Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 31

Thread: Inca o "chifla" a FRF

  1. #1
    manager Steeltown Boy's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Galati
    Posts
    267
    Reputatie
    1

    Inca o "chifla" a FRF

    Sfarsitul Diviziei A devine parodie! Ieri, Comitetul de Urgenta al FRF a decis ca Farul sa reprezinte Romania in editia din acest an a Cupei UEFA-INTERTOTO. Motivul, ptr mine este cel putin bizar: Farul este cea mai bine clasata echipa dupa 29 etape, dintre formatiile care si-au manifestat dorinta de a participa la aceasta competitie.
    Si lucrul acesta e facut publicitatii pe data de 5 iunie. Adica data limita prin care asociatiile nationale puteau sa comunice forului european numele participantei... Nu aveti impresia ca ceva nu se leaga?... Nu sunt adeptul niciuneia din candidatele in speta, dar se pare ca exista persoane in fotbal care dorm in picioare si sunt platiti ptr asta.
    "An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi

  2. #2
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Eu cred ca de vina este...Iacov! Pretenii stie de ce (sic).
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #3
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Ce nu intelegi?
    Toate campionatele serioase din Europa s-au incheiat de mult. Noi jucam inca, din mai multe motive.
    Trebuia stabilita si echipa din Romania pt. Intertoto.
    FRF a luat decizia cat mai tarziu pentru a nu face vreo nedreptate!

  4. #4
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu e vorba de nedreptate ci de lipsa de profesionalism. Nasul si Mitica...stie de ce!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #5
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    A luat-o cat mai tarziu, dar defapt mai devreme. Si nedreptatea se va putea produce. Daca trebuia sa se faca listele si cu Liga Campionilor ce se intampla?

  6. #6
    manager Steeltown Boy's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Galati
    Posts
    267
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elphax
    Ce nu intelegi?
    Toate campionatele serioase din Europa s-au incheiat de mult. Noi jucam inca, din mai multe motive.
    Trebuia stabilita si echipa din Romania pt. Intertoto.
    FRF a luat decizia cat mai tarziu pentru a nu face vreo nedreptate!
    ... deci cand s-a batut palma ptr turneul acela foarte util din USA se stia deja acest lucru... si prietenii stiu de ce! si Prigoana, la fel!
    "An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi

  7. #7
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    N-am vazut emisiunea, dar ar fi fost cel mai difuzat clip in urmatoarea luna daca ar fi fost asa: "Apoplexia in direct a lui Mitica"

    PS: oare Iacov n-ar fi fost anchetat pentru omor prin imprudenta?

  8. #8
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Eu insist sa spun ca Nasul si Mitica...stie (sic) de ce. Ei...e profesionistii! Ce, nu se vede? Cine a comis un viol poaate s-o comita! Propun sa o trecem prin...comisiile lu' Mitica. Incadrarea faptei, se intelege!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #9
    manager Steeltown Boy's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Galati
    Posts
    267
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tuxie
    N-am vazut emisiunea, dar ar fi fost cel mai difuzat clip in urmatoarea luna daca ar fi fost asa: "Apoplexia in direct a lui Mitica"

    PS: oare Iacov n-ar fi fost anchetat pentru omor prin imprudenta?
    tuxie, ce e drept, e o mica legatura intre threadul asta si postul tau: motivul threadului a fost prezentat printre esemesuri pe o banda derulanta si in timpul shoului cu Mitica, Gino et co. de la Nashul.
    "An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi

  10. #10
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    E foarte logica decizia asta. Nu se putea astepta sfarsitul campionatului, pt. ca se depasea data de comunicare la UEFA a echipei. Si cum dupa 29 de etape, Farul e pe loc de Intertoto, e normal sa fie ei cei alesi.
    Or avea ei multe bune, dar aici au procedat corect.
    Ce lume mica. putin mese

  11. #11
    manager Steeltown Boy's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Galati
    Posts
    267
    Reputatie
    1
    Poi, asa o fi... si nu prea... stim cu totii de ce nu s-a incheiat inca (virgula) campionatul. Din respect ptr romanii din USA care au vrut sa se mandreasca cu natzionala noastra obosita peste ocean... sa zicem ca a meritat.
    "An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi

  12. #12
    sport legend poliis's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    pe unde apuc
    Posts
    522
    Reputatie
    1
    Nationalul inca mai are sanse la uefa, iar timisoara iese din calcul....deci singura solutie a ramas farul

  13. #13
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu-i logic sa perturbi campionatul proritand o activitate, in speta turneul din USA al Echipei Nationale, in detrimentul alteia, in speta campionatul intern. Asta se cheama nonsalanta, lipsa de respect si de profesionalism, in favoarea unor interese mai degrabe particulare decat...nationale.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #14
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Sau poate nu. Daca vroiau sa organizeze turneul dupa terminarea campionatului, jumatate din jucatori ar fi fost in vacanta. In programul UEFA era saptamana de amicale oricum...

  15. #15
    manager Steeltown Boy's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Galati
    Posts
    267
    Reputatie
    1
    Nimic din ce este logic pare ilogic in okii alora. Ilogicul insa a devenit demult o moda. Nu tzii pasul cu ea ... nu-i bai. Resursele tzarii sunt vaste. Iar justitziarii de carton ii gasesti la tot pasul. Doar se merge pe regula dinastiei autoritare, si nu pe cea a mandatului democratik.
    "An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi

  16. #16
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Steeltown Boy
    Sfarsitul Diviziei A devine parodie! Ieri, Comitetul de Urgenta al FRF a decis ca Farul sa reprezinte Romania in editia din acest an a Cupei UEFA-INTERTOTO. Motivul, ptr mine este cel putin bizar: Farul este cea mai bine clasata echipa dupa 29 etape, dintre formatiile care si-au manifestat dorinta de a participa la aceasta competitie.
    Si lucrul acesta e facut publicitatii pe data de 5 iunie. Adica data limita prin care asociatiile nationale puteau sa comunice forului european numele participantei... Nu aveti impresia ca ceva nu se leaga?... Nu sunt adeptul niciuneia din candidatele in speta, dar se pare ca exista persoane in fotbal care dorm in picioare si sunt platiti ptr asta.
    Deci sa o luam usor si pas cu pas.

    campionatul trebuia conform programarii initiale sa se incheie in mai pe data de 20 si ceva.
    din cauza turneului nationalei in Sua ultimele 2 etape de campionat au fost programate in iunie.
    Uefa a cerut ca echipa participanta in Intertoto sa fie data de FRF pana in ziua de 5 iunie 2006, ora 12. (adica ieri)
    Pt participarea in Cupa Intertoto s-au inscris atunci in mai 3 echipe din Romania, (inscrierea putand sa se faca pana ieri), in speta Farul, National si Poli Timisoara si s-a hotarat (inca de atunci) ca cea mai bine clasata echia dintre cele inscrise (asta in cazul cand nu s emai inscrie alta) sa participe in Cupa Intertoto. Cum CFR Cluj (care s-a clasat peste Farul si National) nu s-a inscris nici atunci si nici ieri, FRF a decis sa fie Farul echipa care merge pt ca are acelasi numar de puncte cu National dar sta mai bine la rezultate directe (4-0 la Constanta si 0-1 la Bucuresti)
    Eu nu inteleg unde bati cu intrebarea asta a ta? si ce vrei sa scoti in evidenta?
    De ce te bagi in discutie daca nu cunosti subiectul? Eu zic ca totul se leaga.

  17. #17
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    In circumstantele actuale decizia este corecta, daca putem zice asa, dar motivul pentru care a fost luata dupa...29 de etape, nu si aici vina este Sus, Sus de Tot.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #18
    hfsc sucks tuxie's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    localhost.localdomain
    Posts
    2,432
    Reputatie
    1
    Din partea mea, sa mearga Farul, si le doresc succes, desi mi-e ca vor pleca rechini si vor veni conserve, dar asta ar fi alt aspect.

  19. #19
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Pai tot nu inteleg de ce esti atat de ofticat, miril. Sau vroiai sa mearga National in Intertoto si de fapt e o mare conspiratie?

  20. #20
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Tu vorbesti serios, elphax? Daca da, inseamna ca nu...citesti.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #21
    manager Steeltown Boy's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Galati
    Posts
    267
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady51a
    Deci sa o luam usor si pas cu pas.

    campionatul trebuia conform programarii initiale sa se incheie in mai pe data de 20 si ceva.
    din cauza turneului nationalei in Sua ultimele 2 etape de campionat au fost programate in iunie.
    Uefa a cerut ca echipa participanta in Intertoto sa fie data de FRF pana in ziua de 5 iunie 2006, ora 12. (adica ieri)
    Pt participarea in Cupa Intertoto s-au inscris atunci in mai 3 echipe din Romania, (inscrierea putand sa se faca pana ieri), in speta Farul, National si Poli Timisoara si s-a hotarat (inca de atunci) ca cea mai bine clasata echia dintre cele inscrise (asta in cazul cand nu s emai inscrie alta) sa participe in Cupa Intertoto. Cum CFR Cluj (care s-a clasat peste Farul si National) nu s-a inscris nici atunci si nici ieri, FRF a decis sa fie Farul echipa care merge pt ca are acelasi numar de puncte cu National dar sta mai bine la rezultate directe (4-0 la Constanta si 0-1 la Bucuresti)
    Eu nu inteleg unde bati cu intrebarea asta a ta? si ce vrei sa scoti in evidenta?
    De ce te bagi in discutie daca nu cunosti subiectul? Eu zic ca totul se leaga.
    Nu bat nicaieri. Am mai zis ca nu sunt adeptul niciunei ekipe.. In contextul expus de tine totul e OK. Dar mai sunt si alte amanunte. Unul ar fi: esti sigur ca nu s-ar mai fi inscris si alte echipe pana la incheierea campionatului? Doi ar fi: de ce data limita de 5 iunie a fost facuta publica de FRF pe ... 5 iunie ? Da-mi en xtras din mass-media prin care acest lucru era scos in evidentza. Dak ai dreptate, asta e... Consumatorul de mass media e prea derutat de prostiile care sunt scrise cu litere de-o schioapa peste tot in ziare. Si d'aia e posibil sa-mi fi scapat. Eu nu fac legatura cu echipa ta, ci cu interesele obscure care au decalat sfarsitul de campionat. Oricum BAFTA LA MAX IN INTERTOTO... Poate m-ai intzeles gresit, dar sunt roman si in Europa ma bucur la fel ptr oricare echipa.
    Inca ceva... sa stii ca mai am un pic de demnitate si nu sunt genul care sa ma contrazic din placere.
    Last edited by Steeltown Boy; 6th June 2006 at 15:29.
    "An eye for an eye makes a blind world" - Ghandi

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •