Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 88

Thread: N.B.A. 2002-2003

  1. #22
    Guest
    Rectificari cu privire la cel mai bun start in NBA:

    1948-49 Washington Capitols 15-0
    1993-94 Houston Rockets 15-0
    1957-58 Boston Celtics 14-0
    2002-03 Dallas Mavericks 13-0
    1982-83 Seattle SuperSonics 12-0
    1996-97 Chicago Bulls 12-0
    1964-65 Boston Celtics 11-0
    1990-91 Portland Trail Blazers 11-0
    1997-98 Atlanta Hawks 11-0
    1997-98 Los Angeles Lakers 11-0
    1972-73 Boston Celtics 10-0
    1993-94 Seattle SuperSonics 10-0
    2000-01 Philadelphia 76ers 10-0

    so far...

  2. #23
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    73
    Reputatie
    1
    pai as pune pariu si pe 2 lazi, dar inca n-am vazut berile de anul trecut lakers rules!
    cat despre Utah, de acord 100%, si mie daca imi dai stockton to malone nu mai imi trebuie alte scheme sincer. da sa-mi dai la televizor

  3. #24
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Si uite ca Dallas Mavericks au 14-0... mai au un meci si egaleaza recordul de 15-0! Urmatorul meci este la Indiana. O sa fie un spectacol adevarat! In ultimul meci vs. Detroit cel care s-a remarcat a fost Finley cu 42 de puncte marcate.

    Lakers la a doua infrāngere consecutiva de cand s-a intors Shaq de data aceasta in fata echipei Orlando Magic. McGrady & Bryant au marcat fiecare cāte 38 de puncte! Soarta meciului a fost decisa de rezervele echipei. Rezervele echipei din Orlando au marcat 24 de puncte, in timp ce rezervele de la Lakers au marcat doar 7.

  4. #25
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1

    24 de recuperari

    Iar Ben Wallace a realizat 24 de recuperari as'noapte. Ca pe vremea lui Wilt Chamberlain si Bill Russell.
    Pacat ca nu inscrie si el o medie de 17-18 puncte pe meci. Atunci cu sigurantza ar fi fost o super-vedeta. Asa este doar cel mai bun jucator la recuperare.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  5. #26
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Dupa cum scrie si in articolul postat pe Onlinesport.ro Dallas a fost infrānta dupa 14 meciuri castigate... si era normal ca acest lucru sa se intample!
    Intrebarea care se pune acum este: vor reusi ei sa bata recordul din sezonul 1995-1996 al echipei Chicago Bulls de 72 de meciuri castigate si 10 pierdute? Ramane de vazut!

  6. #27
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Dupa cum scrie si in articolul de pe site , Indiana este o adevarata echipa. Nu exista lider. Joaca ca niste adevaratzi coechipieri. Plus ca a revenit si Reggie.
    Daca vor continua asa...ajung in finala NBA....iar Dallas vor avea sansa sa isi ia revansa.

    In alta ordine deidei...ce performantza uluitoare a realizat Andre Miller de la Clippers. 37 de puncte si 16 pase. Bun rau. Anu' trecut am impresia ca a fost cel mai bun pasator din liga.
    Sper sa il vedem la All Star Game in acest an.

    Imi plac mult Clippers. E bun si Brand,sezonul asta a inceput sa joace si Olowokandi. Pacat de Lamar Odom. Mare pacat. Eu sper sa revina cat mai curand.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  7. #28
    Guest
    Merg pe o finala Dallas-Sacramento...(in West, ca estul tot nu conteaza)

    Cred ca Lakers n-are suficiente resurse pe banca, rezervele ei sint foarte slabe, comparativ cu cele 2 echipe sus mentionate...Dallas are un record de 15-1, dar de abia si-a activat 3 jucatori in ultimul meci...
    Sacramento joaca cu al doilea pointguard, iar Weber e mai mult pe margine decit in joc...
    Adevarul e ca nimeni nu se omoara prea mult in timpul sezonului, dar LA a avut sansa si arbitrii sezonul trecut, nu-i vad sa treaca de primul round in play-off...
    Houstonul poate fii interesant, fara sa zic ca ar trece in al doilea tur de play-off, dar daca Yao Ming invata sa stea departe de faulturi, si daca mai prinde niste kilograme, atunci pot incurca si ei socoteli....

    Raspuns final...Sacramento....e rindul lor!

  8. #29
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    In legatura cu meciul Lakers-Mavericks, uite punctele marcate in ultimul sfert Lakers 44-15 Mavericks... incredibil, nu?

    Chiar e o intrebare pe NBA.com... daca victoria asta inseamna revirimentul celor de la Lakers? Raspuns, in prezent: 57% DA, 43% NU!

    Noaptea trecuta LA Lakers 110 - 101 Utah Jazz... adica al treilea meci castigat de LA din ultimele 4.
    Sorry Gabriel! Lasa ca o sa ia bataie Lakers de la Jazz cand o sa vina din nou in Salt Lake, prin februarie, ...ca doar au mai luat bataie de la Jazz sezonul asta. Nu?

  9. #30
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    A jucat Malone slab. Doar 3 din 15 din actiune parca. In rest..Kirilenko 30 de puncte , Harpring 24 . Ce imi pot dori mai mult ?

    Ma enerveaza rau Cheainy ala. Nu stiu de ce l-or fi luat. Mai bine ar juca de DeShawn Stevenson titular. Utah au avut si ghinion ca li s-a accidentat debutantul. Spaniolul..Raul Lopez...un fundash destul de talentat din cate am inteles eu.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  10. #31
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    A treia infrangere pentru Dallas... si probabil, in curānd lucrurile vor intra in normal! De mentionant ca Dallas a jucat fara Dirk Nowitzki!

  11. #32
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    1.Cine este acest Ricky Davis de la Cleveland Cavaliers ? Are o medie de 21.5 puncte in acest sezon !


    2.Cand vom urmari si noi un meci NBA la televizor ???
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  12. #33
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Intrebarea pe care ar trebui sa o pui este cine sint acesti Cavaliers?

    Oricine in NBA care ajunge sa aibe 33 de shoturi intr-un meci, normal ca poate sa aiba o medie 20 puncte pe meci... Din toata echipa numai Tyrone Hill e mai trecut prin liga....Izskaunas are vechime, dar nu si meciuri, e tot accidentat...In rest sint o sleahta de copii iesiti din College, si care au fun ...Dar nu te lua dupa puncte, sint inselatoare.... Am vazut un meci de al lor, acum 2 saptamini parca, si nu cred ca ar iesi campioni nici in Romania (:-))...

    Iar a doua intrebare, uite aici un articol despre NBA LIVE in CHINA!!!
    http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/articles/A47796-2002Dec12.html

    Ai incercat sa formezi niste numere de telefon? Pe la cite o televiziune? Ma gindesc ca se pleaca de la ideea ca baschetul nu prinde in Romania, dar e si datorita calitatii..Poate tocmai NBA-ul ar ajuta la relansarea (sau mai bine zis LANSAREA!) baschetului romanesc.

    Toate bune.
    Smile, its good for you!

  13. #34
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Na , ca au batut Cleveland aseara...pe altzi napastuitzi ai soartei : Denver Nuggets. La Denver chiar nu gasesc un jucator mai de valoare. Howard e apus in rest tot asa..tineri de care nu a auzit nimeni.

    Ilgauskas e un pivot extraordinar. Sper sa nu se mai accidenteze...ca numai ghinioane a avut. In 2-3 ani..va fi un pivot ca pe vremuri !
    A revenit si preferatul meu..Darius Miles la Cavs.
    Si am mai descoperit un mester : Dajuan Wagner. Debutant. O medie de 19.4 puncte/meci.
    Or sa fie buni si ei...peste cativa ani !

    La fel si Grizzlies. Asta imi place in NBA....ca datorita draftarilor...echipele mici se ridica ...iar echipele mari cad ! Nu ca in campionatul nostru de fotbal..de castiga mereu aceeleashi echipe !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  14. #35
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Gabriel, cred ca nu este nevoie sa iti spun parerea mea. Cred ca stii cine este cel mai bun jucatori si cine va castiga campionatul?
    Vadim, daca te referi intr-adevar la Jazz nu-ti dau dreptate. Cred ca echipa care are cele mai mari sanse sa castige campionatul este Sacramento. Singurii care ii pot opri pot fi Lakers insa fara O'Neal ...
    In privinta celui mai bun jucator e greu sa ma pronunt. La ora actuala cred ca cel mai in forma este T Mac. Parerea mea!

  15. #36
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Vad ca sunteti cativa "disperati" dupa NBA p-aici...
    Am si eu o echipa preferata, dar nu cred ca va face vreo branza anu' asta: New Jersey Nets; si asta pentru ca acolo joaca cel mai bun coordonator din baschetul mondial: Jason Kidd. Si mai imi place un jucator mult de tot: Alan Iverson!
    Si mie imi pare extrem de rau ca nu avem NBA la tv, pacat... mare pacat...
    Si pt Gabriel: nu cred ca in NBA o sa castige vreo echipa mica titlul... tot LA vor fi campioni... desi imi doresc sa ma insel!

  16. #37
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    He,he..eu am maieu cu Jason Kidd. Chiar daca e cu numarul 32 si e de la Phoenix mie imi place....si vara umblu numai in el.

    Kidd dat aseara 39 de puncte....dar au pierdut Nets ! Pacat ca l-au dat pe Van Horn & MacCulloch pe Mutombo...care nu a facut nimic sezonul asta.

    ayrton..da-mi exemplu de 3 echipe mici in NBA !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  17. #38
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Nu conteaza asa de mult cum joaca echipele in timpul sezonului... important e sa intre in play-off... In play-off e cu totul altceva. Orice echipa e capabila sa furnizeze surprize. Cat despe New Jersey... sunt destul de buni! este Kidd, este Mutombo - momentan accidentat, este Kenyon Martin, Jefferson, Kittles, Childs - accidentat. Au totusi o echipa buna! Mie asa mi se pare!


    *si eu am maieuri... doar cu Orlando Magic: cu Shaq O'Neal(negru cu dungi albe), cu Penny Hardaway(alb), cu Tracy McGrady(albastru)... pe langa o "caruta" de bluze si geci tot cu Magic!!!

  18. #39
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    echipe mici in NBA.... Cleveland, Denver, Memphis, Golden State, Atlanta and Clippers....scriele pe o hirtie, si de azi in 20 de ani vor cistiga tot atitea titluri in NBA cite ia Botosani-ul in Romania (oras fara echipa)...

    Mai sint echipe slabe, dar nu mici, care iar nu fac nici o brinza in urmatorii sa zicem 10 ani... Dar daca in cazul primului grup, scopul patronilor este sa cistige bani, in celelalte cazuri (NY, Boston, Dallas, Sacramento) se vrea performanta cu ORICE pret...
    Au si ei Bistritele lor, nu va temeti...

    PS..cine pune un pariu...Clevelan, Golden State, Bulls, Nugets, Heat, Memphis ...toate vor fii undeva la 20-25 de victorii...Este goana dupa loterie, cu cit mai slab te clasezi, alegi mai bine (mai corect, ai mai mari sanse)...Asa ca incepind din perioada asta incep sa se trinteasca meciuri...Toti lupta, iar in ultimele 2 minute se impiedica...


    Aici ar trebui adus Dragomir, toata lumea stie dar nimeni nu protesteaza...lol!
    Smile, its good for you!

  19. #40
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Asa e: Denver, Memphis, Golden State si mai sunt...
    Credeti ca poa' sa atinga finala in vest Houston? Ca am ramas cu nostalgia lor de la Hakeem si Clyde Drexler... mai ales ca citesc numai lucruri frumoase despre chinezul ala! Are puterea sa-i duca pana in ultimul act al conferintei?

  20. #41
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Da,Rockets ar putea fi surpriza. Fundasii sunt excelentzi (Francis si Moubley) ...pivotul dupa cum se vede ..surprinzator de bun.
    Ce le mai trebuie ? Un Glenn Rice ca pe vremuri !

    Rasheed..maieulmeu cu Phoenix este alb..deci de acasa. Daca ar mai fi sa im iau un maieu mi-ash lua cu oricare dintre urmatorii 3 : Elton Brand , Lamar Odom , Antawn Jamison.

    Despre echipele mici : Grizzlies se vor ridica in 5-6 ani ,daca isi pastreaza debutantzii. E Pau Gasol , e Gooden ...si ce or sa mai ia anul asta . Deci in viitor...ar putea fi buni de tot.

    Clippers nu sunt o echipa mica. Sunt o echipa foarte buna. Pariez cu tine Azur..ca la anu' or sa joace in play-off. Brand,Odom,Olowokandi,Miller. 4 mari jucatori !
    Nici Warriors nu sunt mici. Jamison e mare jucator. Si mai au fundasii aia tineri..Arenas si celalalt care am uitat cum il cheama.
    In viitor vor fi obisnuite ale semifinalelor si finalelor.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  21. #42
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Clippers au echipa, nu gluma. Sunt ei cam fara experienta, dau au dorinta jocului. Sa ne uitam putin la numele mai cunoscute din echipa lor:

    42 Elton Brand - de 3 ani in NBA
    20 Marko Jaric - in anul de debut in NBA
    50 Corey Maggette(accidentat) - de 3 ani in NBA
    24 Andre Miller - de 3 ani in NBA
    7 Lamar Odom(accidentat) - de 3 ani in NBA
    34 Michael Olowokandi - de 4 ani in NBA
    44 Cherokee Parks(accidentat) - de 7 ani in NBA
    52 Eric Piatkowski - de 8 ani in NBA
    3 Quentin Richardson - de 2 ani in NBA
    16 Zhizhi Wang - de 2 ani in NBA

    Au ceva echipa, nu?

    Pentru prima data in ultimii(mai multi) ani LA Clippers(11v-15i) sunt inaintea celor de la LA Lakers(10v-17i)!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •