Page 169 of 171 FirstFirst ... 69119159167168169170171 LastLast
Results 3,529 to 3,549 of 3578

Thread: Tennis ***NEWS***

  1. #3529
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,057
    Reputatie
    0
    Pai normal ca cer, initial au cerut 6 sau 8 ani, era logic sa nu-si schimbe cerintele.

    Eu as cere sa se desfiinteze comisia aia daca se dovedeste ca e nevinovata, nu sa i se dea 2 ani, ci 0 ani si despagubiri din buzunaru celora care au dat decizia abuziva, daca va fi sa fie declarata nevinovata. Asta nu inseamna ca o sa si primesc ceea ce cer.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  2. #3530
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,494
    Reputatie
    1
    Nu are cum sa se dovedeasca ca e nevinovata,s-a dovedit contrariul deja.
    Aici e vorba cat a fost culpa ei si cat a fost ignoranta/aportul staffului.

  3. #3531
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,767
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Nu are cum sa se dovedeasca ca e nevinovata,s-a dovedit contrariul deja.
    Aici e vorba cat a fost culpa ei si cat a fost ignoranta/aportul staffului.
    Zici ? La cate inscenari se fac in ziua de azi sau altfel spus daca cineva vrea cu tot dinadinsul sa te distruga/sa iti intinda o capcana o poate face.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  4. #3532
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,057
    Reputatie
    0
    Vom afla peste cateva saptamani... Desi se zice ca doar in mai, nu stiu ce naiba le ia atata!
    Adica se termina sezonul de zgura cu totul pana dau ei decizia!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #3533
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,494
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    Zici ? La cate inscenari se fac in ziua de azi sau altfel spus daca cineva vrea cu tot dinadinsul sa te distruga/sa iti intinda o capcana o poate face.
    Pai si daca e asa cum zici tu inversul tot nu are sanse.

  6. #3534
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,767
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Pai si daca e asa cum zici tu inversul tot nu are sanse.
    Ar fi sanse in situatia spusa de mine doar ca e complicat, tot cu participarea cuiva din interior. Sau astfel spus un As din maneca. Complicat. Interesanta miscarea cu Mouratoglou asumandu-si vinovatia.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  7. #3535
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,494
    Reputatie
    1
    Situatia spusa de tine e SF.

    Vinovatia lui Halep e clara si de necontestat.

    Acum e discutie sa i mai scada vina si pedeapsa.

  8. #3536
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,767
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Situatia spusa de tine e SF.

    Vinovatia lui Halep e clara si de necontestat.

    Acum e discutie sa i mai scada vina si pedeapsa.
    De ce zici ca e SF ?
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #3537
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,494
    Reputatie
    1
    Lol,ce intrebare cretina dar fie...

    O inscenare trebuie dovedita.Ca sa o dovedesti trebuie in primul rand sa pui la indoiala scenariul initial ori Halep si echipa sa nu au pus la indoiala asta.

    Ci doar contesta finalitatea procesului.

  10. #3538
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,057
    Reputatie
    0
    Parerea ta, parerea mea e ca trebuie sa dovedesti ca Halep a avut procente ridicate de Roxadustat in sange care sa-i permita performanta sportive. Ce au afirmat aia au fost doar teorii, nu dovezi. Sa te iei dupa teorii si nu dovezi cand condamni un om e de evul mediu, daca nu chiar de comuna primitiva.


    Daca nu esti in stare sa dovedesti, apuca-te frate de altceva si nu ne mai pierde timpul. Dar din pacate cei care au realizat regulile alea dupa care se judeca, implicit judecatorii au creiere blocate in evul mediu. S-au nascut cu 500 de ani prea tarziu. Parerea mea.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  11. #3539
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,494
    Reputatie
    1
    Nu e o parere,e faptic.

    Parerea ta nu conteaza,tu pui niste bariere ridicate ca sa creezi un scenariu din care ea sa iasa bine desi s-a explicat de n ori de ce nivelurile substantelor interzise nu vor fi semnificative niciodata datorita ciclurilor.
    Teorie e ce zici tu.
    Dovada e ca a picat testul antidoping.
    Parerea ta e egala cu zero.

  12. #3540
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,057
    Reputatie
    0
    Parerea ta, parerea mea e ca parerea ta e egala cu 5% dintr-un adevar mult mai complex. N-as spune chiar 0.

    Sa pedepsesti oamenii cu ani grei de suspendare pe dovezi circumstantiale e cel putin lipsa de bun simt, dar e mult mai mult, e golanie sadica si premeditata, scriptica, pusa pe foaie. Intr-o cariera care dureaza in medie 15 ani, 4 ani e o patrime din viata unui sportiv, tu te gandesti? Nu cred ca gandesti.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #3541
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,494
    Reputatie
    1
    Cum adica "parerea ta"?Ce anume e parere?Tot ce am zis e fapt.Daca nu argumenteaza sau explica.Daca poti.

    1.Regulile astea sunt demult.Daca chiar asa mult le urasti poate nu ar trebui sa mai urmaresti un sport cu aceste reguli.In orice caz nu o sa se faca abateri ca vrei tu,nu cred cel putin.
    2."Dovezi circumstantiale"lol.Ce dovezi circumstantiale boss?A picat test antidoping,pasaportu biologic de cand lucra cu Mouratoglou a luat o razna,a mintit de roxadustat in octombrie cand deja il avea la testat in Franta,Mouratoglou si stafful au recunoscut ca au schimbat supliemntele,au recunoscut "o contaminare accidentala datorita suplimentelor",etc.
    Ce e circumstantial?Te rog explica.Daca poti desigur.
    Eu sunt de acord ca suspendarea e lunga,dar daca vrei un sport curat(asa zic ei,eu personal nu vreau siam alte pareri) trebuie sa dai exemplu.

    Pai tu ai vazut ce i-au facut lui Lance Armstrong?A fost macelarit.
    Tu crezi ca ala era singurul dopat?Toti se dopau.

  14. #3542
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,057
    Reputatie
    0
    Da el s-a dopat. Recunoscut.

    Cine recunoaste, sa fie pedepsit. De jumatate.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #3543
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,494
    Reputatie
    1
    Si Halep a recunoscut doar ca accidental.

    Ceea ce are putina relevanta.

  16. #3544
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,057
    Reputatie
    0
    Ala nu e dopaj, ci accident. In plus, nu e dopaj pentru ca nu e doza de dopaj.

    Dopajul ca sa fie dopaj, trebuie sa aiba 2 componente:
    1. sa fie premditat - descrie carecterul inculpatului
    2. sa aiba efect asupra corpului - descrie avantajul intr-o compatitie

    In cazul lui Halep nici una din cele 2 criterii nu erau indeplinite, daca ce zice ea e adevarat.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #3545
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,494
    Reputatie
    1
    1.Ce accident?Ca nu a facut ciclul cum trebuie sa iasa negativ?Aia da.
    Ti am mai zis,tu nu esti expert ba chiar tind sa cred ca nu ai habar deloc.Cine a fost prins cu "doza de dopaj"vreodata?Ti-am mai zis mai informeaza-te,mai citeste,mai vorbeste cu oameni care se pricep si dupa ofera o parere avizata nu asa.
    Nu exista doze de dopaj caci deaia exista cicluri.
    2.Nu exista situatii gri aici.Doar negru si alb.Ai picat multiple teste antidoping(nu numai unu apropo) la revedere.E dopaj conform regulilor.
    Regulile tale nu conteaza.

  18. #3546
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,767
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Lol,ce intrebare cretina dar fie...

    O inscenare trebuie dovedita.Ca sa o dovedesti trebuie in primul rand sa pui la indoiala scenariul initial ori Halep si echipa sa nu au pus la indoiala asta.

    Ci doar contesta finalitatea procesului.
    Nu stiu ce sa zic, cred ca au fost inscenari de-a lungul istoriei in diferite domenii ma refer care nu au fost dovedite.

    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    1.Ce accident?Ca nu a facut ciclul cum trebuie sa iasa negativ?Aia da.
    Ti am mai zis,tu nu esti expert ba chiar tind sa cred ca nu ai habar deloc.Cine a fost prins cu "doza de dopaj"vreodata?Ti-am mai zis mai informeaza-te,mai citeste,mai vorbeste cu oameni care se pricep si dupa ofera o parere avizata nu asa.
    Nu exista doze de dopaj caci deaia exista cicluri.
    2.Nu exista situatii gri aici.Doar negru si alb.Ai picat multiple teste antidoping(nu numai unu apropo) la revedere.E dopaj conform regulilor.
    Regulile tale nu conteaza.
    Asa judeca Agentia Anti-Doping intr-adevar fara jumatati de masura, alb sau negru...
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #3547
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,057
    Reputatie
    0
    Sinner e mai bine cotat sa castige Roland Garros decat Nadal!



    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  20. #3548
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,057
    Reputatie
    0
    https://www.flashscore.com/news/tenn...slam/bwA62dFb/

    Pana la urma au jucat meciul ala Nadal cu Alcaraz, tanarul intorcand si castigandu-l la limita.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #3549
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,402
    Reputatie
    0
    Pai la cāți bani au primit, au jucat ambii īntr-un picior.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •