) - chair si Oden
    (cred ca asta e secretul echipei din orasul trandafirilor.

    Jason Kid - Triple-Double ( un jucator cu experienta care poate face diferenta intr-un joc ).
    La Knicks am vazut niste pase grozave.
    D.Wade este "frustrat" pe margine , se vede ca e inima echipei din Miami.


    Incepe nebunia .. playoffs 2009.
    Ma oftic ca nu am inca bani sa imi iau broadband
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  10. #2593
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    deci lol total@chicago bulls.cum sa pierzi meci decisiv acasa cu o echipa sub-mediocra?
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  11. #2594
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    Ma oftic ca nu am inca bani sa imi iau broadband
    te inteleg perfect.in fond si la urma urmei cine dracu isi permite sa dea fabuloasa suma de 20 RON pe asa ceva? mananci o shaorma mica de banii aia!
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  12. #2595
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    Jason Kid - Triple-Double ( un jucator cu experienta care poate face diferenta intr-un joc ).

    D.Wade este "frustrat" pe margine , se vede ca e inima echipei din Miami.
    cred ca genul asta de comentarii nu sunt apreciate p'aici: platitudini si clisee rupte din comentariile lui cornel pumnea si ale lui dumitru graur. asta ca sa nu te jignesc zicind ilie dobre

    decit sa postezi doar pt a posta mai bine posteaza ce crezi TU !! ce ai vazut TU !!! parerea TA !!!
    nu generalitati.

    probabil ca in felul asta o sa spui si dude, dar aia e parerea ta si e mai bine sa iti formezi singur o parere (pe care sa o mai ajustezi pe masura ce capeti informatii - si cind spui dude vei capata informatii pe aici. intr-o forma sau alta ) decit sa repeti ce zic altii.

    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    deci lol total@chicago bulls.cum sa pierzi meci decisiv acasa cu o echipa sub-mediocra?
    absolut normal cind esti tu insuti o echipa mediocra.
    dovada cit de slab e estul sub primele 3 a fost data fix de bulls si phila aseara.
    bulls nu au reusit sa cistige acasa un must win cu o echipa care, vorba lui chuck si kenny, e deja cu un picior in cancun. iar phila abia au batut, dupa OT, o echipa fara 4 titulari.

    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    te inteleg perfect.in fond si la urma urmei cine dracu isi permite sa dea fabuloasa suma de 20 RON pe asa ceva? mananci o shaorma mica de banii aia!
    like homer simpson would say: mmmmmm, shaorma.
    dammit. mi-ai facut pofta de o saorma.
    Last edited by caseta; 16th April 2009 at 11:37.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  13. 16th April 2009, 11:35

  14. #2596
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    absolut normal cind esti tu insuti o echipa mediocra.
    dovada cit de slab e estul sub primele 3 a fost data fix de bulls si phila aseara.
    bulls nu au reusit sa cistige acasa un must win cu o echipa care, vorba lui chuck si kenny, e deja cu un picior in cancun. iar phila abia au batut, dupa OT, o echipa fara 4 titulari.
    eu as spune sub primele 4. Atlanta m-a impresionat anu asta si ma face sa cred ca ar putea bate pe oricine (mai ales pe teren propriu) iar dupa ve vor trece de Heat va fi o serie foarte interesanta cu oricine ar urma apoi


    de ce or fi fortat oare Raptors?...daca erau acasa intelegeam daca jucau hotarati, cu titularii dar in conditiile astea (in deplasare si iesiti din cursa) nu vad de ce...
    sau au jucat bulls chiar asa slab?
    We wont be out-tanked!!!

  15. #2597
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    @ caseta - ziceam de wade ca facea ca toate cele pe margine ( era un moment amuzant aka funny ) - si sa stii ca suna bine ilie dobre ... omu ala avea plaman de comentator sud-american
    thx pentru sfatul ironic oricum (eu doar imi dau cu parerea) de kid ziceam ca e inca un PG bun - care face fata inca la cel mai inalt nivel. ( its my opinon)

    @ bogeyman - bulls a nimerit prost ( PAREREA MEA ^^^) ca Matrix a facut un joc bun

    @ irimus - voiam sa imi iau ala HD - care e 40 de coco ... sa ma uit la un tov care are banda grozava de net in exetern si are si "echipamentul necesar sa redea FULL HD ..

    @ caseta again (shaworma) - acum as manca si scobitori , sunt la munca si bag cola sa tina de foame (de la atata cafea si cola o sa fiu copie fidela Muhamad Ali - cu Parkinson si in combinatie cu Ilie Dobre iese un Ilie Dobre balbait si uscat de foame ca Durant )
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  16. #2598
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post

    @ irimus - voiam sa imi iau ala HD - care e 40 de coco ... sa ma uit la un tov care are banda grozava de net in exetern si are si "echipamentul necesar sa redea FULL HD ..
    prostu nu-i prost daca nu e si fudul.mai inainte te plangeai ca nu ai bani de LP si acu te lauzi ca ai tv full hd.si eu am tv full hd si as fii vrut lp high quality dar m-am confromat la cum a vrut majoritatea..si sincer nu mi-e rusine nici cu Lp-ul asta de 30$.se vede excelent.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  17. #2599
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    1. nu eram ironic deloc.

    2. daca tot tii sa scrii "corect" shaorma, e shawarma (http://en.wikipedia.org/wiki/Shawarma)
    fun fact: dintre toate felurile de a scrie shaorma enumerate pe wiki, fix "shaworma" ta lipseste. in schimb shaorma e in lista

    daca vrei sa fii chiar strict, atunci poti folosi numele turcesc (Döner kebab), pt ca de la turci vine. Shawarma e numele arabesc, iar grecii au o chestie aproape identica numita gyros.

    now enough about it, ca-mi curg balele pe tastatura.

    PS: acum inteleg de ce esti fan durant.
    vezi ca si larry bird a tinut la un moment dat o dieta cu popcorn si 7up ca sa slabeasca. si nu glumesc - chiar am citit asta pe net pe undeva (nu inseamna ca ar fi si adevarat, dar ... )
    Now this, my friend, is gonna be fun

  18. #2600
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    AHHH de ce a trebuit sa zici de GYROS ( cred ca dau o fuga pe la Pita Fan - bag unu cat casa )
    Sunt skinny ca durant dar pofticios ca Shaq

    Q: In cine vedeti voi acum un viitor Larry Bird (sau macar cucalitati asemanatoare Forward-ului de la Celtics) ?
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  19. #2601
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    de ce or fi fortat oare Raptors?...daca erau acasa intelegeam daca jucau hotarati, cu titularii dar in conditiile astea (in deplasare si iesiti din cursa) nu vad de ce... sau au jucat bulls chiar asa slab?
    e si si. Salmons 1-7FG krik 0-6FG si Miller 5-14FG pe cand front courtul Raptors a produs 55p si 30reb !! eh, s'a grabit si Caseta putin aici. de cate ori sezonul asta a produs marion 34p ? Bulls au luat putin aer de relaxare inainte de playoffs, insa oricum, e anul lui Adrian: a devenit parinte si "joaca" cu Celtics

    Quote Originally Posted by caseta View Post
    dovada cit de slab e estul sub primele 3 a fost data fix de bulls si phila aseara.
    jenant e ca Pistons participa in playoffs cu .476 si Suns raman acasa cu .561 insa cand vrei sa compari estul cu vestul, mai fair e sa o faci global! primele 3 din est sunt cel putin = cu primele 3 din vest, apoi la ultimele 6 din vest nici nu vreau sa ma mai uit ca mi se face scarba. come on .200 si ceva la o treime din conferinta ?!
    Last edited by Jaymz; 16th April 2009 at 15:41.
    .
    nothing to see here. move along!

  20. #2602
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by obye View Post
    AHHH de ce a trebuit sa zici de GYROS ( cred ca dau o fuga pe la Pita Fan - bag unu cat casa )
    Sunt skinny ca durant dar pofticios ca Shaq

    Q: In cine vedeti voi acum un viitor Larry Bird (sau macar cucalitati asemanatoare Forward-ului de la Celtics) ?
    in shaq.
    daca trece pe linga vreun copil (care ar fi devenit the next larry bird) si ii e foame, il maninca.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  21. #2603
    sport legend MileHigh's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Denver, CO
    Posts
    697
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BAK View Post
    what do you mean? ( cu separarea)?
    pay mavs-nuggets for juca in semifinalele conferintei...si apoi mavs vor juca cu lakers in finala.....as easy as that
    http://www.youtube.com/watch?v=u_i85ft5jP8 aberatia lui Perry
    "I take my hat off to myself for dealing with all this stuff that's going on out there, and still be able to go out there and play at the highest level. I don't really think the average person can walk in my shoes."

  22. #2604
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Mdaaa...Bulls au dovedit ca sunt o gradinita de mental midgets. Exact ca anul trecut cu NJ...ditamai meciul cu o echipa care e in vacanta deja si ei o vestejesc cu gratie.
    Dar cu ziceam...ma duc pe threadul celalalt sa prezic upsetul anului...Bulls - Celtics 4-2
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •