Page 4 of 11 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 211

Thread: Tradeuri !!!

  1. #64
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    b davis/sarunas
    j-rich/jackson/monta ellis
    pietrus/azubuike(care a dat aseara 28 de puncte)
    harington/barnes
    biendris/o'bryant/foyle

    eu zic ca GS au echipa foooarte buna...acum ramane de vazut daca vor si juca al valoare pe care o au
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  2. #65
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    problema lor nu e ca nu pot marca puncte, e ca nu se pot apara deloc ... nu prea vad sa ii ajute prea mult tradeul asta ... Pe termen mediu insa sunt foarte bine pozitionatzi sa faca un trade, ca si chicago au multe asseturi.

  3. #66
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    btw, ca am uitat sa zic:

    la cum arata trade-ul asta, jason richardson si cu jermaine oneal poa sa isi faca bagajele. GS au deja prea multi G, iar indiana prea multi PF. si cum JO a cam cerut afara acum 1-2 sapt .... you do the math.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  4. #67
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Legat de un eventual trade a lui Kirk Hinrich

    "he has a value this season of $8.4 million for trade with a salary of $3.2 million. You have to trade him to a team with cap room of $8.4 million, though you can only take back $3.2 million. Thus you can do it only if a team is well under the salary cap, which few are. The other way is to combine several players so the deal totals well above $12 million from each side and then you can do a calculation and make the deal if the total salaries are within 25 percent. I know that's not too clear, and since most GM's are former players who can mostly only read box scores, these kinds of deals rarely get done."
    Last edited by Irimus; 20th January 2007 at 18:57.
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  5. #68
    senior Busta's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Informed sources near the Indiana Pacers situation suggest that Jermaine O'Neal may be a lot closer to being dealt than even he will admit. A few weeks ago, O'Neal announced that if he could not get the Pacers turned around, maybe it was time for him to go.

    That seems very likely to happen this summer, although a handful of GM's and scouts say it could happen before next month's trade deadline. One source hinted that the Denver Nuggets' Marcus Camby or even the Sacramento Kings' Brad Miller could be parts of a package involving O'Neal.

    Asta cum ar mai fi ?!?! AI Melo si Jo in aceasi echipa

  6. #69
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Desi joaca exceptional...parerea mea este ca Kidd is on the block...desi cei de la Nets neaga acest lucru cu insistenta.Problema nu e ca nu ar fii echipe care sa si-l doreasca pe Kidd...oricine si l-ar dori insa cine ar fii dispus sa renunte la tineri, contracte care expira sau pickuri pt a aduce un pg de 33 de ani.E clar ca e nevoie de o echipa care ssa nu aiba un pg prea grozav si care deina conteder o data cu aducerea lui Kidd.In minte imi vine Cleveland si Lakers insa ce ar putea ele sa ofere? Pickurile lor nu vor fii prea grozave deoarece sunt echipe de playoff...tineri prea grozavi nu au(ar fii Bynum dar nu cred ca Lakers vor sa-l dea)...alte idei unde ar putea ajunge? Sigur ar mai fii varianta minesota...insa daca miny nu a fost dispusa sa renunte la foye nici pt iverson...mi-e greu sa cred ca o va face pt Kidd.......
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  7. #70
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Marea vedeta Nazr s-a saturat (deja) sa fie rezerva si vrea sa plece. adevaru e ca peste tot unde a jucat a fost un jucator esential echipei...
    Problema e ca daca pleaca la Detroit va ramane sa acopere postul de pivot o adevarata tanara speranta - Dale Davis :ras-plans: Plus C-Webb care a jucat pivot toata viata lui.

  8. #71
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    din cite am intzeles kidd e untradeable, la 50 de ani mai are 45 de milioane de contract, chiar daca joaca excelent inca, nu prea vad pe multzi sa se inghesuie la asha contract. Mai degraba il vor da pe carter zic eu. La anul trebe sa il semneze si pe krstic cred, care la cum joaca va cere bani grei si ei sunt deja la limita de luxury tax. Daca ii dau 7-8 milioane in plus lu krstic asta inseamna practic 14-15 si njn nu e o echipa bogata, mai ales ca nu prea vine nimeni la meci. Problema e ca vince are optziune la 16 milioane parca pentru anul viitor, si ramine de vazut daca cineva ii va da mai mult de atit, e totushi un jucator problema.

    Cit despre indiana, daca intr-adevar vor sa scape de jn (lucru plauzibil, mai ales ca au mai incercat si anul trecut), atunci chiar nu mai intzeleg tranzactzia cu gsw. E drept ca au luat un jucator tinar (diogu) care se pare ca ar fi de mare viitor (personal nu l-am vazut jucind), dar in acelashi timp au luat 2 contracte masive si de durata pentru jucatori de valoare medie, plus ca nu au nimic de perspectiva, granger e bun, dar nu il vad sa fie vreodata all-star.
    Mai plauzibil pare sa fie zvonul ca vor sa il dea pe dunleavy pentru magette, caz in care ar avea o echipa frumoasa pe hirtie cu tinsley, magette, granger, oneal si murphy, dar ramine de vazut daca LA mushca pe dunleavy jr, se pare ca patronul lu clippers cam strimba din nas la ideea ca tatal sa il antreneze pe fiu (pe buna dreptate).

  9. #72
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Busta View Post
    Informed sources near the Indiana Pacers situation suggest that Jermaine O'Neal may be a lot closer to being dealt than even he will admit. A few weeks ago, O'Neal announced that if he could not get the Pacers turned around, maybe it was time for him to go.

    That seems very likely to happen this summer, although a handful of GM's and scouts say it could happen before next month's trade deadline. One source hinted that the Denver Nuggets' Marcus Camby or even the Sacramento Kings' Brad Miller could be parts of a package involving O'Neal.

    Asta cum ar mai fi ?!?! AI Melo si Jo in aceasi echipa
    am vazut si eu pe yahoo chestia asta, dar nu prea cred sa iasa ceva, ce ar putea oferi denver pentru oneal? Camby + JR Smith? Camby e un jucator solid care face multe pe teren, nu sunt convins ca Oneal e chiar asha un upgrade la centru sa merite sa il dea si pe jr. Kenyon Martin, Nene sunt indesirabili, nu ii vrea nimeni la ce contracte/accidentari au.

    Poate iese ceva cu sacramento, artest pentru oneal

  10. #73
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1

  11. #74
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    maggette>>>>>>dunleavy
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  12. #75
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    bird se pare ca e la fel de prost GM ca fostii lui coechipieri de la celtics (mchale, ainge). cine are o echipa, ar trebui sa fie avertizat sa nu angajeze fosti jucatori la celtics ca GM. se pare ca MO-ul (modus operandi) lor e sa ia un super star si sa ii distruga cariera (garnett, pierce, jermaine).

    LoooooooooL - tocmai am verificat, si billy knight (atlanta), alt GM "stralucit", a jucat si el la celtics. io cred ca si isiah ar fi trebuit sa fi jucat la celtics ca sa fie treaba clara.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  13. #76
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irimus View Post
    maggette>>>>>>dunleavy
    irelevant, la trade conteaza salariile si ofertele. Daca nu primesc ceva mai bun decit dunleavy, sau daca il vor neaparat pe dunleavy atunci se poate face tradeul. Si probabil ca Dunleavy sr nu e de aceeashi parere cu tine ...

  14. #77
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    kidd is on the block...
    am vazut undeva...ca un gm a sunat pentru a se interesa de carter la care cel de la nets l-a intrebat ce da pe kidd..
    adica mai repede pleaca kidd decat carter
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  15. #78
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    poate GM de la phoenix ........vrea sa il ia pe kidd...a zis ca il da la schimb pe nash

  16. #79
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cgrecu View Post
    irelevant, la trade conteaza salariile si ofertele. Daca nu primesc ceva mai bun decit dunleavy, sau daca il vor neaparat pe dunleavy atunci se poate face tradeul. Si probabil ca Dunleavy sr nu e de aceeashi parere cu tine ...
    salariile se potrivesc
    valoric...maggette e clar peste dunleavy...acuma ramane de vazut si ce vor cele 2 echipe...dar cred ca LAC ar ptuea sa ia ceva mai bun pe Corey
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  17. #80
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  18. #81
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    Deci...Gasol is on the block..oferte pt el?
    la ofertele astea m-am gandit eu...

    Bulls ar putea oferi..
    Denj+Pj Brown +pickul lui NY
    Gordon+Pj Brown+pickul lui NY
    Noce+Duhon+PJ Brown+pickul lui NY
    sau ma rog...combinatii cu acesti jucatori...eventual au mai putea aparea si Hinrich

    Boston:
    Theo Ratliff+All Jeff+Telfair/G Green/D/West

    Atlanta:
    Childress+M.Williams+filler

    Lakers:
    Kwame+Farmar+1st pick

    GS(desi ca nu pot face traduri cu cei veniti dela indiana decat dupa 60 de zile)
    Al Harington+Monta Ellis+2nd pick
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  19. #82
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    lakers nu au nicio sansa... nici nu se baga...
    bulls ar trebui sa se lupte cel mai mult....si au posibilitati sa-l obtina...
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  20. #83
    #3 Irimus's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Baia Mare
    Posts
    3,917
    Reputatie
    1
    pai depinde si ce vrea Memphis.....daca Bulls ar fii dispusi sa-i dea si pe Deng si pe Gordon trade-ul s-ar face pe loc, insa nu cred ca Pax e atat de prost incat sa faca asa ceva...
    [COLOR="DarkRed"]5[/COLOR]-[COLOR="Blue"]1[/COLOR]

  21. #84
    raptor 4ever :)
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Toronto
    Posts
    1,566
    Reputatie
    1
    deng e prea putzin pentru gasol totushi, NY pick o sa fie destul de sus asha ca nu are aceeashi valoare care parea sa o aiba la inceputul sezonului ...
    Dar in final depinde de ce oferte primesc ....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •