Page 29 of 92 FirstFirst ... 1927282930313979 ... LastLast
Results 589 to 609 of 1915

Thread: Topicul cu chestii care n-au loc in alte topicuri

  1. #589
    junior Efficiency's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Bucureshti
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    ce ton am folosit? am injurat? sunt stat totalitar si nu e democratie obscene sau ceva? rezulta ca am nervi ? inteleg ca e tzara in care ai ales/ajuns sa traiesti dar daca nu o conduci tu, nu e vina/meritul tau pentru situatia ei.

  2. #590
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    care situatie......ca eu locuiesc aici si nu vad nici o situatie?!?! sau vii tu de "afara" sa imi spui ca eu traiesc intr-o situatie deplorabila, ca drepturile civile nu imi sunt respectate? hai fii serios. prefer sa imi fie ascultate telefoanele pentru ca nu am nimic de ascunsa si sper ca la aeroporturi sa fie folosita metoda de racial profiling pentru nu am de gand sa arunc nimic in aer. daca chestiile astea ti se par a fi ingradirea libertatilor mele, atunci ce sa mai spun..!?!?!? bine ca in romania toti au drepturi de aceea toti smecherii, hotii si criminalii care inseala statul sunt liberi pentru ca nu li se asculta telefoanele sau ca lesunt ranite sentimentele in cazul unei perchezitii la domiciliu......

  3. #591
    baiatul bleg Ady Micinic's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Oradea
    Posts
    646
    Reputatie
    1
    @caseta: Nu urasc echipa de baschet a SUA datorita politicii acestei tari. Nu urasc echipa SUA din start. Imi pare rau ca asta ai inteles din atitudinea mea. Problema pentru mine (strict baschetbalistic) este ca americanii (deci, in speta nationala SUA) practica un joc pe care eu unul nu il admir, dar deloc (pot sa argumentez, dar ne-am contrat si pe parcursul CM si tot nu a inteles nimeni ce vreau sa zic). Inca odata asta nu inseamna ca trebuie sa incepem iarasi cu ironii ieftine de genul 'atunci uita-te la Euroliga, daca ai unde si lasa-ne in pace pe noi astia carora ne place'. Stiu foarte bine care e situatia cu baschetul european si inteleg si mai bine de ce NBA prinde mai bine la public. Eu unul insa, intotdeauna am sa apreciez acele lucruri care il faceau pe un jucator deosebit si acum 30 de ani si in prezent. Ce pot sa spun ca urasc si inca din toata inima e mediatizarea de care se bucura niste jucatori care nu sunt cu nimic mai presus decat altii. Aici iarasi putem continua sa ne contram 100 de ani si tot nu ajungem la o concluzie, dar am dat un link si cu aceasta treaba.
    @BAK: Cand tu ii faci jegosi pe musulmani cum te simti? Te simti mai american, mai roman, mai om? Te simti mai bine? Asa bine ai invatat lectia asta, de a-i uri in halul asta pe musulmani? Cine te-a invatat asta?
    Last edited by Ady Micinic; 28th September 2006 at 12:01.
    "[SIZE=4][COLOR=Navy]CHAMPIONS ARE MADE, NOT BORN[/COLOR][/SIZE]" - Detroit Pistons, 2004 NBA Champions

  4. #592
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    bak, vezi in bold:

    Quote Originally Posted by BAK View Post
    cel mai important pericol pentru america este in momentul de fatza, aceasta boala numita fanatismul religios.iar acest fanatism religios se vede tot mai mult in partidul republican.... absolut de acord ia ghiciti cine ii voteaza pe republicani? oamenii foarte bogati(pentru ca le apara interesele) si oamenii fara scoala si saraci(f****g rednecks care cred ca lumea incepe in washington si se termina in L.A).......insa macar republicanii astia au balls si fac ceva impotriva jegosilor de musulmani....democratii in schimb, chiar daca ideea pe care merg e buna, parca sunt prea soft. aici e fals. e impresia data de republicani pt ca au avut o mai buna strategie de PR. atit. vezi dintre democratii care se opun razboiului citi au fost in servicu activ si dintre rep care vor razbel citi au "fentat" armata. cu alte cuvinte, republicanii vor razboi in care sa lupte altii, nu ei. si e usor de inteles de ce, pt ca sunt sprijiniti financiar la greu de industria de armament, asa ca tre sa le faca vinzare. si inca o treaba despre razboiu din irak: cf unui raport recent al CIA, razboiul in irak a incurajat terorismul. bineinteles, asta era o treaba evidenta daca te uiti la stiri si vez ca zilnic explodeaza nush cite bombe prin irak si prin restul lumii. dar acum bush are si un raport oficial, pe care evident o sa il ignore. amandoua partidele au lucruri bune si rele....deci e greu de decis........

    eu unul ii apreciez pe democrati pt ca sunt liberali. jtiu ca la americani "libera" a ajuns o ocara, un fel de injuratura. ceea ce e aiurea rau. liberal inseamna deschis la minte. opusul unui liberal este un fundamentalist, un taliban. si pt mine bush si gasca lui sunt nijte talibani, doar ca vor sa puna peste tot crucea nu semiluna. aaaa, si sa nu uit: eu incerc sa fiu obiectiv si sa nu ii judec pe toti musulmanii dupa o parte dintre ei. desi se pare ca statistic vorbind musulmanii sunt cei mai dispusi la "fundamentalism", sunt destul de sigur ca sunt si musulmani cu capul pe umeri si care isi vad de ale lor. asa ca pt mine cel mai bine ar fi daca ar disparea fundamentalistii religiosi de orice natura. jerry falwell si osama sunt o apa si un pamint. oricum treaba cu religia e un mare kkt si tre sa fii orb sa nu vezi: aia care sunt atit de siguri ca religia lor e "cea corecta" ... nu se gindesc ca daca se nasteau cu 1000km mai la est sau mai la vest, ar fi avut alta religie (care in mod sigur li s-ar fi parut cea corecta). asa ca pina una-alta religia fiecaruia tine de unde se naste, nu e o alegere personala, ci e cam impusa. o alegere faci daca dupa 18 ani faci o alegere informata si fie ramii la religia ta, fie te convertesti la ce ti se pare tie ca e "religia adevarata".

    de asemenea sunt o gramada de hateri (efficiency,vadim) care vorbesc numai ca sa se afle in treaba.multi nu cunosc situatia reala si vorbesc numai pentru ca au ei in minte un stereotip despre americani si sunt convinsi ca au dreptate.culmea insa, daca pe noi ne face cineva tigan pentru ca asa crede ca sunt toti romanii, noi ne suparam si facem pe victimile si dam vina pentru tot ce este rau pe amricani......
    @ efficiency
    io zic sa mai lasi pavel corut (zi-mi sincer, este ca ai citit pavel corut ? da sincer).
    US inca este democratie.
    rusia si china sunt mult mai periculoase.

    americanii nu sunt atit de inculti si prosti pe cit ii crezi tu (si inca 95%) din tara asta. asta fiind o dovada ca masina de propaganda comunista romaneasca a mers excelent. daca erau asa prosti, americanii nu ar fi ajuns unde sunt acum.
    iar romanii nu sunt buricul pamintului, cei mai destepti si mai frumosi etc cum cred multi. multi romani se cred superiori amercanilor, nemtilor etc - e o timpenie crasa. capra riioasa cu coada pe sus. sau altfel spus, prostu nu e prost destul pina nu-i fudul.

    asa ca open your eyes and smell the roses .... vezi ce se intimpla cu adevarat. gindeste TU, nu repeta ce auzi la altii. the f**king truth will set you free.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  5. #593
    #4 Dumars's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Cluj
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Kovesi, fostă jucătoare
    Laura Codruţa Kovesi, propusă de ministrul Justiţiei pentru funcţia de procuror general al Romāniei, a fost componentă a "naţionalei" de cadete, cu care a cīştigat titlul de vicecampioană europeană, la Timişoara, īn 1989. Laura Codruţa Lascu, aşa cum se numea atunci, a evoluat la CSŞ Mediaş. Din ianuarie 2006, Kovesi conduce Biroul Teritorial Sibiu al DIICOT. CSM a avizat favorabil ieri propunerea ca Laura Kovesi să ocupe funcţia de procuror general al Romāniei.
    Gazeta Sp
    I love this game!

  6. #594
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1

    daca tot suntem off topic ....

    "Kovesi, fostă jucătoare"
    tare. si baselu a zis ca el o sa fie un "presedinte jucator". desi nu prea l-am vazut jucind ceva pina acum. probabil ii e frica sa nu pateasca precum constantinescu - sa calce pe minge si sa cada
    pe de alta parte, nici nu am auzit de el sa fi evoluat la vreun CSS .... desi unii zic ca ar fi evoluat la CS al Securitatii
    Now this, my friend, is gonna be fun

  7. #595
    No 21 just2play's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    193
    Reputatie
    1
    Asesoftul a pierdut cu Vojvodina si a terminat pe locul al doilea in Sofia http://www.csuasesoft.ro/home/global...t/?art_key=200
    [B]CSU Asesoft Ploiesti[/B]

  8. #596
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post


    @ efficiency
    io zic sa mai lasi pavel corut (zi-mi sincer, este ca ai citit pavel corut ? da sincer).
    US inca este democratie.
    rusia si china sunt mult mai periculoase.

    americanii nu sunt atit de inculti si prosti pe cit ii crezi tu (si inca 95%) din tara asta. asta fiind o dovada ca masina de propaganda comunista romaneasca a mers excelent. daca erau asa prosti, americanii nu ar fi ajuns unde sunt acum.
    iar romanii nu sunt buricul pamintului, cei mai destepti si mai frumosi etc cum cred multi. multi romani se cred superiori amercanilor, nemtilor etc - e o timpenie crasa. capra riioasa cu coada pe sus. sau altfel spus, prostu nu e prost destul pina nu-i fudul.

    asa ca open your eyes and smell the roses .... vezi ce se intimpla cu adevarat. gindeste TU, nu repeta ce auzi la altii. the f**king truth will set you free.
    same here.....sunt total de acord cu ceea ce ai scris caseta.....sunt curios daca efficiency mai are argumente....
    p.s. eu am terminat cu off topicul

  9. #597
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    gracefully bows and exits stage left
    Now this, my friend, is gonna be fun

  10. #598
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    am si eu o intrebare...echipele din nba au imn?

  11. #599
    No 21 just2play's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    193
    Reputatie
    1
    Debut excelent pentru Catalin Burlacu la BC Kalev Cramo Tallinn http://csuasesoft.ro/home/global/art_list/?art_key=202
    [B]CSU Asesoft Ploiesti[/B]

  12. #600
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by r0bby View Post
    am si eu o intrebare...echipele din nba au imn?
    ummmm, da. imnul US, respectiv al canadei.
    se vede ca nu ai prins soimii patriei si pionierii ... daca prindeai vremurile alea cred ca faceai bube pe cur numai cind auzeai cuvintul "imn"

    io inca mai visez urit cind imi aduc aminte
    Now this, my friend, is gonna be fun

  13. #601
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    nu.. ma refeream la echipele de club..in fotbal fiecare echipa cu renume are acum un imn(barcelona,lazio,inter,steaua,rapid..sunt multe alte exemple)..asta vroiam sa aflu!

  14. #602
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    A inteles raspunsul si ti-a spus bine. La inceputul fiecarui meci se canta imnul tarii din care face parte echipa. In timpul meciurilor mai baga niste melodii asa de entertaiment. Imn propriu-zis nu au.
    Both teams played hard.

  15. #603
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    si inca ce piese bune baga! ac/dc, black sabbath...am auzit de multe ori de astea..
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  16. #604
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1

    Looool

    :

    "The chances of the Knicks winning the NBA title this year are about as good as Larry Brown buying his kids a pair of Stephon Marbury's discounted sneakers."


    :
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  17. #605
    No 21 just2play's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    193
    Reputatie
    1
    Asesoftul a semnat un contract pe 3 ani cu celebra firma de imbracaminte Kappa http://csuasesoft.ro/home/global/art_list/?art_key=218
    [B]CSU Asesoft Ploiesti[/B]

  18. #606
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    fara suparare...dar kappa nu e chiar asa de celebra..poate daca semnau cu un nike,un adidas chiar si cu un reebok!!

  19. #607
    manager StephonTrue 15's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    "chiar si cu un reebok" mergea si asta cat de cat....)
    "I don't sit in a room in a little circle, in the corner, in the wee hours of the night and question myself," he said. "I don't think people can do that if you're going to be successful."

  20. #608
    manager StephonTrue 15's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    new look for nba.com
    "I don't sit in a room in a little circle, in the corner, in the wee hours of the night and question myself," he said. "I don't think people can do that if you're going to be successful."

  21. #609
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    oau...acum observ..supermijto..insa eram obisnuit cu cel vechi...care stie e vreun meci pe espn sau pe nba tv astazi?..am intrebat(nu mai bagati chestii cu dude u' suck)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •