Page 3 of 87 FirstFirst 123451353 ... LastLast
Results 43 to 63 of 1815

Thread: NBA - Sezonul 2005-2006

  1. #43
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    houston si dupa 99 a avut stats bune si prestatii p masura lor pana in 2002-2003....
    in 99 aia era o echipa nu era numai houston dar...el era liderul : Childs Spree Houston Larry Johnson Ewing....o echipa echilibrata.....dar atunci estul(care venea dupa era jordan) era prea slab pentru a bate vestul.
    cat despre contractul acela monstruos...va dau un exemplu din zilele noastre : Joe Johnson.
    e bun intr-adevar dar nu cred ca merita max.
    si k-mart a plecat de langa kidd...si a primit max(sper sa nu gresesc) la nuggets...acum spunem ca nu merita...dar cand era la nets....era un all-star.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  2. #44
    baiatul bleg Ady Micinic's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    646
    Reputatie
    1
    Pai KMart nu era allstar nici la Nets, adevarat era mai prezent in joc era the go to guy, dar la Nuggets a facut o treaba buna de cand a venit Carl antrenor. Ca nu merita max e clar, dar este un jucator care poate fi util aproape oricarei ekipe. Joe Johnson primeste acum multi bani (sa vedem ce se rezolva cu Hawks sau se intoarce la Suns) dar situatia lui poate fi comparata cu a lui KMart deoarece si pe JJ un coleg l-a facut mai bun, cred ca stim despre cine e vorba...Parerea mea...
    "[SIZE=4][COLOR=Navy]CHAMPIONS ARE MADE, NOT BORN[/COLOR][/SIZE]" - Detroit Pistons, 2004 NBA Champions

  3. #45
    Echidistant Jason Kidd's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Adi Micinic, nu sint de acord cu nici unul dintre exemplele enumerate.
    Daca in cazul JJ e o parere personala cu care mai nimeni nu e de acord (desi apropos, nu se poate intoarce la Suns cind vrea el), in cazul lui KMart e foarte clar.
    KMart a fost in echipa All Star in feb 2004 (n-am verificat, dar aproape sigur e 2004 si nu 2003) si, la ora cind a semnat ptr Denver, era unul dintre cei mai buni PF din liga. Nets au facut una dintre cele mai mari greseli din istoria NBA-ului, ne-reinnoind contractul unui pick no 1 care era, ca sa zic asa, at his own peak.
    Mai urmareste-l jucind. Uneori statisticile inseala. Si nu toti anii sint la fel.

  4. #46
    baiatul bleg Ady Micinic's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    646
    Reputatie
    1
    Stiu ca nu se poate intoarce la Suns cand vrea my bad, am citit un articol in care cica nu era sigur ca va semna cu Atlanta, ca a fost scandalul acela la Hawks in acesta vara si cum ca nu i s-ar fi dat cat initial cat se negociase. Nu mai este cazul deoarece a semnat si a si jucat deja in preseason pt. Hawks. Dar sustin in continuare ca atat JJ cat si KMart au fost buni deoarece au avut in spate un om care i-a facut mai buni si mai eficienti in acelasi timp.
    "[SIZE=4][COLOR=Navy]CHAMPIONS ARE MADE, NOT BORN[/COLOR][/SIZE]" - Detroit Pistons, 2004 NBA Champions

  5. #47
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jason Kidd
    KMart a fost in echipa All Star in feb 2004 (n-am verificat, dar aproape sigur e 2004 si nu 2003) si, la ora cind a semnat ptr Denver, era unul dintre cei mai buni PF din liga. Nets au facut una dintre cele mai mari greseli din istoria NBA-ului, ne-reinnoind contractul unui pick no 1 care era, ca sa zic asa, at his own peak.
    in 2004 sigur a fost in 2003 nush.
    corectati-ma daca gresesc...dar atunci nets au primit niste first-round pick nu??
    si s-au folosit de ele ca sa-l aduca pe Vince(poate ca l-ar fi transferat si fara acele pick-uri).
    pana la urma si-au reparat greseala....dar vara asta au mai facut o greseala....c ekipa ar fi avut Kidd,Jefferson,Vince,K-Mart,Krstic si 6th man Shareef...vise
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  6. #48
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    mdea .... si ce echipa ar fi fost stockton, jordan, pippen, malone si hakeem.
    numai ca nu poti sa aduci jucatori noi fara sa renunti la unii dintre cei vechi ...
    tinind cont ca exista salary cap, luxury tax, limite la transferuri etc nu poti sa "pile up" stars cum fac real madrid sau yankees (nush acum ce fac yankees dar acum citiva ani, tot auzeam ca isi aduceau cei mai buni oameni din MLB)

    @jasonkidd - eu cred ca "de elita" e cam mult spus. a fost un jucator bun. un 1-2 times all star. nu zic ca e vina lui pt contract. si mie daca mi-ar oferi 100 mil chit ca nu merit (ca jucator de basket) nici o mica parte din banii astia, tot as semna.

    si eu zic ca kenyon martin a fost over-rated. juca f bine cu kidd, dar ... o data ramas fara kidd, nu a mai fost pus la fel de bine in valoare de noii sai coechipieri. greseala lui nets nu a fost ca l-au lasat pe martin sa plece, ci ca l-au scapat pe serif. daca riscau - si nu riscau 12 mil pe sezon, ci 5-6 - aveau sanse maricele sa se bata cu detroit, indiana si miami de la egal la egal. asa ... ramin o echipa spectaculoasa dar fara sanse reale la titlu. nu au "inside presence" sa faca fata lui shaq + zo, jermaine, sau armatei de PF si C a lui detroit.

    si jj, zic eu, a fost overrated. la ora asta, cind nu se mai arunca cu banii prin liga, mai sunt totusi unii, gen atlanta, care sunt disperati sa aduca pe cineva cit de cit valoros, si atunci platesc peste valoarea pietei.

    banii se dau pt mai multe chestii in afara de talent si stats - leadership, potential sau ca o "recompensa" pt servicii deja aduse echipei. in ultimu caz intra finley si houston. era deja clar la ora la care semnau contractele, ca pe final nu isi vor mai merita banii, fiind mai batrini si mai uzati.

    cum e si cazul lui nash. in 4 ani, putin probabil sa mai fie capabil de aceleasi performante, si totusi va avea 10 mil pe sezon.

    tinind cont de toate astea, si de faptul ca lebron, amare, wade, yao, ak vor obtine sau au obtinut deja sal maxim ... atunci .... prin comparatie parca redd si inca citiva jucatori nu merita max. inclusiv martin, care fara kidd, e doar mediocru. cel putin pina acum.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  7. #49
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1

    nba dress code

    (fiind un subiect diferit, am postat un mesaj nou)
    mai e careva care crede ca regulile astea sunt shit ????
    o parere obiectiva aici:
    http://sportsillustrated.cnn.com/200...012/index.html

    si una care mi se pare idioata, aici:
    http://sportsillustrated.cnn.com/200...017/index.html

    in al 2-lea articol, se si zice "designed to revive red-state support for a decidedly blue-state league". pai daca vor red-state support, sa faca o liga numai de albi. si sa recite rugaciuni in cor inainte de meci. ca acolo o sa se ajunga in stilul asta. incet incet, dar sigur.

    pai poate cu dinastea, se muta dreq liga in europa. parca aici mentalitatea e mai relaxata decit in "red states". apropo ... care sunteti cit de cit familiari cu ce e prin state, va recomand www.fuckthesouth.com
    chiar daca nu va place limbajul, logica e beton
    Now this, my friend, is gonna be fun

  8. #50
    The Colonel marinike's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    655
    Reputatie
    1
    caseta, acelasi lucru l-am postat si eu pe topicul cu diferite chestii ce n-au loc in alta parte insa nu am reusit sa gasesc link-urile tale (citisem opiniile la vremea respectiva iar atunci cand am postat le-am cautat, dar in zadar ). consider insa ca nu trebuie sa fi atat de drastic cu ideea lui stern. pana la urma fiecare echipa, liga, firma, dc vrei, e libera sa-si aleaga propria imagine, e libera sa-si stabileasca propriile reguli de conduita interioara, e libera sa ceara angajatilor sa se imbrace intr-un anume fel. intr-adevar nu faptul ca jucatorii vin la meciuri imbracati in stilul hip-hop este principala problema a ligii, dar impunerea acestei reguli poate fi un pas spre imbunatatirea imaginii si, in general, dc se doreste anumite schimbari primele care se fac sunt cele mai marunte, mai usor de "digerat" de catre tim duncan&co (ca tot era amintit in editorial ).
    nu cred ca impunerea costumului si cravatei ca uniforma in nba va scadea interesului publicului pentru liga ci, din contra, va face ca si o parte din cei care strambau din nas cand vedeau lanturile si sepcile jucatorilor sa excalme: "da, asa mai merge",ceea ce nu poate fi decat un castig.

  9. #51
    The Colonel marinike's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    655
    Reputatie
    1

    nba preseason 2005

    vb lui caseta:alt subiect

    spurs au ramas in continuare fara victorie (81-94 cu indiana) si chiar dc popovich spune ca nu au nici o importanta rezultatele din amicale totusi o victorie nu ar strica deloc (la moral cel putin). se pare ca la indiana artest redevine ce a fost inainte de suspendare (20p, 13rec) iar din generatia 2005 granger se descurca destul de bine. jasikevicius - 0p, 5pase decisive.

    atlanta se pare ca a depasit socul provocat de moartea lui collier si a invins "exilatii" de la NO Hornets(97-94). in ciuda celo 39 de minute care i-au fost acordate williams nu a reusit decat 12p si 6 rec(m-as fi asteptat la mai mult din partea celei de-a doua alegeri din draft). JJ -15p, a.harrington-23p
    c.paul, care era comparat imediat dupa draft cu stockton, dc tin eu bine minte,8 pase decisive pentru bondari

    denverul se pare ca va avea in acest sezon o noua "gura de foc":voshon lenard (16p in meciul cu sacramento 102-99 ), jucator ce-a pierdut intreg sezonul trecut din cauza unei accidentari.

  10. #52
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    nu ai inteles ...
    mi se pare ca se pune atita accent pe ceva absolut neimportant. stern vrea sa vinda liga (in sensul de a o "vinde" publicului). dar ... exista limite. ma uit la basket ca sa vad atleti care duc sportul asta la nivel de arta, nu ca sa vad niste oameni mai inalti imbracati in costume pe margine. daca vreau costume, ma uit la poze de la bursa sau de la vreo firma de contabilitate/audit.

    atita timp cit si eu personal urasc dress-codes, ii inteleg pe deplin pe jucatori. sunt platiti sa joace, nu sa faca modeling.

    in plus, nu cred ca chestia asta ar aduce un plus important de public. aia pt care asta face diferenta dintre a te uita sau a nu te uita la un meci, nu sunt niste fani. fuck them biatches.

    daca in 10-20 de ani china devine o super putere economica si po****tia ei incepe sa aiba putere de cumparare, ce o sa faca stern ? o sa ii puna pe jucatori sa poarte palariute si sa planteze orez ca sa mai cistige 2-3 fani care oricum nu apreciaza sportul asta ?!?!?

    sa nu o mai dam cotita. e vorba de RASA. red-states = republicani = rasisti (in mare parte). daca nu mai sunt jucatori albi buni, incearca sa ii faca pe negri sa para mai albi, pt kkk loving, back-of-the-woods rednecks care sunt oricum "full of shit".

    una e sa incerci sa mai scoti bani, dar ... cred ca nba-ul o duce destul de bine. cind incerci sa il multumesti pe fiecare (cum face stern) risti sa ii nemultumesti pe toti.

    daca nici pe duncan nu il mai lasa sa poarte jeans ... ce dreq or mai vrea de la el ???? daca zice cineva ca duncan aduce macar 1% cu un "gansta" ....

    nu mi-a placut mie stern in mod deosebit niciodata. dar acum ... ma enerveaza de nu se paote
    Now this, my friend, is gonna be fun

  11. #53
    The Colonel marinike's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    655
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta
    ma uit la basket ca sa vad atleti care duc sportul asta la nivel de arta, nu ca sa vad niste oameni mai inalti imbracati in costume pe margine
    nu cred ca a purta un costum de la aeroport la sala sau la actiunile oficiale ale echipei ii va impiedica pe jucatori sa se antreneze si sa joace cum o fac si acum (sau mai bine) si implicit sa duca sportul la nivel de arta.
    in plus, nu cred ca chestia asta ar aduce un plus important de public. aia pt care asta face diferenta dintre a te uita sau a nu te uita la un meci, nu sunt niste fani
    de acord cu tine cand afirmi ca, chiar dc jucatorii vor purta costum si cravata nu va veni mai multa lume la sala insa aici e vorba de un castig de imagine prin faptul ca atunci cand un om oarecare, nu neaparat un fan al baschetului, va vorbi despre nba nu va mai avea in fata ochilor numai jucatorul imbracat in stilul "thug" si care se drogheaza ci si tipul inalt, bine cladit, imbracat la costum si bine educat(nu ca ar fi obligatoriu sa fie si bine educat dar, in general, se asocieaza una cu alta)
    daca in 10-20 de ani china devine o super putere economica si po****tia ei incepe sa aiba putere de cumparare, ce o sa faca stern ? o sa ii puna pe jucatori sa poarte palariute si sa planteze orez ca sa mai cistige 2-3 fani care oricum nu apreciaza sportul asta ?!?!?
    aici e o exagerare. dc china va deveni o super putere economica va face mai multe turnee de po****rizare pe plaiuri asiatice, poate va mai gasi un yao si va vinde cat nu si-a imaginat.

    sa nu o mai dam cotita. e vorba de RASA. red-states = republicani = rasisti (in mare parte). daca nu mai sunt jucatori albi buni, incearca sa ii faca pe negri sa para mai albi, pt kkk loving, back-of-the-woods rednecks care sunt oricum "full of shit".
    si aici cred ca e o exagerare. dupa asta ce va urma? vor pune pe negrii sa curete ghetele albilor? sau vor arde cruci in fata arenelor?


    corect, in cel de-al doilea editorial ptr care ai postat link-ul mai sus sunt multe exagerari si probabil ca autorul isi imagineaza, cand afirma ca nu il vrea pe tim la fica-sa la poarta imbracat asa, ca liga ii va obiga pe jucatori sa poarte toalele oficilale si in viata de zi cu zi, dar chiar dc tim nu arata nicidecum a gansta e clar ca regulile sunt pentru toti!

  12. #54
    Assistant MadSkillz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    1,773
    Reputatie
    1
    Mie nu mi se pare chiar asa deplasata treaba asta.Sunt chestii pro si contra, dar in fond ... de ce ar fi baschetul diferit de alte slujbe?
    Numai Baschet, numai bine !

  13. #55
    Echidistant Jason Kidd's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta
    mai e careva care crede ca regulile astea sunt shit ????
    o parere obiectiva aici:
    http://sportsillustrated.cnn.com/200...012/index.html

    si una care mi se pare idioata, aici:
    http://sportsillustrated.cnn.com/200...017/index.html
    Caseta, parerea mea e diametral opusa.
    Nu o sa intru in detalii socio-demografice si o sa ma mentin la subiectul threadului - nu de alta, dar umbra Desdemonei cu mouse-ul mereu aproape de butonul Delete Message ma bintuie -, insa, in doua cuvinte, uite cum vad eu lucrurile:

    In State, dressing code este dictat de compania ptr care lucrezi.
    Inainte de prima zi de lucru, te interesezi de dressing code al companiei. Si te imbraci accordingly. Asta e regula si cine nu o respecta, nu mai prinde a doua zi de lucru. S-ar putea ca asta sa fie in contradictie cu filmele americane hollywoodiene exportate gratios dar care sint atit de confuze. Se apropie asta de cultura maoista ? Da, mai mult decit iti inchipui, si nu doar in domeniul asta.
    Dar asta e adevarul. America e o societate care are reguli (unele bune, altele mai putin) care sint respectate.
    NBA este un business si NBA management dicteaza dressing code. Motivele in spatele acestei decizii sint irelevante la momentul asta si pot fi subiectul unor discutii separate. Dar ei dicteaza cum te imbraci intr-o companie in care si cei mai slab platiti salariati sint milionari.
    Vrei sa lucrezi aici, te supui regulilor, nu, te duci intr-o liga unde sint alte reguli care-ti convin. As simple as that. Nu stiu de ce dar cred ca mai revoltati sintem noi romanii decit jucatorii insisi.

    Yankees sint in aceeasi situatie, aduc cei mai buni jucatori, dar de cistigat, mai rarutz...

    @Merlin - Nets si-au reparat greseala "din greseala". Carter a fost disponibil din intimplare si ei au dat lovitura deceniului dind mai nimic pe un superstar.
    In continuare nu consider ca logica ne-semnarii lui Shareef a fost gresita in vreun fel. Daca ati remarcat, Mavs i-au oferit exact salariul pe care Nets i l-au oferit dupa vizita medicala. E greu sa compari doi jucatori asa de diferiti, dar nu cred ca Shareef este un PW mai bun decit KMart. In plus are 30 de ani, iar KMart anul trecut avea 25-26 daca nu ma insel. Iar faptul ca nu are cine sa-l puna in evidenta, pina acum, nu il face, in ochii mei, mai putin valoros. L-am urmarit cu mare atentie 3 ani, saptamina de saptamina, majoritatea dintre voi l-ati vazut probabil prima data in editia asta, jucind intr-o echipa noua si dupa o operatie la genunchi.
    Last edited by Jason Kidd; 19th October 2005 at 16:53.

  14. #56
    baiatul bleg Ady Micinic's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    646
    Reputatie
    1
    Sunt curios ce o sa le faca jucatorilor care (daca vor fi astfel de cazuri) nu se vor supune dressing code-ului. Ce se intampla daca Iverson sau mai stiu eu care vine imbracat ca pana acum? Il vor amenda sau ne vom pomeni ca ii si suspenda pentru chestia asta? Si sa nu-mi ziceti ca o sa ii oblige cineva din staff-ul ekipelor sa se imbrace cum trebuie, ce o sa faca o sa pune niste batausi in vestiare si o sa le spune imbracativa conform code-ului ca altfel va rupem in batatie?
    "[SIZE=4][COLOR=Navy]CHAMPIONS ARE MADE, NOT BORN[/COLOR][/SIZE]" - Detroit Pistons, 2004 NBA Champions

  15. #57
    Assistant MadSkillz's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucureşti
    Posts
    1,773
    Reputatie
    1
    Some preseason lessons don’t involve putting the ball in the basket or stopping an opponent.

    On Monday night against the Minnesota Timberwolves, Bulls center Tyson Chandler got to see what happens when he makes Kevin Garnett mad.

    Chandler and Garnett engaged in a trash-talking derby during the first half of the Timberwolves’ 97-89 win at the United Center.

    In the third quarter, Garnett decided it was time to take the young guy to town and scored on three straight trips — using three different moves — before coach Scott Skiles removed Chandler from the game.

    “He was talking a little bit,” Garnett said. “Chandler, I know he’s a nice, soft dude. He came out like he … I don’t know, he was a different dude. All of a sudden he’s gangster. He’s talking reckless. I don’t understand that part of it. He got quiet real quick, you know.”

    ....

    Chandler never returned to the floor after Garnett scored the 3 straight baskets in the third quarter. Chandler finished with 7 points and 1 rebound in 12 minutes. Garnett produced 16 points and 10 boards to lead the Timberwolves.

    “I thought if I took Tyson out, he (Minnesota coach Dwane Casey) would take Garnett out,” Skiles said. “That was a bad matchup for us.”
    Numai Baschet, numai bine !

  16. #58
    baiatul bleg Ady Micinic's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    646
    Reputatie
    1
    Incercati linkul asta, All-Poison Team : http://sportsillustrated.cnn.com/mul...content.1.html
    "[SIZE=4][COLOR=Navy]CHAMPIONS ARE MADE, NOT BORN[/COLOR][/SIZE]" - Detroit Pistons, 2004 NBA Champions

  17. #59
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Kwame Brown
    PF -- L.A. Clippers

    mdea....

    nu are nici o valoare in conditiile astea
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  18. #60
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    zilele astea .... lakers ... clippers ... same stuff
    tare de tot aia cu chandler

    apropo - acum am deschis pagina si zice "kwame brown, PF la lakers"
    Last edited by caseta; 19th October 2005 at 21:25.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  19. #61
    baiatul bleg Ady Micinic's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    646
    Reputatie
    1
    Da, interesanta aceasta "Poison Team" cred ca puteau sa mai bage si altii si nu era nici un fel de problema.Primul 5 e chiar foarte "competitiv" din punctul asta de vedere.
    "[SIZE=4][COLOR=Navy]CHAMPIONS ARE MADE, NOT BORN[/COLOR][/SIZE]" - Detroit Pistons, 2004 NBA Champions

  20. #62
    The Colonel marinike's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    655
    Reputatie
    1
    Charlie Villanueva had 24 points and Loren Woods scored six points in overtime to lead the Toronto Raptors to a 107-105 victory over the New Jersey Nets in an exhibition game on Wednesday night.


    T.J. Ford had 19 points and nine assists and fellow point guard Maurice Williams added 16 points and five assists as the Milwaukee Bucks beat the Detroit Pistons 104-94 in a preseason game Wednesday night.

    Michael Sweetney scored 16 points and Kirk Hinrich added 14, leading the Chicago Bulls to a 98-82 victory over the Boston Celtics in an exhibition game on Wednesday night. Darius Songaila and Kasib Powell each added 11 points for the Bulls (2-3), who erased two double-digit deficits while Celtics star Paul Pierce was out of the game.

    Rashard Lewis scored 28 points and the Seattle SuperSonics beat the Los Angeles Clippers 99-93 on Wednesday night for their first win of the preseason.

    Luke Ridnour added 14 points, including a 3-pointer as the shot clock expired that put Seattle ahead 95-90 with 38 seconds left. Lewis played 35 minutes and was 10-of-16 from the field, while Ray Allen scored 20 points and Damien Wilkins had 10 for Seattle (1-3). Chris Wilcox had 15 points, while rookie Daniel Ewing added 14 for the Clippers, who were trying to improve to 4-1 in the preseason for the first time since 1993

    Baron Davis had 17 points, 11 assists, six rebounds and three steals, and Mike Dunleavy scored 30 points, leading the Golden State Warriors to a 108-96 exhibition victory over the Phoenix Suns on Wednesday night. Dunleavy scored 16 points in the first quarter and finished 10-for-14 from the field and made all five of his free throws. Jason Richardson added 18 points and five rebounds for the Warriors. Shawn Marion had 20 points, 11 rebounds and two blocked shots and Steve Nash had 10 assists for the Suns, who split their four games with the Warriors last season.

    James scored 26 points -- nine over the final 2:31 -- in his first game back from a short hospital stay, leading the Cavaliers to an 88-84 exhibition win over the Memphis Grizzlies on Wednesday night.

    sursa: yahoo.com

  21. #63
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    and your point is ?!?!?!
    astea le putem si noi citi de pe net. eventual pui linkul, desi cred ca mai toti de pe forumu de nba stiu unde sa gaseasca un "recap" si un "boxscore" pt meciuri ...

    daca nu ai un comentariu personal legat de informatiile astea, nu vad ce rost are sa le dai copy-paste.
    parerea mea.
    Now this, my friend, is gonna be fun

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •