View Poll Results: Galben-Verde sau Alb-Albastru ??

Voters
29. You may not vote on this poll
  • Galben-Verde >> Podgoria Cotnari IASI in LIGA 1

    6 20.69%
  • Alb-Albastru >> Politehnica IASI in Liga 2

    23 79.31%
Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 60 of 60

Thread: POLI IASI = PODGORIA COTNARI in culori GALBEN-VERDE ??

  1. #43
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crissis View Post
    Clubul de fotbal e masina de spalat bani a lui Nichita , ce cistiguri a realizat din imbunatatirile facute la stadion ,Toate imbunatatirile sunt facute pe banii contribuabililor din Iasi care au platit cu virf si indesat acele lucrari .Oare citi bani a bagat Nichita si ai lui acoliti in buzunare . Un lucru te rog nu ii mai lua apararea lui Nichita in fata mea il cunosc personal si stiu ce personaj este . Poli Iasi la ora actuala este o piatra de moara pentru bugetul Iasului si numai incapatinarea primarului a facut ca , clubul sa nu fie vindut ,banii care ar iesi din vinzarea clubului ar intra in bugetul Iasului si bunul sustinator al fotbalului iesean nu ar vedea nimic . Un lucru este sigur Poli Iasi cit este Nichita primar nu va fi vindut niciodata si tot in aceleasi conditii de saracie se va zbate .
    Hai sa fim seriosi,cum poate omul ala sa distruga echipa cand el a scos-o din rahat.Nu il cunosc pe om personal,insa tot respectul pentru el,pentru ca se lupta sa tina echipa unde e...cu stadionul si banii contribuabililor,fiti seriosi,la Piatra Neamt s-au bagat 6 milioane din banii contribuabililor in stadion si nu a mai comentat nimeni nimic(orasul e de doua ori si ceva mai mic decat Iasi); la Tg Jiu de asemenea se investesc anual 500 mii de euro bani din partea primariei. Oricum,exista un consiliu care se ocupa de orice echipa,nu e Nichita sef pe feuda ca sa decida el ce si cum...parerea mea.Sunt sigur ca daca ar exista o oferta serioasa pentru echipa,nu ar fi nicio problema.Insa deocamdata adevarul dur este ca nimeni nu vrea sa se implice la Iasi in a prelua echipa!

  2. #44
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Asa e balaci. A fost o oferta a unui om de afaceri iesean, Zapodeanu, care ne-a mai ajutat cu bani, si s-a retras, in momentul cand a aparut intr-un ziar de rahat de la noi din oras un articol care nu i-a convenit despre el.
    Si acum a mai aparut varianta Cotnari, sa vedem ce-o iesi. Deocamdata ei vor sa se lamureasca in legatura cu situatia financiara a clubului. In rest, cu italianul ala ( sa fim seriosi), si cu Condratov au fost doar niste vorbe. Condratov am inteles ca nici nu era in tara, ci in Franta.

  3. #45
    polist paranghele's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    cu sufletul in Iasi
    Posts
    143
    Reputatie
    1
    @be: esti o persoana foarte bine informata despre situatia la clud si tocmai tu ar trebui sa intelegi situatia in adincime. Ai dreptate in multe aspecte, dar ai gresit prea usor la postul la care ti-a facut replica GS (chestia cu 1/2 clasamentului). Nu se poate sa nu vezi ca meritul nu poate fi al unui om ci a unei intregi echipe. Cum s-a zis mai sus, nichita a adus echipa din C. Dar de acum trebuie o strategie mult mai puternica si asta numai proprietatea privata o poate aduce.

    din pacate, mare dreptate are balaci. La iasi nu s-au inghesuit investitorii, orice ce am zice noi pe forumuri. Nu e neaparat vorba de avutii, ci mai ales de pasiunea pt fotbal. Nu s-a nimerit sa fie la cei cu bani. Mde, Iasul e centrul cultural, dar nu ne-ar fi stricat un oier si noua.

    numai alb-albastru.

  4. #46
    OLTEAN Balaci's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Targu Jiu
    Posts
    8,661
    Reputatie
    1
    Poate va ia Fenechiu,ca tot vad ca e influent acuma la nivel national

  5. #47
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    si cand veti juca cu vaslui ce echipament veti avea ?
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  6. #48
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by balaci View Post
    Poate va ia Fenechiu,ca tot vad ca e influent acuma la nivel national
    da-l drq pe ala sa nu aud de el...cel mai tare tepuitor
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  7. #49
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hardliner View Post
    si cand veti juca cu vaslui ce echipament veti avea ?
    in cul lu steaua e bun?
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  8. #50
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hardliner View Post
    si cand veti juca cu vaslui ce echipament veti avea ?
    In ros -albastru esti multumit
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  9. #51
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by paranghele View Post
    @be: esti o persoana foarte bine informata despre situatia la clud si tocmai tu ar trebui sa intelegi situatia in adincime. Ai dreptate in multe aspecte, dar ai gresit prea usor la postul la care ti-a facut replica GS (chestia cu 1/2 clasamentului). Nu se poate sa nu vezi ca meritul nu poate fi al unui om ci a unei intregi echipe. Cum s-a zis mai sus, nichita a adus echipa din C. Dar de acum trebuie o strategie mult mai puternica si asta numai proprietatea privata o poate aduce.

    din pacate, mare dreptate are balaci. La iasi nu s-au inghesuit investitorii, orice ce am zice noi pe forumuri. Nu e neaparat vorba de avutii, ci mai ales de pasiunea pt fotbal. Nu s-a nimerit sa fie la cei cu bani. Mde, Iasul e centrul cultural, dar nu ne-ar fi stricat un oier si noua.

    numai alb-albastru.

    Pai si eu sunt pentru proprietate privata. Mie imi place foarte mult modelul CFR Cluj. Daca s-ar putea sa le urmam exemplul, ar fi grozav. Dar nu mai spuneti ca Nichita face rau fotbalului. Pai daca el doreste raul, atunci scarba aia de fenechiu, apropo de ce a zis balaci, ce ne vrea? Binele ?
    Stati sa vedem ce se va rezolva si cu Cotnariul... Poate ne iau ei. Oricum, in galben verde nu vom juca, ca sa-i linistim pe carcotasi.
    Conditiile puse de comisia care se ocupa cu privatizarea si atragerea fondurilor pentru Poli a stabilit clar ca numele, culorile sa ramana neschimbate, iar echipa sa joace la Iasi. Cine accepta aceste conditii, bine, cine nu, nu...
    A, si sa-ti mai zic ceva, paranghele. Are si Nichita meritul lui, ca s-a ocupat de modernizarea bazei sportive. Si se va ocupa si de acum incolo. S-a facut pista, nocturna, terenul cu gazon artificial, s-a adus un autocar modern. Se va reface gazonul... E putin, oare? Nu cred.

  10. #52
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    bea si eu si sper ca toti suporterii echipei vor numai bine pentru echipa noastra favorita ,sa avem un sponsor care sa asiguire linistea si o atmosfera propice pentru ca echipa sa faca performanta . De mic am fost alaturi de Poli Iasi ,am jucat doi ani fotbal la grupa de copii a clubului apoi am trecut la rugby la Unire Iasi .
    Macar cei de la Cotnari sa fie seriosi si sa preia echipa ,desi nu crd ca se va realiza nimic niciodata,.
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  11. #53
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,686
    Reputatie
    0
    Niciodata nu vom imbraca culorile Vasluiului
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  12. #54
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LordulCapdeMort View Post
    Niciodata nu vom imbraca culorile Vasluiului
    pe tine te rog sa vb in numele echipei tale de suflet...daca te referi ca dinamo nu v-a imbraca culorile vasluiului ok...dar pe poli sa no asociezi cu tine
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  13. #55
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    In cele din urma preluarea Politehnicii de catre Cotnari nu a fost decit o incercare de publicitate ascunsa pe spatele clubului iesean si uite asa toate afacerea s-a dovedit a fi un mare fas. Oare si incercarea declarata inca odata de catre Zapodeanu de a prelua clubul este adevarata sau va avea acelasi sfirsit ca si oferta Cotnariului.
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  14. #56
    incepator
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    Nu Nechita hotaraste, din câte stiu este un Consiliu Local.Pe cine ar deranja Poli Cotnari Iasi, Culori alb-albastre.Sa auzim numai de bine!
    Last edited by veteran; 10th June 2007 at 03:28.

  15. #57
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by veteran View Post
    Nu Nechita hotaraste, din câte stiu este un Consiliu Local.Pe cine ar deranja Poli Cotnari Iasi, Culori alb-albastre.Sa auzim numai de bine!
    Daca Nichita face greseala sa o vinda pe Poli isi vinde si postul de primar asa ca ...
    Oare cind vom scapa de cloaca politica(Nichita , Fenechiu, Serbina, Carlan si altii) de la Iasi care isi bate joc de sportul iesean. De la astia nici macar Abramovici nu poate cumpara clubul pentru ca nu l-e ofera destule garantii.
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  16. #58
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    Hamstere de ce nu inchizi thread-ul asta ca este depasit
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  17. #59
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crissis View Post
    Hamstere de ce nu inchizi thread-ul asta ca este depasit
    daca-l inchid sau il las asa...tot aia e...
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  18. #60
    incepator vexxxu's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    IAȘI
    Posts
    41
    Reputatie
    1
    niciodata...
    [B][/B]Apa nu-i / Lumina nu-i
    [B][/B]Sa-mi _ _ _ n el Vaslui

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •