Page 1 of 19 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 381

Thread: Sa vina Cupa la Constanta

  1. #1
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    Sa vina Cupa la Constanta

    Astazi a avut loc tragerea la sorti a meciurilor din 16-imilior Cupei Romaniei la fotbal:


    Gloria Buzau - FC Farul Constanta pe 21 sept la Buzau.
    Last edited by tchibos; 5th November 2006 at 22:18.

  2. #2
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Care este obiectivul Farului pentru anul acesta cu privire la Cupa Romaniei?
    La campionat stiu, ca vreti sa-l castigati. Dar la cupa? Aveti ca obiectiv eventul?
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  3. #3
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Obiectivul este o cupa europeana indiferent cum, din campionat sau din cupa.
    Locurile 1 2 sau castigarea Cupei.

  4. #4
    sport legend Dark Horror's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    984
    Reputatie
    1
    Aveti meci usor shi sunt sigur ca veti castiga.Sper sa vedem o final de cupa CFR-Farul.

  5. #5
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Si eu sper. Sa fie.

  6. #6
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    subscris

  7. #7
    Român*AllTime* Quartz@nu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    City of Peas
    Posts
    961
    Reputatie
    1
    meci greu , cred sper sa ne calificam...atunci va depinde si de moralul baietilor dupa meciurile din campionat care se vor desfasura pana la acea data
    [COLOR="Blue"][B]"Inteligența mă urmărește ...dar sunt mai rapid ca ea !"[/B][/COLOR]

  8. #8
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    trebuie neaparat sa ne calificam sa fim in grafic pt obiectiv. doar n-a ajuns sa ne fie teama de Gloria Buzau ce naibi. Sa nu cadem insa in extrema cealalta sa-i tratem de sus deasemenea. oricum eu cred in baieti si ca si-au revenit dupa dusul rece de la iasi.

  9. #9
    incepator the_shark's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    teritoriu alb albastru
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    cel putin 2 goluri
    [B]NICIODATA CAINE!!![/B]

  10. #10
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    „Gloria Buzău e bună că e aproape“

    Sa-i batem si la un gol. Eu sunt multumit cu un 1-0.



    Despre formaţia pe care Farul o va întâlni în şaisprezecimile „Cupei României“, Gloria Buzău, Grigoraş a declarat: „Important este că nu am picat cu o echipă foarte departe de Constanţa, gen FC Bihor sau CFR Timişoara. Din acest punct de vedere, e bine. Însă, indiferent de adversar, concentrarea trebuie să fie maximă, pentru a putea să câştigăm. După meciul de la Iaşi, să revenim cu picioarele pe pământ şi să nu mai plutim“.

    cuget liber

  11. #11
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0

    Au spionat pe viu Gloria Buzău

    Antrenorii Farului, Petre Grigoraş şi Marian Dinu, s-au aflat, ieri, în tribunele stadionului „Petromidia“ din Năvodari, pentru a urmări la lucru adversara „rechinilor“ din şaisprezecimile de finală ale „Cupei României“, Gloria Buzău, care a evoluat în compania Midiei în Divizia B.Cuget Liber

  12. #12
    SOLO FARUL C-ta Rechinul Ucigas's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    UK , England
    Posts
    1,633
    Reputatie
    1
    gloria 0-5 farul
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"]CU FARUL PANA LA MOARTE !!![/COLOR][/SIZE]
    [SIZE="3"][COLOR="Lime"]HCM CONSTANTA CAMPIOANA ROMANIEI !!!![/COLOR][/SIZE]

  13. #13
    sports fan NY_giants05's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Constanta
    Posts
    563
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FARIST 100%
    gloria 0-5 farul
    you're right ! ...de ce nu shi un 6-0..sau poate 7-0, sau poate 8-0....pt. Farul desigur

    FORZA FARUL !
    [I] [SIZE="2"]"Exista doua lucruri infinite : universul si prostia omeneasca"[/SIZE] [/I]

  14. #14
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Sa ne vedem lungul nasului. Sa ne calificam si sa nu iesim cu accidentati si suspentati.

  15. #15
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    nu e vorba de lungul nasului doar ca farul doar cu craiova stia sa faca scoruri mari si sa dea 3-5 goluri ... in rest dau 2 si se cumintesc.... poate o sa fie altfel cu gloria

  16. #16
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Miercuri 20 Sept ora 16.00

    Gloria Buzău (B1) - Farul Constanţa

    Arbitri: Alexandru Tudor - Cristian Nica, Eduard Ungureanu

  17. #17
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    Asa cum anticipam a fost un meci greu castigat cu 2-1 dupa ce la pauza buzoienii conduceau cu 1-0. Au marcat Lungu si Tibor Moldovan, acesta din urma din foarfeca. Gol superb.

  18. #18
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    hai ca intra in normal si Tibor Moldovan si marcheaza din ce in ce mai mult... cu putin noroc o sa devina jucatorul de la care asteptam ata de mult... varianta lu' Gurita dar ca atacant... cat de mult avem nevoie de asa ceva

  19. #19
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    gol din foarfeca? Suuuuperb. Stie cineva ce echipa a folosit Grigoras?

  20. #20
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    FC Farul: Stanca - Farmache (min. 55, Cristocea), Barbu (cpt) , Şchiopu , Paşcovici - Apostu (min. 46,Gurita), Lungu, Todoran, Apostol - T. Moldovan , Baicu (min. 73, Senin).

    Asta este echipa pe care a facut-o Grigoras. Se observca schimbarea lui Farmache din min 55 cu Cristocea iar in prima repriza s-a jucat in atac cu Baicu, Apostu si T. Moldovan.
    Tehnicianul farist consideră că Farul s-a impus meritat după numărul de ocazii de gol, cu toate că şi Gloria şi-a creat câteva situaţii favorabile, . „În prima parte, gazdele au ajuns o singură dată la poartă şi ne-au dat gol. În repriza a doua, a trebuit să riscăm pentru a remonta handicapul. Până la urmă, am reuşit, ceea ce e bine. Din fiecare meci învăţăm câte ceva. În această seară, sigur am făcut-o“, a mai spus Grigoraş.
    „pe fondul jocului nostru destul de slab în faza de apărare“ - Oare se refera la Farmache daca a fot schimbt dupa 10 min din repriza a 2 a? S-a prins si Grigoras ca Farmache este cam hent .Nu am vazut golul buzoienilor dar prca cava-mi spune ca s-a marcat de pe dreapta .

    Farmache TREZESTE-TE . Nu mai acolo pe teren in partea dreapta ca o sa facem gaura in zid .Sa nu se inteleaga ca poti sa pe partea stanga.
    pe banca.

  21. #21
    Banned ady51a's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    4,198
    Reputatie
    0
    S-au calificat in optimi de finala 5 echipe din divizia B: (Rapid II, Targoviste, Craiova, Petrolul si Cetate Suceava) si 11 echipe din divizia A (Farul, Dinamo, Rapid, Pandurii, Poli Timisoara, FC National, Poli Iasi, Jiul, CF Vaslul, FC Bacau si Otelul)
    Este foarte posibil ca Farul sa fie cap de serie la tragerea la sorti, cel putin dupa sistemul de anul trecut cand s-a tinut cont de clasamentul final din campionatul editiei trecute. Farul ocupa in acest moment locul 4 pt ca a terminat campionatul pe 5 iar Steaua a fost eliminata.
    Daca se repeta sistemul de anul trecut cand pt tragerea la sorti a optimilor s-au facut 3 urme una cu toate echipele din B, alta cu cele mai bine clasate echipe din div A dar ca numar cat echipele din B iar cea de a treia cu restul echipelor din A ramase, Farul ar trebui sa cada cu o echipa din divizia B, repet asta in cazul in care se trage la sorti dupa sistemul de anul trecut. Adica ar trebui sa arate asa:
    urna 1: Dinamo, Rapid, National, Farul, Poli Tim;
    urna 2: Rapid II, Targoviste, Craiova, Petrolul si Cetate Suceava;
    urna 3: Pandurii, Iasi, Jiul, FC Vaslui, Bacau, Otelul. si sa se imperecheze o echipa din urna 1 cu una din urna 2 si echipele din urna 3 intre ele. REPET: ASTA DACA SE APLICA SISTEMUL DE ANUL TRECUT. (desi cu FRF nu se stie niciodata ca de obicei nu prea anunta cum are loc tragerea la sorti);
    Ce parere aveti? cum credeti ca o sa aibe loc traberea la sorti ? Dupa ce sistem? Alo, Mircea Sandu poare aflam si noi inainte de tragere!!!!

    Cu cine credeti ca o sa jucam in turul urmator?

    Eu zic Cetate Suceava si vom juca tot la Buzau. .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •