Page 62 of 92 FirstFirst ... 1252606162636472 ... LastLast
Results 1,282 to 1,302 of 1915

Thread: Topicul cu chestii care n-au loc in alte topicuri

  1. #1282
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    ^^^ mai bine citesc "HOW TO COOK" cu retete culese don toata lumea. mi-ar fi mai de folos
    posibil.

    o sa ajungi un bucatar priceput care habar nu are de ce totusi tara in care traieste e de kkt si nu va pricepe de ce in ciuda sperantelor lui an de an nu se schimba nimic si lui, desi excelent ca bucatar, nu ii vor fi recunoscute meritele si nu va fi recompensat pe masura.

    si mai bine: nu mai citesti nimic. ca e greu.
    stai acasa si astepti ajutoru de somaj, timp in care gasesti si tu una care sa-ti toarne niste plozi, sa poti sa-ti iei de baut din alocatia pt copii.
    iti faci si un credit pe care oricum nu-ti permiti sa il achiti, dar nu conteaza, ca nu poti vedea stirile de la ora 5 decit in HD pe plasma/lcd de 40+ inches.
    si dupa aia zaci in fata tv-ului, te uiti la toate meciurile de foLbal si emisiunile imbecilizante si o data la 4 ani votezi cu vadim si-l plingi pe ceausescu ca "era mai bine inainte" si "ceausescu era patriot, dom'le" si o sa fii cu adevarat roman.
    Last edited by caseta; 30th November 2009 at 16:37.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  2. #1283
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    posibil.

    o sa ajungi un bucatar priceput care habar nu are de ce totusi tara in care traieste e de kkt si nu va pricepe de ce in ciuda sperantelor lui an de an nu se schimba nimic si lui, desi excelent ca bucatar, nu ii vor fi recunoscute meritele si nu va fi recompensat pe masura.

    si mai bine: nu mai citesti nimic. ca e greu.
    stai acasa si astepti ajutoru de somaj, timp in care gasesti si tu una care sa-ti toarne niste plozi, sa poti sa-ti iei de baut din alocatia pt copii.
    iti faci si un credit pe care oricum nu-ti permiti sa il achiti, dar nu conteaza, ca nu poti vedea stirile de la ora 5 decit in HD pe plasma/lcd de 40+ inches.
    si dupa aia zaci in fata tv-ului, te uiti la toate meciurile de foLbal si emisiunile imbecilizante si o data la 4 ani votezi cu vadim si-l plingi pe ceausescu ca "era mai bine inainte" si "ceausescu era patriot, dom'le" si o sa fii cu adevarat roman.
    de ce sari repede sa judeci oamenii?...e foarte urat din partea ta si oricat de destept ai fi totul se reseteaza cu un astfel de comportament

    in primu rand nu ma cunosti si o sa-ti spun 2-3 idei ca sa te lamuresc.
    stiu ca tara e de caca si nu-mi fac deloc sperante ca o sa-si revina si dupa facultate am sa plec
    nu-mi fac credit, nu-s fan al tv-ului, nu-l votez pe vadim niciodata, citesc pt ca nu mi se pare greu dar citesc doar ce-mi place si daca am timp si nu vreau sa fiu cu adevarat roman
    si nu vreau sa devin un mare bucatar ci doar sa stiu face cate ceva pt ca in afara de omleta si cartofi prajiti nu stiu nimic

    daca tot ce ai scris tu imi era adresat mie, imi pare rau dar nu m-ai nimerit
    ba chiar ai descris opusul meu
    We wont be out-tanked!!!

  3. #1284
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    eu nu cred ca se referea la tine in mod neaparat, mai ales in a doua parte a postarii.....
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  4. #1285
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    eu am impresia ca da
    We wont be out-tanked!!!

  5. #1286
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    sau nu

    vezi daca nu citesti cartea

    (nu ca nu ar fi destul de clar din context)
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  6. #1287
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    eu am impresia ca da
    gresesti

    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    daca tot ce ai scris tu imi era adresat mie, imi pare rau dar nu m-ai nimerit
    ba chiar ai descris opusul meu
    asta ar fi trebuit sa fie primul indiciu ca gresesti

    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    nu-mi fac credit, nu-s fan al tv-ului, nu-l votez pe vadim niciodata, citesc pt ca nu mi se pare greu
    al 2-lea indiciu

    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    stiu ca tara e de caca si nu-mi fac deloc sperante ca o sa-si revina
    al 3-lea

    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    dupa facultate am sa plec
    al 4-lea

    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    nu vreau sa fiu cu adevarat roman
    al 5-lea si poate cel mai important

    cu mentiunea ca a fi roman in sine nu e neaparat ceva rau.
    e rau sa fii ceea ce a ajuns sa reprezinte cuvintul "roman", sa te incadrezi in tiparul "romanului adevarat": bizonul mioritic. ideal ar fi sa nu judeci oamenii dupa culoare sau nationalitate, ci pe fiecare separat dupa meritele/defectele lui. ca urmare nu ar trebui sa te defineasca faptul ca esti sau nu roman, ci ceea ce esti/faci/zici/stii etc

    pa'erea mea

    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    nu vreau sa devin un mare bucatar ci doar sa stiu face cate ceva pt ca in afara de omleta si cartofi prajiti nu stiu nimic
    nici eu
    dar am invatat nr de tel de la livrari de pizza si chinezesti
    Now this, my friend, is gonna be fun

  7. #1288
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    duuuudes! you gotta check this out )))) the beatles as seen in the future: john lennon, paul mckenzie, greg hutchinson aaand scottie pippen

    http://www.cracked.com/video_18117_a...tles-3000.html

  8. #1289
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  9. #1290
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    After signing his rookie National Basketball Association contract worth nearly $4.5 million with the Milwaukee Bucks, Brandon Jennings could have walked into any dealership showroom in the city and driven away in something that said he'd arrived.

    BMW 7-Series. Cadillac Escalade. Lexus LS600H. Mercedes-Benz S-Class. None of those would do. So Jennings is the proud new owner of a . . .

    . . . Ford Edge. Starting MSRP: $26,900.

    "I probably saved $40,000," Jennings says proudly. "And who knows with the league? There might be a lockout in a couple years. I'm saving my money."



    incepe sa-mi placa din ce in ce mai mult....


    spre deosebire de :



    *One year after defaulting on a loan for his 70-foot yacht, former NBA star Latrell Sprewell is facing foreclosure on his $5.4 million mansion in Westchester County, New York.

    Sprewell, 39, bought the 3.3-acre property in Purchase in January 2000 for $2.3 million, according to the New York Daily News. He took out a 30-year Washington Mutual Bank mortgage for $1,612,000 in 2004, and began missing payments four years later, the Journal News reported, citing court records.

    Deutsche Trustee Co. Limited is listed as the plaintiff in foreclosure proceedings. The home is due to be auctioned off Jan. 7 at the Westchester County Courthouse, according to Propertyshark.com.

    The home was the scene of an alleged domestic dispute in 2006 when the former player was charged with attacking his girlfriend. Prosecutors dropped the charges in 2008, the newspaper reported.

    Sprewell, who last played in 2005 for Minnesota, lost his yacht, Milwaukee's Best, last year after defaulting on payments. U.S. Marshals auctioned off the $1.5 million Italian-built vessel for $856,000.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  10. #1291
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    coolsville!

  11. #1292
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  12. #1293
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  13. #1294
    sport legend
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    866
    Reputatie
    1
    Last edited by nba28; 3rd December 2009 at 15:54.

  14. #1295
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    http://huggingharoldreynolds.blogspo...t-with-my.html

    un jucator din ligi inferioare care a fost invitat la antrenamente cu brand si reggie evans, povesteste experienta

    "Then in walked Reggie Evans. Now I know what you are thinking…"Reggie Evans??!! But he’s not good!" Well…

    You don’t know how tough this guy is until he’s attached to your hip all game long."

  15. #1296
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Irimus View Post
    http://huggingharoldreynolds.blogspo...t-with-my.html

    un jucator din ligi inferioare care a fost invitat la antrenamente cu brand si reggie evans, povesteste experienta

    "Then in walked Reggie Evans. Now I know what you are thinking…"Reggie Evans??!! But he’s not good!" Well…

    You don’t know how tough this guy is until he’s attached to your hip all game long."
    that's some good shit.
    imi place ca

    1. il lauda pe reggie evans pe care eu mereu l-am apreciat pt ca e excelent rebounder. multi oameni n-au nici cea mai mica idee cit de buni sunt cei mai slabi din nba

    2. vorbeste frumos de elton brand, who's a class act
    Now this, my friend, is gonna be fun

  16. #1297
    H8ER phyxius's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,741
    Reputatie
    1


    zambetul de pe fata lui Jack... priceless
    [SIZE="1"][B]You mustn't be afraid to dream a little bigger, darling.[/B][/SIZE]

  17. #1298
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    you mean that smile? (attachment)
    Attached Images Attached Images

  18. #1299
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    si totusi de ce nu s-a dus deng sa ii ia mingea din mina ? ba chiar la un mom dat se duce aiurea spre stinga ecranului, sa dubleze la ..... !?!?! o fi crezut ca jarrett poate sa teleporteze mingea aia la alt om si voia sa fie pregatit ?
    Now this, my friend, is gonna be fun

  19. #1300
    sport legend thekobe's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Newport Beach, CA
    Posts
    1,865
    Reputatie
    1
    fiindca oricum nu i-o lua.. partea a 2a n-am inteles nici eu, i s-o fi scurtcircuitat creierul
    I told him, "Son, what is it with you? Is it ignorance or apathy?" He said, "Coach, I don't know and I don't care."

  20. #1301
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Moment Kodak !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  21. #1302
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    un articol foarte interesant despre Idan Ravin, un fel de guru al off-season workouts : http://www.mensjournal.com/basketballs-unlikely-guru

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •