View Poll Results: cine se califica?

Voters
6. You may not vote on this poll
  • Dinamo

    0 0%
  • U Cluj

    6 100.00%
Page 10 of 11 FirstFirst ... 891011 LastLast
Results 190 to 210 of 230

Thread: Retur baraj/ Dinamo - U Cluj

  1. #190
    sport legend
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    911
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    ...................Erau la un moment dat 11 Politehnici.
    nu fi pesimist ,pana acum sunt doar 3 dinamo dar mai e timp!


    in rest,odata cu retrogradarea voastra,pentru mine chiar se incheie o etapa.fotbalul nu mai exista!e gata,e istorie!

  2. #191
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    ba da ce de trafic a fost )
    Libera La LAZIO !

  3. #192
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    oricum ciudata lipsa lui Hinghi !
    Libera La LAZIO !

  4. #193
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,355
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Acum e nasol. Nu prea stim cum e prin divizia B deci trebuie urgent sa aducem rapidisti la echipa
    Cica au experienta si prin D, poate va e de folos.

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Coranul nu ca pe un text scris cu naivitate acum 2500 de ani, ci ca pe un indreptar publicat ieri
    Coranul e un tinerel de 1400 de ani, cea mai noua religie abrahamica dintre cele trei mizerii.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  5. #194
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,066
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by LazioRoma View Post
    ba da ce de trafic a fost )
    Catzelu plouat vinde bine.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  6. #195
    LAZIALE LazioRoma's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    5,169
    Reputatie
    1
    astia vb la tv de faliment.. ar fii tragic ... pt dinamo...
    Libera La LAZIO !

  7. #196
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,070
    Reputatie
    1
    Curios cum doar la noi cluburile de traditie dispar incet incet dupa caderea comunismului. Ma uitam la rusi, la bulgari, sarbi etc ... si vad ca echipele din trecut sunt tot acolo si se bat la titlu an de an. Sigur ca au aparut si altele mai noi sau mai putin cunoscute dar nu au disparut alea traditionale. La noi ne trezim cu tot felul de Urziceni, Viitorul, Chiajna, Chindia, Mioveni ( ... chiar si CFR ), toate care aduna cam 2000 de suporteri impreuna. Cele care aduna sute de mii dispar si reapar pe jos sub forma de clone.
    Da, mi s-a explicat ca e dificil deoarece nu avem baza economica necesara pt a intretine un fotbal competitiv bla bla ... Dar de ce ilustrele necunoscute supravietuiesc iar cele care au macar o baza de suporteri dispar? Apoi la bulgari economia e mai puternica? La sarbi, la albanezi...?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #197
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    pina una alta, injuraturile de acum 3 pagini ramin. Va asteptam cu o prima desfiintare, janghinosilor.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  9. #198
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    In mod cert, romanii sunt mai hoti decat toti astia la un loc. Care nu sunt hoti sunt prosti, vezi si ultimele sondaje. E un teren propice pt intins coarda. La sarbi nu poti sa faci asta, sa dai echipa unui coafor, ca te spulberă. Eu am vazut un meci in Cotroceni, Crvena Zvezda - Lyon. Erau autocarele de la Mariott la Piata Natiunilor, ceva incredibil. Nu zic ca nu erau si neînțărcați, dar multi ca bradul, compilai bine cateva fraze inainte sa deschizi gura. E vorba de adn, dar si atasamentul are alte valențe. Fotbalul e viata lor, legea pamantului e sacra . La noi, fauna care inca mai consuma asa ceva o face in special pt validare personala, cum a subliniat si un coleg care sigur are mai multe date decat mine...

    Trecand peste caterinca, o observatie interesanta

  10. #199
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  11. #200
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,066
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Da, mi s-a explicat ca e dificil deoarece nu avem baza economica necesara pt a intretine un fotbal competitiv bla bla ... Dar de ce ilustrele necunoscute supravietuiesc iar cele care au macar o baza de suporteri dispar? Apoi la bulgari economia e mai puternica? La sarbi, la albanezi...?
    No pressure. We can't handle the pressure. We are bitch. Stupid bitch. We are MM Stoica.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #201
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,070
    Reputatie
    1
    Suntem popoare vecine, verisoare, nu cred ca e mare diferenta la hotie sau prostime. Toti balcanici.

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    La noi, fauna care inca mai consuma asa ceva o face in special pt validare personala
    Bun.
    Aici e un vector de gandire.
    Vina la presa, probabil?
    Pai sa judecam la ce vedem. La fiecare final de meci Liga 1 avem interviu tv live jucatori, antrenori si ... presedinti semianalfabeti cluburi in concluzie. Pai ce cauta aia pe final? De ce intereseaza presa ce grohaie Becali si Ieftin sau alti gainari? In occident nici macar nu ii vezi pe final de meci. Din cand n cand citesti in presa ceva ce au declarat a doua zi. Si asta e fortuit.
    De ce la noi presa da microfonul la "becali" timp de 45 minute fata de 10 minute la jucatori si antrenori?

    De asta aia cauta sa fie presedinti, chiar rupti in cur. Apar la tv si sunt importanti. Mai fac o afacere la coltz de strada cu ceva suc vandut ca racoritoare Cico

    Pe de alta parte e normal. E model Qatar. Arabii utilizeaza PSG pt a vinde petrol pe sute de miliarde dolari pe zi.
    La noi cam tot aia, doar ca e pe mai putin si nu pe petrol. Vindem branza pe 3 lei /kg pe saptamana.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #202
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,066
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Suntem popoare vecine, verisoare, nu cred ca e mare diferenta la hotie sau prostime. Toti balcanici.
    Nu ai inteles, sa fii bitch inseamna 3 lucruri:
    1.- te bucuri ca o curva retardata la meciuri pierdute pe teren si castigate la masa verde;
    2.- te plangi de orice kkt, esti ca o primadona nefututa corespunzator;
    3 - ai o carpa subumana ca Becali patron sau MM Stoica conducator care nu stie decat sa provoace, sa loveasca fanii cu pumnul, chiar proprii fani si sa se urce pe garduri.
    Din pacate prea multi sunt bitch la noi, majoritatea manelisti imputiti, ei n-au asa ceva des.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #203
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    73,070
    Reputatie
    1
    Eu nu am tintit pe FCFC sebe. Sigur ca se pot trage concluzii dar nu am ambitia asta.
    Ma refer la modul general al sistemului in fotbal. La noi si la ailalti.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  15. #204
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,066
    Reputatie
    0
    Pai aia-i problema, ca multi sunt FC FCBEHEHEHE, FC BITCH.
    Nu degeaba ziceam eu ca majoritatii asteia cel mai bine i-ar sta arsa.
    Pana atunci... se vede la nationala Romaniei valoarea lor.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  16. #205
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,066
    Reputatie
    0
    Unde e Razvan T.?
    Tu erai ala mah intr-o zi de marti de striga pe strazi "NUMAI U!" pe Baritiu?
    Meciu era peste 4-5 zile si asa urat te-ai uitat, am crezut ca scoti briciu imediat!
    In clipa aia mi-au trecut CFR, Rapid, alb-visiniu tot, eram doar palid.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  17. #206
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,355
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Curios cum doar la noi cluburile de traditie dispar incet incet dupa caderea comunismului. Ma uitam la rusi, la bulgari, sarbi etc ... si vad ca echipele din trecut sunt tot acolo si se bat la titlu an de an. Sigur ca au aparut si altele mai noi sau mai putin cunoscute dar nu au disparut alea traditionale.
    Bre, CSKA Sofia, cea mai titrata echipa din Bulgaria, juca prin liga a treia in 2016.
    Litex Lovici joaca in liga a doua momentan. Au trei titluri, sunt un fel de Rapid sau Craiova.

    Dinamo Moscova a retrogradat prin 2016, au revenit in prima liga dupa un sezon.
    Rubin Kazan a castigat titlul in 2008, 2009, au jucat si prin Champions League iar acum sunt in liga a doua.


    Grasshopper a retrogradat si ea, dar a revenit. Bine astia nu au fost dupa cortina de fier, dar tin minte cand au retrogradat si i-am dat si pe ei ca exemplu.

    River Plate au retrogradat prin 2011 iar anul asta sunt campioni, Deportivo a retrogradat de vreo doua ori deceniul trecut, Crystal Palace, Nottingham Forest, Hamburg, Glasgow Rangers, etc. Multe echipe mari de prin toate campionatele au cazut, au disparut sau au revenit. Nu e nimic unic romanesc aici.
    Last edited by Sevilla86; 31st May 2022 at 02:16.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  18. #207
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,066
    Reputatie
    0
    Adica Dinamo va reveni si va lua titluri, ceea ce FC FCSB nu poate.
    Capitanul va fi multumit. Delapul va crede ca te-ai tignit.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #208
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,355
    Reputatie
    1
    Ce-ati facut, ma, cat nu am fost eu pe aici? Daca nu vin eu sa va dau cu statistica in cap, Coranu' are 2500 de ani, la rusi si la bulgari nu retrogradeaza cluburi de traditie... se spune "chiorul e rege in lumea orbilor". Asa si voi, care mai de care mai chior, toti fac afirmatii si lumea le ia de bune pentru ca nimeni nu stie sau nu sta sa se documenteze.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  20. #209
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    62,066
    Reputatie
    0
    Sa ne traiesti si sa fii mereu pe faza,
    Sa vezi FCSB cum retrogradeaza!
    Sa fii sanatos si sa ai viata treaza,
    Sa vezi intr-o zi si cum se desfiinteaza!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  21. #210
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Ce-ati facut, ma, cat nu am fost eu pe aici? Daca nu vin eu sa va dau cu statistica in cap, Coranu' are 2500 de ani, la rusi si la bulgari nu retrogradeaza cluburi de traditie... se spune "chiorul e rege in lumea orbilor". Asa si voi, care mai de care mai chior, toti fac afirmatii si lumea le ia de bune pentru ca nimeni nu stie sau nu sta sa se documenteze.
    Nu e user ca Sevilla
    Și animal ca cămila. 😁😁
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •