Page 89 of 90 FirstFirst ... 397987888990 LastLast
Results 1,849 to 1,869 of 1880

Thread: Divizia A - Sezonul 2005/2006

  1. #1849
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    cat so terminat la atlassib-asesoft???
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  2. #1850
    Timisorean axel's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    392
    Reputatie
    1
    asesoft-sibiu 103 - 99

  3. #1851
    manager Nightfly's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    343
    Reputatie
    1

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by KingMJames
    pacat de meciul misto...adica pacat ca a castigat asesoftul...acum mi-au devenit total respingatori(
    Subscriu. Pana azi nu ma deranja ca Asesoft bateau tot, ziceam ca joaca destul de bine dau de 3, fac patrunderi Ocokolic e destul de spectaculos, dar dupa ce vad azi cum Avlias sau cum s-o scrie face antisportiv ca sa nu dea Argrett de sus si inca vreo 2 sau 3 antisportive facute de ceilalti jucatori ploiesteni, nu mai pot sa suport echipa asta din Ploiesti. Astazi nu a triumfat baschetul-spectacol ci antisportivele
    "It was God disguised as Michael Jordan."-Larry Bird

  4. #1852
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    si apropo,mi s-a parut mie sau burlacu a comentat mult prea mult si totusi nu a primit tehnic(cel putin nu de atatea ori cat trebuia) ? si antisportivul la Argrett este imaginea reprezentativa a acestui meci...ca sa nu mai vbim ca cei de la sibiu au fost mai mult decat fair si nu au facut scandal catusi de putin;vbesc de jucatori...

  5. #1853
    incepator
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    hai csu

  6. #1854
    manager
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    258
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nightfly
    Subscriu. Pana azi nu ma deranja ca Asesoft bateau tot, ziceam ca joaca destul de bine dau de 3, fac patrunderi Ocokolic e destul de spectaculos, dar dupa ce vad azi cum Avlias sau cum s-o scrie face antisportiv ca sa nu dea Argrett de sus si inca vreo 2 sau 3 antisportive facute de ceilalti jucatori ploiesteni, nu mai pot sa suport echipa asta din Ploiesti. Astazi nu a triumfat baschetul-spectacol ci antisportivele
    nici nu avea cum sa triumfe baschetul spectacol cand miza meciului era calificarea in finala. daca era un meci de campionat obisnuit eram de acord cu tine.. asa trebuie sa recunosc ca dupa ce tot meciul ai fost injurat, scuipat si lovit cu diverse obiecte nu prea mai conteaza spectacolul si VICTORIA. (probabil asta este si diferenta dintre cele 2 echipe unii joaca sa faca spectacol altii sa castige)

  7. #1855
    senior
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sibiu
    Posts
    190
    Reputatie
    1
    ultimele 3 min. de la meciul csu -asesoft au fost aplicat un arbitraj interesant de catre cei 3 arbitri.Mentionez ca 4 jucatori de la asesoft aveau 4 greseli personale dintre care unul Ococolik a si parasit terenul.
    Cand CSU ataca se aplica sistemul european de arbitraj respectiv unul care permitea un contact destul de aprig intre jucatori in care cei din aparare nu erau sanctionati cu fault.
    Cand Asesoft ataca ,arbitrii sanctionau si ipotetica atingere a firelor de par de pe antebratele jucatorilor.
    Si astfel cea mai agresiva echipa a camiponatului a terminat partida cu jucatorii de baza in teren singurul care a mai fost sanctionat cu ceva greseli fiind Blidaru inlocuitorul lui Ocokolic.
    Deasemenea a mai fost faza cosului "mortal" de 3 pct. inscris de Ocokolic in finalul partidei cos precedat de un picior ploiestean in caciula sibienilor.
    In cea cel priveste pe Vulc lucrurile incep sa devina din ce in ce mai clare ptr. majoritatea sibienilor.Mircea Vulc nu ne mai poate aburi...

  8. #1856
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Ca sa revenim on-topic , miine se joaca primul meci din sferturile de finala.

    Programul:
    Asesoft - Oradea (19.00)
    Cluj - Brasov (17.00)
    Sibiu - Arad (17.00)
    Dinamo - Pitesti (17.00)

  9. #1857
    flankultras tudoor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Brasov
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    no clujeni, sa mereti cat mai multi maine la meci ca sa vedeti si voi cum va batem scurt de tot, numa din triple
    ioi... nici eu nu cred ce zic dar oricum pt noi e mare lucru ca am ajuns in sfarsit in play-off si n-o sa ne facem de ras!
    [I]"In toată cariera mea de jucătoare sau antrenoare nu am simţit ce am simţit după partida cu Merignac. Mă durea sufletul să văd publicul acela extraordinar care ne aplauda deşi am pierdut. Pentru ei merită să dăm totul pentru calificare şi apoi să ne bucurăm împreună." [/I][B]Mariana Tarca[/B]

  10. #1858
    ll cu sportu' Bicinigar's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucureshti
    Posts
    220
    Reputatie
    1
    miercuri ... 17:00 sala Soced
    Dinamo - Piteshti
    Yo, un nimeni absolut !

  11. #1859
    incepator
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    34
    Reputatie
    1
    E vreun meci difuzat?
    Asesoft pana la moarte

  12. #1860
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YozzMaster
    E vreun meci difuzat?
    Nu. Poate din semifinale o sa inceapa si ceva transmisii.

  13. #1861
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Cluj - Brasov 101:69 (parca).
    Meci fara istoric, dupa un pic de rezistenta la inceput brasovenii au depus armele. In ultimul sfert Clujul a jucat cu rezervele, Brasovul a facut la fel. Tudor Dumitrescu a reintrat pentru cateva minute, sa speram ca va reusi sa-si revina la forma lui obisnuita.

  14. #1862
    #4 Dumars's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Cluj
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Vulc s-a înscris în PD!


    Fostul antrenor al "naţionalei" de baschet masculin a României, Mircea Vulc, a devenit ieri membru al Partidului Democrat, filiala Sibiu. "Am intrat pentru că am mulţi prieteni aici şi cred că împreună putem face o treabă bună", a argumentat Vulc decizia. "Nu sînt interesat să devin şef al Direcţiei Judeţene de Sport Sibiu", a încheiat Vulc, acesta fiind în prezent antrenorul echipei de primă ligă CSU Atlassib Sibiu. Atletul Gheorghe Guşet a devenit şi el de curînd membru politic, alegînd să se înscrie în partidul lui Cozmin Guşă, Iniţiativa Naţională.


    12 mai 2006
    http://www.gsp.ro/index.php?a=43032&shift=1

    Acum seful OPC Sibiu, are sansa sa realizeze lucruri marete impreuna cu Vulc.
    I love this game!

  15. #1863
    Member Black Mamba's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    458
    Reputatie
    1
    In urma analizei raporturlui de observator la jocul DINAMO - ASESOFT disputat in ziua de 17 Mai 2006 CCAB hotaraste:
    Suspendarea pe 2 etape a arbitrilor BUKURESTI Laszlo si BEDIR Sefer pentru lipsa de fermitate in aplicarea regulamentului in ceea ce privesteadministrarea situatiilor de conflict aparute in timpul desfasurarii jocului.
    Avertisment arbitrului Marius CIULIN pentru neimplicarea in rezolvarea situatiilor de conflict.
    In urma analizei raportului observatorului jocului BU Mobitelco Cluj Napoca - CSU Atlassib Sibiu se suspenda arbitrul Mircea SERBAN 2 etape pentru necunoasterea regulamentului.
    De ce nu i-au dat si lui Ciulin macar o etapa? Poate asta o fi protejatul lui Banica, ei sunt intotdeauna curati (aproape) ca lacrima.

    Cred ca se refera la primul meci de la Cj - faza cu LeVar agatat de inel.

  16. #1864
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Meciul ala e cu siguranta (numai atunci a arbitrat si Serban) .

  17. #1865
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    724
    Reputatie
    1
    ce legatura are banica?ala e tot arbitru...vrei sa spui olaru

  18. #1866
    Member Black Mamba's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    458
    Reputatie
    1
    Vroiam sa spun ca Banica si Ciulin n-au primit niciodata suspendari. Poate ma insel. Pe Ciulin il vad ca si succesorul lui Banica, va prinde si el campionate europene sau ceva si mai tare.

    Si sunt sigur ca si el va arbitra bine acolo, spre deosebire de campionatul intern.

    Dar spune-ne ce stii de Ciulin...

  19. #1867
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    FRB comunicate

    A luat-o si Ciulin anul asta.

  20. #1868
    ardelean eddy_jozsa's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Sibiu, Romania
    Posts
    996
    Reputatie
    1
    mai exista arbitri care pot fi delegati pt duminica? sau i-au suspendat pe toti?
    [B]CSU Sibiu[/B] Peste tot jucam ca acasa!

  21. #1869
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    724
    Reputatie
    1
    ciulin e deja fiba...la acelasi nivel cu banica, ba chiar mi se pare k la examen a iesit in primii 10, banica nush...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •