Page 4 of 15 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 302

Thread: NBA SEASON 03/04

  1. #64
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Nu-l da nimeni pe Carter, Toronto au castigat 4 la rand de cand au facut transferul asa ca totul e OK momentan. Acum ne mai trebuie un centru bunicel sa-l ajute pe Bosh si suntem pe drumul cel bun. As vrea sa-l dea pe Morris Peterson sau chiar pe Alvin Williams daca e nevoie.

    Bravo Magic Ce naspa pt Phoenix pt ca acum o sa fie cunoscuti ca fiind echipa care a oprit sirul de 19 infrangeri la rand
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  2. #65
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Iar Jazz au pierdut la scor in fatza celor de Celtics...si se afla la a 3 a infrangere consecutiva.
    cred ca e timpul sa-mi aleg alta echipa cu care sa tin. :p
    glumesc,desigur. am zis asa sa se bucure Azur
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  3. #66
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Nu fi trist, urmeaza Knicks, si astia sint echipa pacii...asa ca isi revine Utah...Si nu uita ca au fost la un pas de victorie in LA....
    Smile, its good for you!

  4. #67
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Si uite ca Magic a pus-o si de a treia victorie in acest sezon, a doua victorie consecutiva! La mai mare!

    Chiar zicea McGrady ca acum ar fi minunat ca Magic sa continue cu un winning streak de "10 in a row"! Ce frumos ar fi... dar cam imposibil! Daca de acum inainte Magic ar pierde doar o treime din meciurile ramase, adica un meci pierdut din trei meciuri jucate ar prinde chiar si play-off-ul! Dar sa nu ma "imbat cu apa rece" asa de repede! Voi fi mai mult decât multumit daca la sfârsitul sezonului Magic o sa aiba 41-41!

    GO MAGIC! Go Tracy!

  5. #68
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Azur a avut dreptate. Jazz a invins pe Knicks la o diferentza de 22 de puncte. La Jazz ma nelinistesc meciuri din deplasare. 1 victorie din 8 meciuri. Acasa stau bine..avand un record de 11-2. Daca vor sa ajunga in play-off tre' sa castige si pe afara cate ceva.

    Azur, mie imi plac mult de Memphis in acest sezon. Ce zici ? AU sanse la play-off ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  6. #69
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Il au pe West si acesta de regula stie ce vrea. Inchipuie-ti daca nu era sa dea pick-ul nr 2 lui Detroit! Dar in play-off? Sincer, nu cred. Uita-te putin in West, unde cu exceptia lui Phoenix (cu antrenor nou acum), toate celelalte au sanse la play-off.

    PS... Orlanda? 10 la rind? Asta numai daca incepe de Duminica incolo, ca astazi merge "copilu`"acolo si le fura jucariile... Cit despre 41-41....Eu as lua recordul lor de acum oricind pentru Knicks. E o sansa unica sa iei un jucator bun. Nefericitii astia din NY se incapatineaza sa viseze prostii, si cind au si ei cite un pick, ori il transfera ori il pun pe lista de accidentati. Si tot ce au bietii de ei, sint dureri de masele. Asta in cel mai rau caz.
    Smile, its good for you!

  7. #70
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dj_jaxxx
    Nu-l da nimeni pe Carter, Toronto au castigat 4 la rand de cand au facut transferul asa ca totul e OK momentan. Acum ne mai trebuie un centru bunicel sa-l ajute pe Bosh si suntem pe drumul cel bun. As vrea sa-l dea pe Morris Peterson sau chiar pe Alvin Williams daca e nevoie.
    Eu sunt de parere ca la Raptors le mai trebuie un centru bun pentru a ajunge in finala in est. Nu stiu daca tu ai fost la vreun meci la ACC dupa ultimul trade (eu nu am fost deoarece sunt plecat din tara), dar am auzit ca este o diferenta de la cer la pamant intre echipa de acum si cea de acum o luna.

  8. #71
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    In ultimele meciuri nu prea au stralucit Raptors! Oare li s-a terminat gazul? Hmm...

  9. #72
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    In ultimele 3 meciuri, Jalen Rose a jucat in medie 35 de min pe meci si are un total de 25 de puncte in 3 meciuri (3, 11 si 11). Si cand Carter o sa fie mai agresiv sub panou si o sa aiba mai mult de 2 aruncari libere intr-un meci atunci o sa ma inchin. Toronto nu au cum sa castige daca cei mai buni jucatori ai lor nu joaca la un nivel mai ridicat. In aceste 3 infrangeri la rand, in primul meci au pierdut 114-111 in Boston avand sansa sa egaleze la sfarsit, dupaia au pierdut 90-89 cu Miami acasa avand sansa sa castige la sfarsit iar ieri cu Dallas conduceau 63-50 in min 3 din a 3a repriza dar scorul in ultimele 21 de min de joc a fost 61-34 pt Dallas!

    Eu zic ca echipa e un pic confuza pentru ca jucatorii pe care ii au sunt obijnuiti sa joace ofensiv iar O'Neal ii pune sa stea in aparare.

    97SiR, n-am fost la nici un meci anul asta pt ca un bilet ca lumea e $90 si n-am de unde sa dau 200 de dolari pentru 2 ore si ceva de baschet
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  10. #73
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    pai de ce 200 $ ? iti mai iei si 5 pizza super supreme si 5 beri pe langa biletul de 90 $ ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  11. #74
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    pai 2 bilete...ca e naspa sa mergi singur la un meci si n-am prieteni carora le place baschetul asa mult deci ar veni numa daca as plati eu biletul
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  12. #75
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Asta e problema ? Te imprietenesti tu cu vre'un negru impatimit al basketului p'acolo prin tribune.

    Ce pacat ca Jazz a pierdut la Wizard...una dintre cele mai urate echipe ale momentului....fara jucatori de o prea mare perspectiva.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  13. #76
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dj_jaxxx
    pai 2 bilete...ca e naspa sa mergi singur la un meci si n-am prieteni carora le place baschetul asa mult deci ar veni numa daca as plati eu biletul
    Hai ca vin eu.... si imi platesc si biletul! Ce zici?

    Dupa ce Magic a luat bataie de la Bulls, noaptea trecuta imprevizbilul s-a produs! Cea mai slaba echipa din NBA in acest moment a invins cea mai buna echipa din Est, Indiana Pacers, chiar in Conseco Fieldhouse! Se stie ca Indiana e o echipa redutanila acasa mai ales datorita jocului bun in aparare! Anyway... Magic au batut!

    De remarcat: Denver 99 - 98 Seattle
    Denver a trecut pe locul I in Midwest si pe locul 2 in Western Conf.

  14. #77
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Iar Utah se afla in cadere libere...si se pare ca timpul ii va da dreptate lui Azur. Baietzii astia de ce nu or putea invinge in deplasare ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  15. #78
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gabriel
    Iar Utah se afla in cadere libere...si se pare ca timpul ii va da dreptate lui Azur.
    Azur is always right. Never doubt Azur.

    Inca nu te-ai invatat, mai Gabriele? Adevarul e ca mai sunt si exceptii, s-a intamplat ca Azur sa si greseasca, parca la niste predictii prin playoff... dar in legatura cu Jazz (spre disperarea lui Gabriel ), Azur a avut de fiecare data dreptate!

  16. #79
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Mai Nuggets astia sunt de groaza...castiga in prostie. Nu au pierdut decat 2 meciuri acasa! Iar Jazz sunt pe locul 10 in Vest dar au acelasi nr de victorii si infrangeri ca Toronto care sunt pe locul 5 in Est, deci o sa fie greu pentru Utah sa se mantina in Vest unde majoritate echipelor au unul sau mai multi asa zisi "superstaruri". Utah bate orice echipa din Est oricand (mai greu pe Indiana) dar in Vest e alta poveste.
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  17. #80
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    si atunci de ce a luat bataie de la Washington & New Jersey ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  18. #81
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Daca as fi vazut meciurile as fi putut sa raspund mai bine dar asa dupa ce m-am uitat la statisticile meciulurilor, observ ca in meciul cu washington Larry Hughes a facut ravagii cu 38 de puncte, marcant 4 suturi de la 3p si 14 aruncati libere! Parerea mea este ca nu au reusit sa-i gaseasca leac sau el a avut o seara mai norocoasa. In meciul cu NJ au fost bineinteles obositi avand in vedere ca jucasera seara dinainte dar trebuie sa tinem minte ca NJ au fost in finala anul trecut si nu e o echipa rea chiar daca au inceput mai incet sezonul. In meciul cu NJ Jazz nu au inceput partida cum trebuie marcand numai 9 puncte in prima repriza si nu au bagat decat 38% din suturi. Ca sa castigi un meci trebuie in general cam 45% din suturi sa fie reusite si in plus Matt Harpring a reusit doar 4 suturi din 14! si Kirilenko 2 din 9. Cei mai buni jucatori trebuie sa joace cel mai bine dintre toti ca sa castige echipa. Si in concluzie in niciunul din cele 2 meciuri de mai sus nu a fost un jucator de la Jazz care sa marcheze mai mult de 20 de p. Cand Harpring si Kirilenko o sa bage peste 20 de p (unul sau amandoi) atunci Jazz o sa castige.

    Na...am analizat
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  19. #82
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    De ce pierde Utah in deplasare, huh? Pai sint baieti tineri, fara experienta. Ii sperie mersul cu avionul inca si nu se pot concentra. :p

    Revenind la o nota mai serioasa (oare de ce, ca nu-mi face placere ) i-am vazut pe Jazz de citeva ori pina acum, si vreau sa spun ca nu joaca cine stie ce, dar Kirilenko e incredibil anul acesta. Dallas si Blazers sint doua trupe in deriva, dar Nuggets joaca fenomenal. Ciudat, au pierdut in NY, dar iarasi vorbim de tineri fara experienta, in fata a 20000 de oameni. Poate un alt antrenor (Van Gundy) ar fi facut mai multe acolo.

    Orlando? As face pariu ca undeva pe parcursul sezonului Orlando va declansa o cursa de urmarire, ceva cu 15-16 victorii din 20 de meciuri. Oricum vor fi in play-off, dar ei sint la mina unui jucator. Care e putin cam plictisit in ultimul timp, dar undeva se va produce scinteia. E cel mai talentat din Est, daca ar avea si vointa .

    Ny? Chiar vreti sa cititi si despre ei? Cica de abia asteapta sa ii prelungeasca contractul lui McDyess, dar asta nu e tot. Ii vor oferii si maximul posibil (13 mil, cred). Asta in timp ce Thomas a fost retrogradat pe banca. Un jucator care face 5-6 mil, aflat si el in ultimul an, si care, cel putin ptr. moment, e peste Dyess. Partea proasta e ca se cistiga prea multe meciuri. Sper sa se mai accidenteze din ei, ca vreau un pick bun la anul. :p

    PS...Sa nu uit Wolves...echipa mea de anul asta....Vor fi campioni! O sa vedeti!
    (cu conditia ca Sacramento sa-i bata pe Lakers )
    Last edited by Azur89; 24th December 2003 at 21:37.
    Smile, its good for you!

  20. #83
    senior Baccardi's Avatar
    Join Date
    Feb 2003
    Location
    NYC
    Posts
    200
    Reputatie
    1
    he he, azur ma copiaza, io m-am declarat fan wolves de la inceputu topicului asta. Glumesc bineinteles, orice om capabil de a intelege NBA ul cat de cat trebuie sa acorde o sansa minnesotei; doar daca citesti line-up ul deja suna a campioni , dar va fi greu, vestu e incredibil de greu.
    IN EST IO TOT SPER SA VAD TORONTO DIN NOU IN SEMIFINALE, POATE CHIAR FINALA, ACUM CU JALEN ROSE SI DONNY MARSHAL (CARE E IN FOCURI MARI)

    Si of course my second team Cavs, sunt looseri in continuare si dupa trade, da parca se misca un pic mai bine, au condus chiar cu 7 puncte cand mai erau 5 minute de joc, ceea ce e premiera in sezonu asta. Lebbron is gonna be bi credeti-ma, very big. (de fapt este big la propriu, are bratele aproape cat ale lu malone, la 18 ani, omu a jucat fotbal american inainte sa se apuce de baschet, cand dreaqu a mai avut timp si de asta nu stiu, doar daca a inceput pe la 10 ani ) Apropos stiati ca si-a scos autobiografie deja!!!!!!!! Ce dreaqu o fi scris acolo, ce belea a fost la gradinitza!!!!!! Ha Ha Ha, Penibil!!!!!!!!!!!!!!
    Going arround the world!!!! Asia, Europe and America are down, Africa and Australia are left.

  21. #84
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    De copiat m-am lasat de prin liceu. IAr fan Wolves am devenit in ziua cind Spree a fost dat acolo....

    In rest iti dau dreptate...Cind te gindesti ca au 4 jucatori de calibru accidentati, si ei joaca cu 3 staruri si un grup de jucatori taiati de celelalte echipe :O , devine inspaimintator. Pentru LA Fakers, nu ptr. mine. Totusi in meci direct, LA e mai buna. Dar cu o mina de ajutor de la Kings, sau poate chiar Spurs(care joaca mult peste valoarea lotului), orice e posibil.

    Toronto in semifinala? Esti simpatic! Eu ma bucur daca cistigati macar un meci mai mult decit NY, macar ptr. loterie.

    JAmes big? LA ora asta merg pe mina lui Carmello....Mult mai echilibrat si mai matur in joc(poate si virsta e un factor).

    Toate cele bune.
    Smile, its good for you!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •