Page 11 of 14 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 211 to 231 of 277

Thread: Intersezon NBA 2006

  1. #211
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    a fost, dar in afara de odom si kobe echipa e efectiv 0, ceilaltzi jucatori abia daca ar avea loc pe banca la majoritatea echipelor. Nici Cleveland nu are cine shtie ce jucatori, dar oricum, fatza de LA eu zic ca sunt net mai valoroshi. L-o fi enervat Ilgauskas pe caseta, si e drept ca e cam lipsit de vlaga, la inaltzimea lui ar trebui sa manince tot sub panou, dar oricum, fatza de alde chris mihm si kwame brown e allstar ... Drew gooden nu e odom, dar nu e nici asha departe, flip murray a jucat excelent ofensiv, marshall si jones nu au avut sezoane stralucite dar sunt macar veterani care mai fac ceva cind si cind. Smush parker practic nu are ce cauta in nba, larry hughes nu s-a integrat, dar oricum ramine un pg valoros. De fapt cel mai simplu e asha, unde ar fi cleveland fara lebron si la fara kobe. Eu zic ca la fara kobe ar fi cea mai slaba echipa by far, ar fi un miracol sa stringa 12 victorii, cleveland ar fi clar pe la coada si ei, dar probabil ar avea vreo 20+ victorii, poate chiar mai mult daca hughes joaca la capacitate. Singurul atu al lui Lakers e antrenorul, unul din cei mai buni in activitate si probabil si din istoria nba.

  2. #212
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cgrecu View Post
    a fost, dar in afara de odom si kobe echipa e efectiv 0, ceilaltzi jucatori abia daca ar avea loc pe banca la majoritatea echipelor. Nici Cleveland nu are cine shtie ce jucatori, dar oricum, fatza de LA eu zic ca sunt net mai valoroshi. L-o fi enervat Ilgauskas pe caseta, si e drept ca e cam lipsit de vlaga, la inaltzimea lui ar trebui sa manince tot sub panou, dar oricum, fatza de alde chris mihm si kwame brown e allstar ... Drew gooden nu e odom, dar nu e nici asha departe, flip murray a jucat excelent ofensiv, marshall si jones nu au avut sezoane stralucite dar sunt macar veterani care mai fac ceva cind si cind. Smush parker practic nu are ce cauta in nba, larry hughes nu s-a integrat, dar oricum ramine un pg valoros. De fapt cel mai simplu e asha, unde ar fi cleveland fara lebron si la fara kobe. Eu zic ca la fara kobe ar fi cea mai slaba echipa by far, ar fi un miracol sa stringa 12 victorii, cleveland ar fi clar pe la coada si ei, dar probabil ar avea vreo 20+ victorii, poate chiar mai mult daca hughes joaca la capacitate. Singurul atu al lui Lakers e antrenorul, unul din cei mai buni in activitate si probabil si din istoria nba.
    cu singura diferenta ca hughes NU e PG. e SG.

    si iar ejti homer. in incercarea de a-l scoate pe kobe cel mai bun ....

    lebron, in mare parte fara hughes, cu supporting cast mai bun decit kobe a avut 50W

    kobe, cu supporting cast mai slab (dar cu un side-kick clar mai bun decit oricine de la cavs in afara de bron) si cu cel mai bun antenor din istorie (aici vad ca ejti de acord), jucind in west unde e mai greu, a avut 45W

    as zice ca supporting cast-ul lui kobe (inclusiv odom) e cel putin la fel de bun ca supporting cast-ul lui lebron (fara hughes).

    asa ca daca iei in calcul toti factorii, as spune ca lebron ar aduce cam 3-5W in plus echipei lui fata de kobe. just my 2 cents.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  3. #213
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    dar nu iei in considerare faptul ca vestul e mai tare ca estul, una e sa joci 3-4 meciuri cu charlotte, atlanta, knicks si alta e sa luptzi cu utah, seattle si golden state.

  4. #214
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    nu incerca sa-l convingi pe caseta..... n-ai sa reusesti...la capitole din astea "sensibile".........

    LEBRON #1...cel mai tare din parcare...cel mai tare DEFENDER....(cam asa zice nba live=)) )......mediatizarea asta domne....
    melo kobe...au vreo 85 park la clutch..lebron 90....sau poate mai mult...
    kobe bowen...80 81 la defense..lebron 93........tare
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  5. #215
    manager StephonTrue 15's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mertin View Post
    LEBRON #1...cel mai tare din parcare...cel mai tare DEFENDER....(cam asa zice nba live=)) )......mediatizarea asta domne....
    melo kobe...au vreo 85 park la clutch..lebron 90....sau poate mai mult...
    kobe bowen...80 81 la defense..lebron 93........tare
    Mi se pare normal .
    "I don't sit in a room in a little circle, in the corner, in the wee hours of the night and question myself," he said. "I don't think people can do that if you're going to be successful."

  6. #216
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    cu singura diferenta ca hughes NU e PG. e SG.

    si iar ejti homer. in incercarea de a-l scoate pe kobe cel mai bun ....

    lebron, in mare parte fara hughes, cu supporting cast mai bun decit kobe a avut 50W

    kobe, cu supporting cast mai slab (dar cu un side-kick clar mai bun decit oricine de la cavs in afara de bron) si cu cel mai bun antenor din istorie (aici vad ca ejti de acord), jucind in west unde e mai greu, a avut 45W

    as zice ca supporting cast-ul lui kobe (inclusiv odom) e cel putin la fel de bun ca supporting cast-ul lui lebron (fara hughes).

    asa ca daca iei in calcul toti factorii, as spune ca lebron ar aduce cam 3-5W in plus echipei lui fata de kobe. just my 2 cents.
    fara suparare, da voi sunteti chiori sau ce ?
    mertin, iar ejti fanatic. chill down, dude. l-ai luat pe kobe in brate si mai-mai ca ejti gata sa tai gitu oricui zice ceva de el. nu sunt eu ala care nu accepta argumente, TU ejti ala.

    1. nu am zis niciodata ca e cel mai tare defender. mai are MUUUUULT pina sa ajunga la nivelul lui artest.

    2. nu am mai jucat nba live de citiva ani buni. din pacate nu mai am timp. dar daca crezi ca imi formez opiniile in functie de setarile unui joc, poate ar trebui sa umblii putin la "setarile" proprii .... if you get my drift.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  7. #217
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    damn....
    omule CALMEAZA-TE...eram absolut sigur ca o sa iei foc...
    1. eu NU am zis ABSOLUT nimic in legatura cu Kobe....
    2. ironia...nu te viza pe tine.........
    cred ca e pe undeva semnificativ ce i-au dat aia de la nba live....
    ca toti cu lebron in sus lebron in jos.....e un pic overrated.....asta nu inseamna ca nu e bun....DAR.....nu atat de bun cum il dau unii.....(INCA)
    si parerea mea e ca....notele alea sunt ca o privire de ansamblu a imaginii lui.....


    hai lasa ca NICI tu...nu accepti argumentele altora........
    de cate ori ai recunoscut ca cineva are dreptate(si ca tu nu)?.....
    in cazul meu...cred ca le numar pe degete..... nici tu nu cred ca esti departe
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  8. #218
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    chestia e ca eu nu sunt fan kobe, l-am detestat si pe el ca si pe duncan, wade si altzi supermediatizatzi (ciudat e am fost fan jordan from day one, probabil ca eram mai mic si inca nu aveam antipatia asta pentru supramediatizare). Intre timp insa kobe si lebron m-au convins ca ishi merita laudele, si incepe si carmelo ,dupa evolutzia de la mondiale, sa ma cucereasca. Pentru Wade inca am rezerve, anul asta va fi decisiv pentru opinia mea (nu ca i-ar pasa lui wade de ea ... .
    Astea fiind zise, eu il consider pe kobe cel mai bun jucator din nba la ora asta dupa steve nash, cu lebron si dirk la egalitate pe 3. Parerile se schimba de la un sezon sau chiar meci la altul, dar in momentul asta eu sunt impresionat de ce a realizat kobe la lakers, odom sau fara odom, echipa aia e patetica. Plus dificultatea conferintzei + kobe a lipsit citeva meciuri (toate pierdute ...) samd.

  9. #219
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mertin View Post
    damn....
    hai lasa ca NICI tu...nu accepti argumentele altora........
    aici nu e chestia de "dreptate", presupun ca totzi cind argumentam ceva chiar credem in ce zicem. Chestia de fapt e sa ai puterea sa itzi schimbi opiniile is apoi sa shi recunoshti asta ... Eu recunosc ca imi doresc ca wade sa dea chix (relativ vorbind, evident) anul asta, dar in cazul in care o sa aiba un an de exceptzie va trebui sa accept ca m-am inshelat in privintza lui. Problema apare atunci cind incepi sa inchizi ochii la argumente care nu se potrivesc cu convingerile tale, chestia asta nu are sens, mai ales pe un forum ...

  10. #220
    baiatul bleg Ady Micinic's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    646
    Reputatie
    1
    Duncan supermediatizat?
    "[SIZE=4][COLOR=Navy]CHAMPIONS ARE MADE, NOT BORN[/COLOR][/SIZE]" - Detroit Pistons, 2004 NBA Champions

  11. #221
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    asta chiar e o prostie
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  12. #222
    Maverick RajaF's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    694
    Reputatie
    1
    Duncan supermediatizat? What are you on man, I want some
    "Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you're still retarded"

  13. #223
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    pai cine urmareshte transmisiile de la americani din nba in care joaca duncan are impresia ca duncan e un fel de jordan + bird + magic la un loc, superam si maica tereza. Orice cosh banal care il da duce la exclamatzii de genul "senzational, ce mishcare magnifica" etc ... Cind au jucat cu phoenix anul trecut imi venea sa sparg televizorul de cit il ridicau in slavi si de judecatzile cu dubla masura gen daca phoenix avea o faza fain era noroc si daca sa facea aceeashi chestie era geniu baschetbalistic ...

  14. #224
    baiatul bleg Ady Micinic's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    646
    Reputatie
    1
    Era mare lucru sa recunosti ca ai spus o chestie deplasata. Argumenteaza in continuare...
    "[SIZE=4][COLOR=Navy]CHAMPIONS ARE MADE, NOT BORN[/COLOR][/SIZE]" - Detroit Pistons, 2004 NBA Champions

  15. #225
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    fara suparare ... nu itzi intzeleg argumentul, deshi intzeleg aluzia
    era vorba de o opinie strict subiectiva care nu trebuie argumentata, am explicat doar de ce ma enerveza duncan ... daca tie itzi place de el nu inseamna ca trebuie sa imi placa si mie, daca mie mi se pare ca e laudat prea mult in transmisiile tv, de asemenea nu trebuie sa fii de acord cu mine. presupun ca nu ai vazut mentionatele transmisii, asha ca nici nu prea avea sens sa ma ataci, nici daca le-ai fi vazut nu prea avea sens, 2 oameni se pot uita la aceeashi chestie si sa vada lucruri diferite ....

  16. #226
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    toata vina lui duncan ar fi ca nu este un jucator spectaculos (si stiti f bine la ce ma refer cand zic spectaculos )...astfel de jucatori plac fanilor echipei respective,pt ca este intr-adevar eficient si isi face treaba f bine...de regula cei care au fundamentals f bine puse la punct isi pot repeta miscarile fara nici o problema,cu mari sanse de reusita la fiecare aplicare ...de aceea un astfel de jucator,la o echipa,isi valoreaza greutatea lui in aur...sa vina acele minim 20-10 in fiecare seara este un avantaj enorm...si la duncan acele 20-10 sunt de foarte multe ori de fapt 20-10 in cel mai rau caz,pt ca are si avantajul experientei si stie sa fie un lider,cum a fst in nenumarate randuri,tragand echipa dupa el prin niste cifre impresionante,eufemistic vbind...
    insa ca fan al unei adversare a lui SAS e normal sa nu ii suporti stilul,pt ca iti vine sa iti smulgi parul din cap vazand cum abuzeaza de anumite miscari si cum ii reusesc de foarte-foarte multe ori...cel mai stresant lucru este sa stii dinainte ce va face adversarul si sa nu il poti opri...
    cu toate acestea,duncan este eficient si nu numai la a posta numere mari ci si ca factor de moral in echipa.ceea ce nu il face numai un jucator f bun,ci un jucator mare... de aceea istoria il va tine minte,pana si doar pt ce a fct pana acum...

    P.S.o parere personala si spusa la oboseala...deci scuzati exprimarea mai baltica (a se intelege de balta )...

  17. #227
    sport legend SilverZeus's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Turda, Cluj-Napoca
    Posts
    1,513
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by KingMJames View Post
    toata vina lui duncan ar fi ca nu este un jucator spectaculos (si stiti f bine la ce ma refer cand zic spectaculos )...astfel de jucatori plac fanilor echipei respective,pt ca este intr-adevar eficient si isi face treaba f bine...de regula cei care au fundamentals f bine puse la punct isi pot repeta miscarile fara nici o problema,cu mari sanse de reusita la fiecare aplicare ...

    ...da multa siguranta stilul sau atat coechipierilor, cat si fanilor ...iar ca si mediatizare...hmm, nu prea are rost sa comentez: cred ca "plantar fasciitis" era mult mai mediatizata avand in vedere razboaiele la care urma sa ia parte Spurs....statistic, a fost un sezon foarte slab pentru Duncan, insa cred ca e mult spus ca se afla la final de cariera....oricum, m-a amuzat argumentul lui cgrecu cum ca Duncan a devenit previzibil, insa e un "monster" ca si PF.....iti dai seama de ce e asa frustrant ptr adversar sa-l apere ???? ....aa, tu urmaresti meciurile: ai numarat cate scheme defensive, si binenteles de cati e nevoie ptr a-l anihila ofensiv ???? (...poate ca Rasheed e singurul care nu accepta ajutor in acest sens)...si totusi
    Last edited by SilverZeus; 4th October 2006 at 00:29.
    [U][B]
    You watch some teams these days and you wonder if they just met on the playground and decided to choose up sides.[/B][/U]Dennis Rodman

  18. #228
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    probabil kingjames are dreptate, ca si detroit duncan e boring ... daca itzi place sa hiperanalizezi un joc poate ca ajungi sa ii apreciezi jocul, dar pentru un spectator neutru nu reprezinta nimic atractiv. Nu tzin minte sa fi zis ca duncan e previzibil, dar probabil ca e adevarat. Ca Pf e u monstru statistic, dar totushi sa a fost mereu o echipa foarte completa cu jucatori excelentzi pe toate pozitziile. Daca il iei pe brand si il pui in locul lui duncan la sa nu prea cred sa fie mare diferentza, iar daca il pui pe duncan la lakers in locul lui bryant nu cred ca mai prind playofful. Asha ca eu nu il vad pe duncan ca un jucator de superimpact asha cum e prezentat si cum majoritatea par sa il vada. cit de spre supermediatizare, nu ma refeream neaparat la aparizii zilnice in ziare, probabil ca termenul mai potrivit era overrated, dar nu am vrut sa il folosesc ca eram sigur ca vor sari totzi in sus ca "indraznesc" sa ma ating de superstarul duncan.

  19. #229
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    as dori sa le reamintesc celor care contesta impactul adus de duncan asupra echipei:
    spurs nu au luat niciun titlu inainte sa vina duncan....chiar daca david robinson a fost in varf de cariera....nici macar nu au jucat vreo finala
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  20. #230
    senior
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    183
    Reputatie
    1
    Daca il iei pe brand si il pui in locul lui duncan la sa nu prea cred sa fie mare diferentza

    =))


    daca il pui pe duncan la lakers in locul lui bryant nu cred ca mai prind playofful



    funny
    Who fakes it more?? D. Wade or a cheap hooker?

  21. #231
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    @mertin: complet de acord...insa cu o singura observatie: in varful carierei lui robinson,existau pivoti,nu gluma in nba.asta nu inseamna ca nu ar face fatza duncan in acel context temporal...de fapt chiar a facut fatza ...
    oricum,desi nu imi face placere deosebita sa il urmaresc jucand,dc ar veni tim la CLE as multumi cerului pt ca am mai zis:aportul lui la o echipa este imens...din toate punctele de vedere...

    P.S. acelasi lucru si cu kobe...desi recunosc ca nu sunt fan al lui,nu consider argument prea valid treaba cu 'dc ar fi jucat mai demult in nba,nu ar iesi la fel in evidenta'...pai a jucat si a jucat bine,fiind unul dintre superstarurile care au ajutat la schimbarea la fatza a nba-ului (si aici ma refer la reguli,la agresivitatea apararilor ca urmare a schimbarilor din regulament etc).acum timpul ne va spune dc a fst de bun augur schimbarea,dar pana acum rezultatele internationale ale usa spun si ele ceva,nu?
    Last edited by KingMJames; 4th October 2006 at 15:12.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •